1. 1.
  17 ağustos depremi öncesinde gölcük ve adapazarı halkının anlattığı açıklanamayan, garip olaylardır...tüyler ürperticidir.

  mesela depremden 5 dakika önce su içmeye kalkan bir arkadaşımın denizin üstünde bir alev topu gördüğüne emin olması gibi...
  16 -2 ... eskisevgili
 2. 2.
  17 agustos baslı basına efsane oldugu için diger efsanelere gerek bırakmamaktadır. denizden alev topu cıktıgı dogrudur. zaten depremin üssü yalova dolayısı ile marmara denizidir.
  12 -3 ... jelibonur
 3. 3.
  deprem başladığı esnada teknesiyle balıkta olan bir balıkçının, deprem başladı anda denize düşmesi akabinde denizde sıkışan basınç sonucu metrelerde yukarı fırlaması ve tüm gölcüğü kuşbakışı seyretmesi.
  15 ... eskisevgili
 4. 4.
  http://hackram.blogcu.com/ tesla deprem projesi.
  red alert oynayanlar * bu silahı bilir
  4 -1 ... balsikeste baysungur
 5. 5.
  akşam yüzlerce yıldız görünmesine rağmen depremden sonra çoğunun görünmemesi. *
  10 ... rommel
 6. 6.
  bir çoğu bilimsel olarak açıklanmış efsanemsiler topluluğu.
  denizden çıkan alev topunun yerin altında sıkışmış olan bilmem ne gazının açığa çıkmasıyla oluştuğu mesela.
  9 -3 ... lusi
 7. 7.
  Bunların en ünlü olanı şudur;

  sonuna kadar okuyun lütfen çok önemli detaylar var!!!

  Marmara Depremi

  17 Ağustos 1999, Gölcük Saatler gecenin üçüydü ve insanlar can havliyle kendilerini evlerinden dışarıya atarken sanki bir kıyameti yaşıyor gibiydiler. Ali Kırca' nın yönettiği Siyaset Meydanı'nda enkazdan kurtarılan bir bayan şunları söylüyordu;

  "O gece ne olduğunu bilmiyorum ama bildiğim bir şey var ki bu,depremden farklı bir şeydi. Bir iddiaya göre depremden hemen önce Gölcük'ten Avcılar'a kadar geniş bir alanda görülen "ateş topu" ile ilgili bilimsel bir açıklama yapılamıyordu. Birtakım teoriler ortaya atılmaya başlandı. Kimine göre Ruslar bomba patlatmıştı. Kimine göre de Yugoslavya'ya atılan bombaların yer kabuğunun dengesini bozması sebebiyle depremin gerçekleştiğini söylüyordu. Hatta bazılarına göre işi PKK bile yapmış olabilirdi.

  Nitekim CNN televiyonu Başbakan Bülent Ecevit ile yaptığı bir röportaj sırasında depremin arkasında PKK mı var?" sorusuna "Sanmıyorum" cevabını vermişti. Oysa bu sorunun doğal yanıtı "siz ne saçmalıyorsunuz, depremle PKK'nın ne alakası var." olmalıydı. Bu soruya verilen cevap, akıllara, PKK'nın deprem oluşturabilme ihtimalinin olduğunu düşündürdüğü gibi, yapay depremlerin olabileceği sonucuna da götürmektedir.

  Bu teoriler arasında akla en yatkın olanı, Future Times da yayınlanan araştırma dizisinde yer alan hikayeydi. Bu senaryoya göre, San Andreas fay hattı'nda meydana gelebilecek büyük bir depremin, Amerikan ekonomisine çok büyük zarar vereceğini bilen ABD, yer kabuğundaki değişimleri izleyerek, daha deprem oluşmadan tektonik katmanlar arasında artan basıncı değişik noktalardan patlatıp boşaltarak, büyük depremi küçük depremler haline dönüştürmenin yolunu bulmuştu. Yıllar önce Sırp asıllı Amerikalı bilimadamı mucit Nicola Tesla tarafından geliştirilen bu düşük frekanslı elektromanyetik ışınımla yüksek enerji nakli tekniğini, hem Ruslar, hem de Amerikalılar uzun zamandır bir silah olarak kullanmanın yolunu arıyorlardı. Bu yöntemle, çok uzaktan, hatta uzaydan geniş alanlarda tahribat yapabileceklerdi. Ancak Pentagon yıllardır çok güçlü bir silah geliştirmek amacıyla üzerinde çalıştığı bu projeyi, bir yandan da barışçı "deprem indirgeme" sistemine uygulamak suretiyle, tepkileri azaltmayı ve fonlama devamlılığını sağlamayı amaçlıyordu. Bu nedenle proje önce Avustralya'nın çıplak ve seyrek nüfuslu kırsal bölgelerinde denendi ve geliştirildi. Daha sonra bunun deprem bölgelerinde denenmesine geldi sıra. Değişik zamanlarda Kafkaslar'da, Okyanus tabanında ve Güney Amerika'daki Ant dağlarında tektonik uyarılar verilmek suretiyle endüktif deprem yaratma konusunda büyük adımlar atıldı.

  Bu araştırmalar Amerika'da HAARP ve diğer askeri tesislerin kumanda merkezlerinde yürütülüyordu. Bu arada, Türkiye, Japonya ve benzeri deprem bölgelerinde de sismik ağ şebekeleri kurularak bu bölgelerin tektonik verileri saniyesi saniyesine devasa bilgisayarların kayıtlarına gönderilmeye başlandı. Ve gün geldi bu sistem Türkiye'de denenmek istendi.

  Bölge zaten yılardır bu amaçla sismik espiyonaj altındaydı. Nitekim gelişmeleri dikkatle takip edenler, depremden hemen sonra, Türk Telekom'un; Türkiye'nin sismik bilgilerini Pentagon'a ileten NATO Üssü'nün iletişimini nasıl kestiğini ufak puntalarla gazetelere düşen haberlerden hatırlayacaklardır. ABD'nin asıl hedefi, Kuzey Anadolu fay hattındaki deneyden elde edeceği tecrübe ve bulguları, San Andreas fay hattına uygulamaktı. Bu iş yine çok yüksek askeri gizlilik taşıdığından yürütme işi israilli 2 uzmanlara verilmişti. Gerekli makine ve donanım gizlice denizaltılarla Gölcük üssüne getirilerek oradaki, yeraltı, denizaltı korunaklarına kuruldu. Türk makamları durumdan detay bazda haberdar değildi. Deney başarılı olacağından sonunde kimse normal dışı bir şeyin olduğunu fark etmeyecekti.

  Bu amaçla Gece Şahini tatbikatı" nın Gece 03:00 da başlaması planlandı. Gece saat tam 03:00 da düğmeye basılacak ve Gece Şahini devreye alınacaktı. 1-2 dakika içinde de oluşturdukları muazzam enerjiyle Marmara'nın altındaki tektonik tabakayı zayıf yerlerinden kırıp, aylardır oluşan basıncı dışarı atacaklardı. Böylece büyük bir deprem önlenmiş olacaktı. Ama o gece bir şeyler yanliş gitti Doga kendini yönetmek isteyenlerden bir kez daha intikam almişti. 45 saniye süren deprem, beklenenin 10.000 kat üstünde bir güçle gelmişti. Zayiflayan ve titreyen elektrikler geri geldiginde, gece saat 03:05'i gösteriyordu.

  Daha bir kaç dakika öncesine kadar korunağın içinde şampanya patlatmayı bekleyenler, şimdi korkudan buz gibi donmuş, hareketsiz ayakta duruyorlardı. Kimsenin ağzını bıçak açmıyordu. On binlerce insan, çoluk cocuk, o enkazın altında can çekişiyor veya cansız yatıyordu. Bu tarihin en büyük felaketiydi; hem de insan eliyle yaratılan...

  işte o andan sonra çantalardan çıkan "Q planı" çalışmaya başladı. ilk önce bölgedeki tüm haberleşme ve elektrik enerjisi felç edildi. Kimsenin birbiriyle haberleşmesi istenmiyordu. Cumhurbaşkanı dahi sabahleyin "benim de telefonum kesikti" şeklinde garip bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı ve başbakan şaşkındı. Saatlerce "üzgünüz" bile diyemediler.

  4 dakika içinde israil Başbakanı Barak ve birleşik Devletler Başkanı Clinton ile irtibat kuruldu. O anda israil'de, Ben Gurion'un Lod askeri havaalanından 4 adet savaş uçağı savaş uçağı eşliğinde 2 nakliye uçağı havalanıyordu. 2 dakika sonra da israil Deniz Kuvvetleri ve NATO Güney Deniz Saha komutanlığı'na bağlı tüm birlikler DEFCON-4 acil durumuna geçirildi. Amerikan 6'ncı filosuna bağlı gemiler de rotalarını istanbul'a çevirmek için Pentagon'dan emir aldılar. Bu arada devreye Avrupa ülkelerinin liderleri de giriyor ve belki de onlardan da Türkiye için sözler alınıyordu. Yunanistan bile harekete geçirilerek Türkiye'ye karşı olan hasmane tutumuna son vermesi sağlanıyordu. Tüm Batı başkentleri hareket halindeydi, panik yoktu. Her şey kontrol ve koordinasyon altındaydı; bir tek Türkiye dışında. israilli askerler ve üst düzey subaylar o gece gölcük'te ne arıyorlardı? Bu devir teslim töreni her yıl yapılan rutin bir ulusal törendi. Uluslar arası bir kimliği yoktu...

  Bunun nedenini şimdi daha iyi anlıyoruz. Hiç kimse bu güne kadar hiç katılmadıkları bu devir teslim törenine neden katıldıklarını sormadı. Ya şaşkınlıktan, ya da telaştan, enkaz altında kaç israil askerinin öldüğü, kaçının yaralandığını da soran olmadı. O felakette kaç israil askerinin öldüğünü ne Genelkurmay yayınladı, ne de israil böyle bir bilgiyi açıklamak nezaketinde bulundu. Herkese verdikleri imaj ise oraya bize "yardım" için geldikleriydi.

  Hemen bir hastane kurdular. Esas amaçları enkaz altındaki askerlerini ve önemli askeri malzemeyi çıkartarak götürmekti. Biz de "Bak şu israil'e helal olsun, hemen yardımımıza koştu" diyerek sevindik. Sabah saat 03:05 ile 06:30 arasında Batı'da bu hareketlilik yaşanırken bölgede de çok hızlı ve çok gizli askeri hareketlilik hakimdi. Ancak herkes kendi derdine düşmüş olduğundan bu olağanüstü gizli operasyondan kimsenin haberi olmuyordu. Böylece bu işi planlayanlar gecenin karanlığından da yararlanıp denizaltından parçaları yüzeye vuran Tesla makinesinin kalıntılarını toplayıp, yeraltı ve yerüstündeki tüm izleri yok etmeye çalışıyorlardı. Ve bölgeye son hızla gelen Rus araştırma gemisi dahi sabah saat 06:30' da bölgeye vardığında, havanın aydınlanmasıyla birlikte etrafta delil olabilecek tek bir cisim bile kalmamıştı. Deniz altında oluşan radyasyon anlaşılmasın, dibe çöken kalıntılar araştırılmasın ve patlama sonucu meydana gelen denizaltı krateri ve çukur ortaya çıkarılmasın diye bu bölge derhal askeri karantinaya alınarak dalışa yasak bölge ilan ediliyordu. Ancak bütün bu temizlikler yapıldıktan sonra Ecevit ve daha sonra da Demirel'in bölgeye gitmesine izin veriliyordu.

  Amerika tüm imkanlarını seferber etti. Clinton Amerikan halkından Türkiye'ye yardım etmesini istedi. Kasım'da Türkiye'ye geleceğini ilan edip; Ecevit'in de bu arada Amerika'ya (belki de binlerce şehidin diyetini konuşmaya) kendisini ziyarete geleceğini haber verdi.

  ilk anda çok yadırgadığımız Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un; "yabancılara tek bir hasta bile vermem" demesini, ABD Deniz Kuvvetlerine ait yüzer hastanede tek bir hastanın bile tedavi edilmediğini, 750 ton yardım malzemesiyle yüklü bir israil gemisinin üç gün süreyle gümrükte tutulmasını, şimdi yadırgayabiliyor musunuz? Enkaz altında binlerce Mehmet, Hatice, Ayşe ve Ali'ye karşı bir vicdan borcumuz var. Onlar geride gözleri yaşlı on binlerce sevenlerini, sıcaklıklarından mahrum bırakırken, sırf Kaliforniya'da Johnnyler, Susanlar ve Aliceler yaşasın diye yaşamdan çalındıklarını dünya bilsin.

  Not: alıntıdır...
  149 -15 ... paleface
 8. 8.
  - sakarya da yıkılan elmas otel in enkazında bir erkek ve 4 kadının aynı odadan cesetlerinin çırılçıplak çıkarılması...

  - sakarya adliye binasının temeli ile havaya kalkıp yere çakılması, (ki nöbetçi erler dilini yutmuştur bu olayda)

  - depremde enkazdan çıkan bir aileye arabanın çarpıp öldürmesi,

  - enkazda teyzenin altınlarını çalmak için kolunu kesen bir hırsızın öldürülüp, cesedinin sanki enkazdan çıkmış gibi gösterilmesi,

  - düzce de düğünden bir gece önce damadın arkadaşının evinin enkazından çıkan gelin,

  - sakarya daki erenler mezarlığı nda dervişlerin dua etmesi(bu mezarlık bana yakındı ve birçok kişi bunu söyledi),

  - depremde ortaya çıkan ışıktır ki bunu ben de görmüşümdür... (bkz: agharta)

  - enkazda kalanlara çıkışı gösteren melekler veya erenler... (birçok kişiden duydum bunu)

  - deprem gecesi gökyüzünün yıldızlarla örtülü olması (ben bu kadar yıldızlı bir gece daha görmedim),

  - güneş tutulmasının depremi tetiklediği iddiası,

  - depremden kurtulanların artçılardan sonra pencerelerden atlaması ve birçok kişinin hayatını yitirmesi..

  - enkazdan çıkan çocukların organ mafyası tarafından kaçırılması,

  - bir ay sonra enkazdan çıkan teyzenin "her gece biri bana su getiriyordu" demesi ...

  ......

  belki bu iddialar yalan ama şunlar gerçektir;

  - halkın yardım olarak gönderdiği giysi ve kıyafetlerin depolarda çürütülmesi,

  - halkın yaptığı bağışlarla memurların maaşlarının ödenmesi,

  - askerin kombassan ve bazı şirketlerin yardım getirmesine izin vermemesi...(istersen eksile ama gerçek.. ordaydım ve gördüm)

  - namaz kılmasını bilmeyenlerin bile abdest alıp donla atletle sabah namazını kılmaları. ( ben böyle bir şey hayatımda görmedim daha.. düşünsenize tüm mahalle yanyana çimenlikte namaz kılıyorsunuz.. dualar edip, ağlıyorsunuz.)

  - 7.4 ten kat ve kat büyük olmasına rağmen sırf bu şehirlerin ohal yüzünden 5 yıl vergiden muaf tutulmasını engellemek için rihter ölçeğini düşürmek. (gerçektir)

  siz unutabilirsiniz ama o anı yaşayanlar bunları unutmayacak, unutturmamaya çalışak. allah düşmanımın başına böyle birşey vermesin.*
  252 -3 ... fewzi1907
 9. 9.
  bu anlattıklarım efsane değildir. abd'nin ileri teknoloji ürünü olan bir aleti istediği büyüklükteki enerjiyi biriktirerek istediği yere gönderebilmektedir. bu teknoloji için gerekli olan aleti denemek için gölcükteki fay hattı üzerinde denemek üzere askeri üsse koyarlar. çünkü ordan daha uygun bir yer olamazdı. alet üsse kurulduktan sonra enerji toplamaya başlamış fayı harekete geçirmek için yeterli enerji toplanınca da bütün enerji körfeze fay hattının üstüne boşaltılmıştır. bu enerji boşalımı sırasında büyük ışık parlamaları görülür. nitekim görülmüştür. bazı işyerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarında vardır. sonuç olarak bu deprem doğal olarak değil insan eliyle açığa çıkmıştır. (bkz: haarp)
  14 -3 ... esprimakinasi
 10. 10.
  depremden bir gün önce merkez üssüne 100 metre uzaklıktaki bir evde yaşıyor olmam benim için korkunç bir efsanedir.
  14 -2 ... eskisevgili