bugün

binali yıldırımın yas tutacağı yerde 161 evladımızın hayatnıı kaybettiği gerçeğine göz yumarak bayram ilan etmiştir. helal
104 askerimizi "öldürüldü" diye kutlama yapan yobaz kafalar.
Dün şehitler ölmez diyenler 104 şehidin kanında boğulsun!
islam ideolojisnin yaptığı.
mesai bitimi her gün olduğu gibi geçmek zorunda olduğum zeytinburnu semtindeki kutlamaları gördüğüm ve eve gelir gelmez güzelce kusmama sebep olan mevzudur..

şimdi yazacağım şeyler biraz kötü gelebilir kimilerine o yüzden makarnacılar özellik ile okumasın bundan sonrasını bir nevi spoiler olarak kabul edin..

semtin içine girdiğim andan itibaren yanımdan araba konvoyları geçmeye başladı üzerinde türk bayrakları ile.. anlam veremedim ilk başta nereden bilebilirdim ki türk asker türk polisi ile çatıştı ve yüz küsürü öldü diye kutlamaya gittiklerini.. veliefendiden yukarı doğru çıktıkça kaymakamlık binasına doğru akan kalabalığı ve tipleri görünce yavaş yavaş netleşmeye başladı mevzu ama kabul edemedim.. kaymakamlığa ulaşmama az kala çalan dombıra nın tayyip versiyonun duyunca utanma duyguları başladı bünyede.. resmen ellerinde türk bayrakları ile yüzlerce kişi meydanda oynuyorlardı ya. olabilir miydi böyle bir şey ? ölen de öldüren de türk askeri polisi çünkü..

kusma isteği orada başladı ve eve daha 2.5 km yol vardı.. aşağıya doğru indikçe his daha da arttı çünkü yanımdan hem yaya hem araba konvoyları gidiyordu oraya doğru. yayaların ellerinde dövizler "reyis çok yaşa haklarından geldin" gibi şeyler yazıyordu.. hala inanamadım ama son kertede aşağıdan yani abdi ipekçinin oradan yukarı gelen rabia işareti yapıp korna çala çala gelen konvoyları görünce koşarak kaçtım artık oradan..

lanet olsun demekten başka bir şey gelmiyor inanın ki. öyle veya böyle insanlar ölmüş ama bunlar kutlama yapıyor ya. kahramanlık hikayeleri yazacaklarını daha dün gece söylemiştim de bu kadar çabuk olacağını ben bile tahmin edemedim..
güncel Önemli Başlıklar