bugün

dünya lideridir(!).
asrın lideridir(!).

abi, 16 yıl ülkeyi yönettin.
geldiğin noktada vatandaşa verdiğin vaat millet kıraathanesinde bedava kek yemek ve çay içmek.

bambaşkaymışsın.

muharrem abi'nin dediği gibi;
bedava kek yemek isteyen erdoğan'a oy versin, fabrikada çalışmak, emeğinin karşılığını alıp üretmek isteyen ise muharrem ince'ye versin...
Kek te yiyek işe de gidek olmazmı.
güzel bir kampanyadır. keklere kek dağıtılacak ben beyendim.
vaad edilen konyaklı kekse düşünebilirim.
yoksa avcunu yalar.
Vizyoner liderdir.
Kekin markasını da açıklaması gerekir.
Bim de satilan kekspir marka kek yersiniz.
Ulan kimin ödediği vergilerle kime bedava çay ve kek ısmarliyorsun sen?

Suriyeli yamyamlara yedirdigimiz 40 milyar dolar yetmedi bir de bunları mı besleyeceğiz!
(bkz: bi biskrem versem)
Akşam şöyle yalnız kaldığında hanımla falan “ hahahahah” diye gülüp kendi seçmenleri ile kafa bulmuyorlarsa bende bir şey bilmiyorum...
adam idol mk.
basa gelmek isteyen her lider sanayilesmeden, ekonomiden, tarimdan, endustriden bahseder. bunlar ulkenin gelismislik seviyesi icin sart olan olmazsa olmazlar.
ama kek oyle mi? marjinal bakis acisi, bambaska bir perspektif, hic kimsenin dusunemeyecegini dusunmus. daha ne olsun?
her vatandasa kek icin oyumuz erduvana. ahaha.
Keke de doyduk hamdolsun. Vizyonu geniş dünya lideridir(!).
Ne sandınız oğlum.
kerizleri onca yıl kekledikten sonra ya ne vaat etseydi?
dalga geçiyormuş gibi vaatleri olan birey.

vasıfsız kişi bildiğin 16 sene sizi kekledim demek istemiştir.
bedava kekle sosyalleşmenin dibine vurduracak asrın projesi.

öğrenci, hayvan, çocuk ve kadın değilsen zaten bu ülkede krallar gibi yaşarsın. yandaş olursun cebin para görür.
Mantar da verecek mi?
sosyal anlamda insanları birleştirmek için yapılmış mış.

bak amk, lâfa bak!?

ulan insanları ayrıştırıp kutuplaştıran kim?

günümüzde kimin kime güveni kaldı?

komşu amca çocuğunu sevmeye kalksa; sikmeyi mi düşünüyor lan yoksa, iç mi geçiriyor..

alt, üst, yan komşun gerçekte hırlı mı hırsız mı bademlemeci mi sapık mı bombacı mı terörist mi..

yardıma gerçekten muhtaç mısın; açlık yoksulluk sınırının neresindesin..

yolda yardım etmek istediğin eli kolu poşetli kadın senden neden çekiniyor..

dilenci gerçekten ihtiyaç sahibi mi yoksa düzenbaz mı..

bankadan bile arasalar bin türlü dolandırıcıdan biri midir..

ve

gerçek mutluluklarına can ı gönülden kaç kişi ortak olur...

diye mütemâdiyen düşündüğün bir coğrafyada kaybolan toplumsal birey güvenini, sosyal itimadı kıytırık kek ve yanına çay ile mi bulacaksın dingil?!

çok değil 18/20sene öncesinde bu soruların ne kadarı aklına gelirdi amk?

ateşi yak, yangın çıkar, alevleri harla ve sonra da suyu hortumu kapıp önce söndürmeye yine sen git!

ama insanlar sadece yangını söndürmeye çalışmandaki kofti çabanı bilsin, onu görsün.

ah ulan memleketim, ne öksüzsün ne yetim; oyuncak oldu riyânın elinde; hem kemiğim hem etim!
Fındıklı kekse oyum tayyibe.
işsizliğe kendince çözüm üretmiş bilge liderdir. Puahahahahha.

Yazık ya. O değil de şunu savunanlar var lan. Milleti barıştıracakmış. Bakale lafa. Milleti ayrıştıran da idi amin'di zaten.
Birilerinden esinlenmiş olabileceğini düşündüğüm vaadi yapan liderdir.

Öğrenciyi yemekli sohbetlerle, ucuz yurtla kendine çekmeye çalışan ve malesef bu yolla büyük kitlelere ulaşan sözde cemaatler geldi aklıma ama yok yok koskoca asrın liderinin bu cemaatleri örnek alacak hali yok, kesin milleti birleştirmek için, gençleri bilime ve edebiyata yaklaştırmak için yapmıştır.

Hatta inanıyorumki neredeyse her maddesi ithal fakat "yerli ve milli" olan bu kekler milletimize çok faydalı olacak, zihinleri açacak.
portakallı tarçınlı kekse oyumu alamaz belki ama kendisine sinirlenmeyi bırakabilirim. (sinir yerine başka şeyler de koyabilirsiniz siz malum çok özgür olduğumuzdan sinir yazdım ben ama siz anladınız onu)
Püskevitçiyle müttefik olunca olur öyle şeyler.
kitap sayfasından iskambil kağıdı yapıp batakta ihaleye gireceğimiz için biz üniversite öğrencilerini cezbeden vaattir.
daha önce hela 1 milyondan 1 liraya da indi demişti, baktı parti tabanı hasan sabbah ı dinleyen müritler gibi dinliyor, oda koyver gitsin moduna geçti muhtemelen.

ayrıca pardon ama; işsizlik, cari açık, artan faizler, dolar ve euronun uçması, yabancı sermayenin ülkeden kaçması, tarımın bitmesi, ülkedeki her yerin satılıp özelleştirilmesi, ülkedeki 3 milyon suriyeli, ohal, ab üyeliğinin yalan olması, amerikadaki zarrab davasının çıkacak faturası, yapılan özelleştirmelerin parasının tahsil edilememesi, darbe dolayısyla halkın orduya olan güvensizliği, kadın cinayetleri, yetersiz bir hukuk ve ceza sistemi, hayat pahalılığı, alım gücünün yerlerde sürünmesi, demokrasi yokluğu, işid, pkk, fetö gibi can alıcı sorunları olan bir ülkenin kırathane, bedava kek börek çörek edebiyatı ile oy alma çabasındaki bir siyasi liderinin olması kesinlikle çok büyük bir trajedidir.
insanları kekleyendir, çaylayandır.
ak çomarlara hitap etmiş liderdir.