1. 1.
    değişik bir eylem.

şimdi adam 16 senedir memleketin tepesinde.

16 sene sonunda ekonomi diplerde, enflasyon tepede.
    bir gece yatıyor, kalkıyor.
    ne yapsam diye düşünüyor, kendi işime bakmak yerine nasıl gündemi değiştiririm, nasıl chp'ye, cumhuriyete, geçmişe saldırırım.
    önce ismet paşa 'ya bir saldırayım bakayım diyor, yalanları daha o gün meydana çıkıyor, yemiyor.
    ee para da bitti, şu chp ve iş bankası'na bir sarayım bari diyor, hem banka parasını diğerleri gibi işime göre kullanırım, hem de chp'ye bindiririm.

allan işi işte, 16 sene sonra bir günde oluveriyor.

geçmişte diktatör dediği kenan evren'in yapmaya çalışıp mahkemeden cevabını aldığı iş.

ama artık mahkemeler de kendisine bağlı, belli olmaz.
    7 -1 ... antik sarapci
  2. 2.
    iflas eden tüccar eski defterleri karıştırırmış.
    6 -1 ... atlant isten gelenadam
  3. 3.
    Bir siyasi partinin bir bankada hissesi mi olur amk?
    -7 ... frekans
  4. 4.
    işsizlik fonundan 11 milyar tl kopardıktan sonra iş bankası hesaplarının hortumlanması durumudur.

Patlamış bir düzenin göstergesidir.
    ... fokus
  5. 5.
    özelleştirilmesi bu şekilde mümkün değildir o nedenle akla gelmiştir belki.
    ... flat head
  6. 6.
    Faizi ile geri alinir merak etmeyin kenan evrende denedi olmadi.
    -1 ... karton toplayan cocuk
  7. 7.
    Daha öncede iş Bankası hisseleri Türkiye Cumhuriyeti'nin deruhtesine geçmiş idi. Ancak sanırım 1980 darbesi ile geri verilmişti.

Burda mesele iş Bankası hissesi değil bildiğim kadarıyla kanuni olmamasına rağmen bir siyasi partinin bankacılık yapmasıdır

Buna karşılık bizim maddi bir getirimiz yok sadece yönetim hakkı var diyor CHP'liler Türk dil ve tarih kurumuna gidiyor para diyorlar

Ancak işin aslı öyle değil yönetim hakkı demek eldeki kaynağı yönetmek ve dilediğince tasarruf etmek demektir.

Örneğin benim bir şirkette yönetim hakkım olsun. Diyelim ki karı da bazı kurumlara vermek zorundayım işin sonunda . Yönetim hakkı bende olduğundan istediğim yandaş şirketleri fonlarım yüzde 30 kar edecekken yandaş şirketleri fonladığım için yüzde 10 kar eder gibi gösterip kurumlara yüzde 10 kar ettim buda payın der geçerim. Yüzde 20 yi ise tasarruf yetkisi bende olduğundan yandaşları nemalandırmış olurum

Böyledir demiyorum elbet ama böyle olsa bunu kim nasıl tespit edecek ? Böyle olmadığını kim iddia edebilir. Yeterli ve verimli şekilde işletme yapılabilmekte midir?

Dolayısıyla yok biz yönetim hakkına sahibiz tek vs kurumlar alıyor bir çıkarımız yok diyorlar madem bir çıkarsınız yok hiçbir maddi menfaat söz konusu değil o zaman devresi ler Türkiye Cumhuriyetine hisseleri ne kaybedenler?

Ama buna şiddetle karşı çıkıyorlar demek ki sadece yönetim hakkı deyip aradan sıyrılmaya çabası var

ikinci bir husus Mustafa Kemal kuvay-ı milliyenin devamıdır Türkiye Cumhuriyeti'nin tek temsilcisidir diye ve tek siyasi parti olduğu için CHP ye vasiyet etmiş. Lakin bugün CHP nin kuvay-ı ı milliye ile ne alakası kalmıştır? Ya da CHP tek başına devleti temsil etmekte midir ? Görüldüğü gibi şartlar değişmiştir. Hisseler asıl sahibine yani Türkiye Cumhuriyeti Devletine verilmelidir

Bahçeli bugün yaptığı açıklamada zaten meseleyi enine boyuna ortaya koydu. O konuşmayı dinlersiniz hak vereceksiniz dediğim durum
    -2 ... isminiunutanadam