1. 1.
    Eğitim atışı sırasında havan topu mermisinden kaynaklanan ve şu an 1 askerin şehit olduğu patlamadır.

https://www.birgun.net/am...__twitter_impression=true
    ... zabaha gadar eglence go on
  2. 2.
    daha geçen hafta 7 şehit verdik atış yapılırken patlama sonucu. yine mi eğitim atışında patlama?
    6 ... daikokuten
  3. 3.
    bu patlama olayları sık olmaya başladı. kafa karıştırıcı.
    3 ... true
  4. 4.
    Önüne geleni astsubay uzman yaparsan olacağı bu nitelikli personel azaldı.
    5 ... mbappe for president
  5. 5.
    2. dünya savaşı ndan kalma mühimmatlarla anca bu kadar oluyor.

savunma sanayi adı altında envantere yeni silahlar eklenirken, temel mühimmatlarda ise bir değişiklik yok

ışid ve pyd ye karşı yapılan operasyonları inceleyin. ordu ciddi manada yetersiz. zırhlı araçlarımız patates. kaç tane şehit verdik o tankların içinde sikimsonik tanksavarlarla. ne bir anti savunma sistemleri var, ne de bir teknolojileri. hala manual mermi dolduruluyor tanklara.

ordunun subayları dahi inanılmaz derecede yetersiz. astsubay ve uzmanları saymaya gerek yok. adamlar işsiz kalmamak için asker oluyor. askerlik böyle bir kavram değildir kusura bakmayın.

böyle "kaza" lar daha çok yaşanır önümüzdeki günlerde. belli ki belirli zamanda alınan mühimmatların hepsinin artık tarihi geçmiş.

biz de ancak 3 yıl eğitim alan bordo berelilerimizle övünürüz, orduyu 6 ay eğitimle subay olan, 1 ay eğitimle "özel harekatçı" olan askerlerle oluşturmuşken.
    3 -1 ... bugun variz yarin yokuz