bugün

albinoleffe nin play off iddiası için kazanmak zorunda olduğu; keza rimini nin kazanarak küme düşme kabusundan uyanmak için her şeyini ortaya koyacağı maçtır. albinoleffe'de takımın önemli ismi marco cellini'nin sakatlığı dolayısıyla oynayamama ihtimali yüksektir; rimini ise mücadeleye tam kadro çıkacaktır.

ben bu maça girilmez diyorum; ama bunu derken sizlere kaynak olarak farklı bir yer sunuyorum.
sözlüğe adı sanı bilinmeyen takımların oynadığı maçların başlığını açıp kirlilik yaratıldığını söyleyen, ayarı yiyince entry sini silip pılıyı pırtıyı toplayıp başlıktan kaçan entellektüel ve delikanlı yazarlarımıza kapak maçtır; daha adam gibi yaptığı eleştirinin arkasında durmayıp başımıza başlık bırakan, dalga geçerek açtığı başlığın altına 'alt biter diyorum ben' gibi kıç kaynaklı tanımlar yapan yazarlarımızı da bekleriz efenim. sözlüğün bu tarz kiremit menşeili tanımlara da ihtiyacı var; 10 entry girince yazar oldum sanan heyecanlı kardeşlerimize örnek olması sebebiyle.

sözlüğe saygılı olmak açısından bilgi de vermemiz icab eder; iddaa oynayanlar için de girilmemesi gereken maç olduğu da bir anlamda kanıtlanmış; rimini 2-1 kazanarak sürpriz yapmış, buna bağlı olarak da 'üst' bitmiş maçtır. geçtiğimiz sezon serie b de play off kovalayan rimini, kadrosundan hiç fire vermemesine rağmen bu sezon sıkıntılar yaşamıştır ama kaliteli kadrosu albinoleffe gibi kreatif hiç bir özelliği olmayan bir takıma karşı kaybetmeyecek seviyededir. giacomo cipriani, docente ve pagano gibi oldukça kaliteli oyuncuları olan rimini gibi takımları hafife almayalım; kendi nick altı da olsa, rimini maçı da olsa sözlükte yazacağımız cümlelerde cumhuriyet ilköğretim okulu günlerimize dönmeyelim derim ben.
güncel Önemli Başlıklar