bugün

https://twitter.com/realD...tatus/1030235363258851328

turkey has taken advantage of the united states for many years. they are now holding our wonderful christian pastor, who ı must now ask to represent our country as a great patriot hostage. we will pay nothing for the release of an innocent man, but we are cutting back on turkey!

çeviri:

"türkiye yıllardır abd'den faydalanıyor. şimdiyse vatansever, harika bir hristiyan rahibimizi alıkoydular. masum bir insanın serbest bırakılması için hiçbir şey ödemeyeceğiz, aksine türkiye' nin önünü kesmeye devam edeceğiz." demiştir.
Bir papaz ne kadar önemli olabilir acaba? Adamın tek derdi nedense bir papaz. Çok ilginç.
endişelere sevk etmiş tweettir.

görsel
(bkz: liseli ergen)
iran'ı karıştırma girişimi başarısız olunca türkiye'ye yöneldi orospu çocuğu. halkı devlete karşı ayaklandırıp hükümeti indirmeye çalışıyor. bizi libya sanıyor herhalde. amerikancı muhaliflerle kendi hükümetini kuracak. kim olduklarını biliyorsunuz.
görsel
susun beyler deli twit atıyor, evet deli sendeyiz.
Ne papazmış yahu ne kadar da istiyormuş papazını.
Ama en güzeli de akgötler bu herif seçildiğinde bayram etmişlerdi ....

Adam resmen twitter 'dan dünyayı yönetiyo. Dün de siz bayram ettiniz dolar düştü, diye -halbuki merkez bankası o konu için kendini feda etti.

Hala doların düşeceğine inanıyor musunuz?

Bu herif delidir -sarı çıyandır falan ama seçilmiş amerikan başkanı aynı zamanda kardeşim.
ben ''önünü keserim'' e takıldım.

sünnet mi edecek bizi ?

gerek yok yaw.

aramızda ki sünnetsizler ayrılsın

ayıp oluyor

adam alayımızı makaslayacak.
Ben tweete değil çevirisine takıldım. Son cümlede geçen cut back ifadesi önümüzü kesmek olarak çevrilmiş ama bana göre kısmak, azaltmak anlamına gelen cut back ile ifade edilen verdiğimiz şeyleri kesiyoruz olmalı. We will pay nothing for relase derken ileri adım atmayacağız anlamı var.
Amerika Hukuk ve kukuk devletidir diye mangalda kül bırakmayanlara gelsin.sözüm ona koskoca çağdaşlık timsali süper güç ülkenin şu derdine tasasına bak hele...a.godumununun ırkçı,faşit,şımarık,dinci yavşakları.ben trampa kızmıyorum bu kadar dandik bir ülkenin para gücü ve maymun vasıtası ile bize değnek sallatmasına kızıyorum.
melih gökçek bir bu iki amk dedirten tweettir.

Abdnin başkanısın twitter da atar gider yapıyorsun amk.
bu manyağıda Amerikan başkanı yaptılar ya, ne diyim artık.
(bkz: #40062816)
Bunun üzerine laf söylenmez artık. Tesbitin dibini sıyırmışın dostum. Verdim şukunu.
Yanlış çeviri

Cut- kesmek
Back- geri

Götünüzü kesecez demiş.
komplo teorisi ürete ürete kafayı yediniz ya amerikanın karın ağrısı türkiye ‘nin çin , rusya ve iran'la yaptığı son zamanlardaki geniş ticaret hacmi ve amerikalıların iran'a uyguladığı ambargoya türkiyenin müttefik olduğu halde takmaması bu kadar basit . rahip fln tabikide bu işin kılıfı ne amerika türkiyeden vazgecer ne türkiye amerikadan siz boşverin onlarıda kendinizi kurtarın gidipte aptal saptal ayfon kıran dingillerden olmayın ha tabiki gündemi ve ekonomiyi takip edin kendinizi ekonomik olarak koruyun fakat ayfon kırarak yada kola dökerek bu ülkeye destek olacaksanız mümkünse olmayın abi .