bugün

özellikle ankara ve istanbul da artarak devam eden ve edecek gibi gözüken olaylardır.
aslında yapılması gereken bu değildi. yapılması gereken baştaki zihniyete artık her şeyi "ben söyledim, ben karar verdim, bu böyle olacak" demek kadar kolay yapamayacağını öğretmekti. bunu da öğrettiler. bundan sonrasını seçimde yapmak lazımdı.

ama yukarıdakilerin geçerli olması için şunlar da lazım.
* körü körüne bağlanmamış, düşünebilen 50%
* siyaset yapmayı bilen muhalefet.
* insanlara haber vermeyi görev edinen medya.
* en önemlisi ülke yönetiminden anlayan başbakan. en başından beri Kasımpaşa bitirimi tavrıyla, atarlı giderli açıklamalarıyla hem polisi hem kendi(!) halkını, hem de dışladığı(!) halkı kışkırtan bi başbakan var tepede.

hala gerçekleri bilmeyen, tv den izleyen, internetten bihaber olan insanlar var.

en basiti twitterin türkiye' de sadece 6milyon aktif kullanıcısı var.

bu durumda yapılması gereken değişiyor tabi.

sokak sokak mahalle mahalle gezmek gerekiyor. sadece istanbul taksim değil. her ilde yürüyüş yapmak gerek sadece ana yollarda değil her yerde. en ücra mahalledeki kulaklara bile bu isyanın duyurulması ve "neden acaba?" diye merak uyandırması gerek.
türkiye'yi ve dünyayı ayağa kaldırdı niye mi?

suriye'ye karşı kullanmak istediği oyuncaklarından birini tomalara karıştırdı.

kimyasal yani esasında suriye savaşında kullanılmak isteniyordu.

hastanelerin içine gaz bombası attı ve bu durum savaş halinde bile yasaktır.

çiğnenmeyen uluslarası anlaşma kalmadı ve tayyip siyasi intiharını yaptı.
insanları ağlamaklı hale getirir. bu ne lan kanım dondu:

https://www.youtube.com/watch?v=hAGkJI-yz9A
bugün görülen ve görülmeye devam edecek olan olaylardır. yalnız bu sefer öfke çok büyük. o küçücük çocukların hallerini gördüm. çocuk lan daha. otele sığınmışlar biber gazı yemişler. ufacık çocuklar. o çocuklar sabah daha şu videodaki resimleri yapıyorlardı : http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=fQHYmMgxvJM

neyse nitekim kalabalık çok artacaktır. bu sefer tepki fazla büyüdü. akpli olan olmayan bu direnişe destek vermeyen herkes o çocuklara yapılan işkenceyi gördükten sonra kendilerine "acaba mı?" diye sormuşlardır. bugün çok büyük bir kalabalık olacak. sanıyorum birilerinin artık susup saklanması gerekmekte. direnişin hafiflediği şu günlerde bir anda en büyük patlama yaşandı. bugün direniş çok daha kalabalık çok daha güçlü olacak. bu bir iç savaş veya darbe değildir. eğer öyle olsaydı oradaki halk o polisleri yaşatmazdı. bu direniş dünya tarihinin en asil direnişidir. iq ortalaması çok yüksek olan bu direnişte beyinsizleri saf dışı edip iq ortalaması yüksek tutulmalıdır.
Bugün taksimdeydim, tamam eyvallah destekleyelim fakat bazı armutların ki onlara provakator de diyebiliriz, siktirip gitsinler efenim. Evet gitsinler ve gelmesinler. Milleti gazliyorlar toma saldirinca ilk kaçan ibnelerde bunlar vay aminaki..
"cocuklara ve kadinlara bile biber gazi sikiyorlar!"

cocugunu oraya götüren anne baba'nin amina koyayim ben.

sanki polis hic beklenmedik anda birden karsilarina cikti, bunlari pusuya düsürüp üstlerine su ve biber gazi sikti. elli defa oranin bosaltilmasi icin uyardi adamlar, sen hala orada "n'abacaklar olm! bi sikim yiyemezler!" dersen, götüne copu yersin. mahkeme karari beklenecek denmis, referandum denmis, sen hala orada külhanbeyligi taslarsan, iki dakikada gezi parki nasil bosaltilir dersi verirler sana.

su testisi su yolunda kirilir.
akp'nin kimyasalla kıçına kaçmış olaydır ve hastane bombalama olaylarıda vardır tabi.
bu işte bir tuhaflık var.

iktidarda kalmak için yapılabilecek bişey değil bu, başka bişey. altından çıkacakları merakla bekliyorum. seçim kazanmak falan değil gibi geliyor, du bakalım yakında çıkar kokusu.

çok tuhaf çok...
halkin hakli direnisinin 17. günüdür.
gerekenin yapılmasıdır.
gezi parkınında 2 gün önceki taksim operasyonu gibi halk a açılmasıyla sonuçlanmıştır.
önceden apo nun, chp nin azgın güruhunun yollarına barikat kurduğu, içine ettiği gezi parkı artık halka açıktır.

taksim gibi temiz, düzenli, legaldir. yarın isteyen istediği gibi gidebilecektir.
türk halkı bu değildir. Olayları da halkımız çıkarmamıştır.
Cumhuriyeti ve laikligi yikip, rte tarafindan devlet yonetimine el konulacak sekilde sonuclanacak olaylardir. Sonrasi belli, ulusal devlet yapisindan cikip, baskanlik sistemiyle yonetilecek bir devletin temelleri atilacak. Sonra ozerk topraklar vs.
Anlayacaginiz bu saatten sonra insanlar 2 grup olacak; direnisciler ve hukumet yanlilari. Bu hale gelebilmek icin 10 yilda ne kadarda guzel adimlar attilar. Her seyi bugune gore ayarladilar ki devletin siki yonetimi geldiginde kimse sasirmasin. Bravo! Emin olun direnisi destekleyen gucle,tayyib'i destekleyen guc aynidir. Oyuna gelmeyin diyecegim ama is isten cokten gecti. Gecmis olsun.
Ondan sonra rte halkı kiskirtiyo oluyo. Birakin artık şu eylemleri fiili Savaşla bir yere varilmaz bunu pkk bile anladı bu adamlar anlamadı.
Arkadaş, hala polisin orantısız müdahalesini destekleyenler, at gözlüklerinin ardından görebildiği kadarıyla şu an eziyet edilen halkla dalga geçenler görüyorum. Bir ülkenin başbakanı ülkesini iç savaşa çekiyor ve cahil cüheyla insanlar bu durumda bile gülebiliyorlar. 

Nolur biraz düşünebilin artık. Siz - biz diye bir şey yok, hepimiz halkız. Bugün ben yerim gazı suyu, yarın sen. Şiddetin desteklenecek bir yanı yok. 
https://twitter.com/slymn...46044321880997888/photo/1

o gece polise malafat kokteyli saldırısında bulunmuş bir gösterici tespit edilmiş.