1. 1.
    ileriye doğru değil, geriye doğru alınan yoldur.

şöyle ki, 2002'de akp ilk iktidara geldiğinde türkiye dünya eğitim kalitesi sıralamasında 34. sıradaydı.
    16 yıllık akp döneminde eğitimde aldığımız yol

akp'nin iktidarda olduğu ilk 10 sene sonunda yani 2012 yılında 65. sıraya geriledik.

ve bugün.
    yıl 2018, akp 16 yıldır iktidarda, türkiye'nin eğitim kalitesi sıralamasında geçen sene 101. sıradaymışız.

bu sene 3 sıra daha geriledik.

not: şuradan da daha önceki yıllara bakabilirsiniz.
    http://hdr.undp.org/en/indicators/103706
    http://hdr.undp.org/en/indicators/69706
    7 -2 ... tengir budun
  2. 2.
    geri geri alabildiğine torlistan.
    ... hastavilla
  3. 3.
    undp: united nation development program

yani birleşmiş milletler kalkınma programı olan kuruluştur..

çok güzel projeleri olmakla beraber başlıkta geçen verileri dikkate değerdir..

çok yol aldık özetle..

geriye doğru tabii..
    1 ... artificialhuman
  4. 4.
    Akademik başarı elde etmek zorunda değilsiniz ama insan kendi anadilinde bir metni okuyup anlamada dünyada somdan üçüncü olmamalı.
    ... sassanach
  5. 5.
    kimileri türkiye eğitimde geriye gidiyor diyorlar..
    kuyruklu yalan!!
    türkiye geriye gitmiyor..
    türkiye rize'ye gidiyor..
    ahh keşke geriye gitseydi..
    gerinin kurtuluşu var..
    rizenin kurtuluşu yok..
    6 -2 ... arbutus unedo
  6. 6.
    Aslında insanlar siyasetten uzak eğitim değerlendirdiği için yanılgıya düşüyor.

Akp birçok özel okul açılmasını sağladı. Bu olumlu değil bence ama bir liberalist için olması gereken gelişim bu.

Adam diyor ki benim cebimde yüklü para var ben özel okula göndericem çocuğu bana özel okul için çeşitlilik sağlayın. Akp bunu yaptı özel okulları çeşitlendirdi. Özel okulların eğitimi nasıl? Bir çoğunun güzel

Siz akp den devletçi politika bekliyorsunuz. Akp bal gibi liberal parti. Ülkenin çakma liboşu kabul etmiyor bunu ama adamlar tamamen özel sektöre çalışıyor.

Eğitimde özel sektöre yönelme var haliyle. Bu yüzden devlet okullarını bitirdiler eğitim falan kalmadı. Parası olan adam için bu durum daha iyi olmayan da nerede devlet der. Liberalist hükümetler de halk diye bir şey yoktur patrona çalışırsın zengine çalışırsın.

Ama oyu da halktan alırsın onun için de tabi bolca yalan gerekir.
    ... keyf kahyasi
  7. 7.
    yoktur...
    1 ... orestias