bugün

referandumun yapılacağı 16 nisan 2017 günü doğacak çocuklara verilebilecek isimlerdir.

erkek : refer can.
kız : refer su.
refere.

ahahsda.
17 nisan 2015 geçeli 2 sene olacak nerdeyse.
erkek olursa istikrar kadın olursa istiklal olsun çünkü insanlar genelde erkek çocuğu olsun agresif olsun yaramazlık yapsın ama her ne kadar kerata olursa olsun bizim gibi olsun derdinde oluyor oysa öyle biri olunca insanlar diyecek ki kız çocuğumuz olsaydı keşke evimizi temiz tutar efendi efendi derslerini çalışır ele giderdi ama ele gidene kadar bize çok emeği geçerdi diyecek duruma gelirler.

evet istikrar gelecek insanlar istikrarı arıyor şuan gerçi o istikrar gelirken insanlar istikrarı ararken istiklali arar olacaklar.

evet erkek çocuk iyidir ama istikrarın getireceği kötü sonuçlar insana istiklali aratacaklardır.
istiklal kendi halinde uslu bir çocuktur oysa ki istikrar her halükarda olabilecek bir düzen, şimdi halkın istiklali olmadan istikrarı araması tuhaf bir durum.

kürşat ve 40 yiğidi istikrar için değil istiklal için sarayı bastı.
yine atatürk önce istiklali sonra istikrarı sağlayacak kanunlar çıkardı.

evet yazının başında kadın erkek ayrımı yaptım da cinsiyet kavramlarına takılmayın o kadar nasıl olsa birisi doğunca insanlar diğerini arıyor, yahut çocukla alakalı olmasa bile insanlar istiklal için kavga veriyor.

başkanlık gelince beğenmediğimiz bir lider geldiğinde ya da kripto biri geldiğinde sokağa adım attırmayacak bir dikdatör halka zulüm ederken istikrarı ararken istiklalimizin peşine düşeceğiz. işte o günü düşünerek hayır demeliyiz.

yoksa bu millet monarşiyle de meşruti yönetimle de cumhuriyetin herhangi bir yönetim modeliyle de istikrarı yakalar.
merak etmeyin devletin başı nasılsa halkı da öyle olur.
balık baştan kokar diye boşuna dememişler. liderimiz düzgün olsun halk bozuk bile olsa doğrultmasını bilir.
90 yıl önce olduğu gibi 90 yıl sonra da olabilir.
1700 yıl önce bile bunu başardıysak şimdi bile başarırız.
tek adam değil dürüst adam düzgün adam yeterli.
(bkz: efe)
güncel Önemli Başlıklar