bugün

zigara içen, alköl alan geneleve gitmiş bir adama ergen deme durumudur. sizsiniz ergen pislikler.
Oysaki daha la bebedir.
(bkz: teenager)
(bkz: teen)
(bkz: sixteen)
ergenliğin bir gelişim evresi olduğunu anlamamış, bunda utanılacak bir şeyin olmadığını hiç kavrayamamış; sigara, alkol alıp ilk defa elinden başka bir şeyle münasebette bulunduktan sonra kendini büyümüş sanan ergen feryadıdır.
12 yaş ile 21 yaş arasında bir dilim ergenlik dönemi olarak adlandırılır. bireyin çocukluktan yetişkinliğe geçiş dönemidir. bireyler arasında farklılık gösteren dönemdir. genelleme yapılamaz.
ilkokul çağında ki çocukların uyuşturucuya alıştırıldığı bir ülkede "bakın sigara içiyom, bi şişede bira içtim demin büyüdüm lan ben" yetişkinlik alameti değildir.
Yanlıştır, çocuk demek lazımdır.
(bkz: 16 yaşındaki ergene adam demek)

olay bu.
(bkz: oo latife)
16 yaşımda sözlükte yazardım ve karmam gayet yüksekti.
http://www.youtube.com/watch?v=_LqwolGC5Bs

kaç yaşındasın sen?
+abi be..
-bana yaşını söyle.
+ya ab...
-kaç yaşındasın he kaç yaşındasın?
+16.
-dalyarak! On altı yaşında adamsın!

bence haksızlık. Ozan'a sordum. On altı yaşındakilere adam deniyormuş. Yani, dalyarak da olsa adam sonuçta ehe.
daha memeleri ceviz büyüklüğündedir.
16 yaşında bir birey yaş olarak ergendir, fakat insanın hissettiği yaş önemlidir.
16 yaşındaki biri ergendir. fizyolojisi gereği böyledir. götümüzden element uydurmuyoruz. sen şimdi 16 yaşındaki bir erkek o yaşta cinsel ilişki yaşadı diye, sırf bu nedenle ona ergen demiyorsan; o halde ayağı yere değen kızlara da "kadın "dersin. sen ne dersen de güzel kardeşim, 16 yaşındaki biri ergendir. ha bu ergeni onu küçük gördüğüm için değil, durum tespiti yaparak diyorum.

selam ve dua ile...
yerinde bir tespittir.
16 yasindaki cocuklar yazar olmamali , ebeveynler olarak cocuklarimizi sozluge alistirmamaliyiz.
16 yaşındaki ergene adam demekten daha yanlış olmayan durumdur.
doğaldır.
ergen...
Töbe bismillah. Haşa. Ne haddimize.
olgunlaşmak için kriter zigara ( neyse artık amk) içmek alkol almak geneleve gitmekmiş (umarım karı zikmeye götürmüşlerdir).
güncel Önemli Başlıklar