bugün

ya boston bi çeyrek oynamadı, ya lakers bi çeyrek fazla oynadı.
lakers'ın şampiyonluğu bağırta bağırta alacağının kanıtı olan maç.

(bkz: nah beat la)
4. ve 5. mactan farki bench farkidir. farmar, odom, vujacic, brown skora birazcik katki yapinca kobe de rahatladi gasol da. dolayisiyla kobe-gasol ikilisi daha efektif oynadilar. ayrica bynum %50'nin bile altinda bir kapasiteyle oynuyor su anda. sakatligindan dolayi. yalniz, seri tam istedigim gibi oldu sozluk. 7. mac inanilmaz bir mac olucak zannimca.
bu mudur? budur, eksilere değmedi be iki gözüm...

celtics'in, yedinci maça efendi gibi çıkabilmek adına, hiç değilse farkı azaltması gereken maç. altıncı maçta 30 sayı fark yedikten sonra "lakers'ı burada yendik beyler, yine yapabiliriz" demek oyucuları pek motive etmeyecektir. hadi be zenci hasan şaş, hadi be aslan garnett, yürü be rondo, selam beyler ben paul pierce, doc nehirler göller... oynayın ibneler...
son maçın büyük bir çekişmeye sahne olacağını gösteren maç.

seride durum 3-3 diyebiliriz. 17 haziran 2010 saat 04:00'da büyük maça hazır olun!

(bkz: go celtics)
rezaletin sebebi boston celtics oyuncularının maçı siklememesi ve kendrick perkins sakatlanınca meydanı boş bulan rasheed wallace'ın katkı sağlayamamasıdır. gerçi aynı kapıya çıkıyor hepsi. rasheed'e kızıyoruz da diğerleri ne halt etti? ray allen ve kevin garnett ara sıra "abi ayıp olmasın" deyip basket atıyorlar, onun haricinde ne savunmada ne hücumda, kimseden en ufak bir katkı yok.

lakers hücumdan boş dönünce "oo süper, fark açılmayacak" mantığında oynuyorlar. "ulan bu işi burada bitirelim" demek, maça asılmak falan yok. bu serinin sadece ikinci maçını izleyemedim ben. izlediğim maçlarda da kendrick perkins'i hiç beğenmedim ve sakatlığının takımı direkt olarak bozduğuna inanmıyorum. kendisi sakatlanmadan önce boston zaten sıçmıştı. ancak dolaylı yoldan rotasyonda probleme yol açabilir perkins, yoksa azalarak bittiği için sevinçliyim. ha umarım bir sağlık sorunu yaşamaz, çabuk toparlanır. ama celtics'de oynama perkins gözünü seveyim ya. gençsin, git seviş falan ne bileyim. veya şu glen davis'ten falan feyz al, yapma etme.

ve sıkı bir bulls & celtics* taraftarı olarak utandırmaktan, üzmekten ziyade sinirlendiren bir maç olduğunu söyleyebilirim. boston'da ağzını açamayan şu lakerslılar(sözlük yazarlarından bahsetmiyorum, oyuncular falan) şimdi ao, ye, biç diye yardırıyorlar ya asıl ona kıl oluyorum.

24 dakikada 20 sayı... kapanmayacak fark değil. benim "savunma ereksiyonu" adını verdiğim bir olay var celtics'te. bildiğimiz savunma sertliği işte. boston onu oturtmadan bir bok yapamaz. yoksa lakers'ın süper hücum ettiği falan yok. erekte bir boston defansı, hücumda adamakıllı katkıyla 5 dakikada skora ortak olur. fakat celtics oyuncularını galibiyete ve dolayısıyla şampiyonluğa inandırabilmek için doc rivers'ın üstün psikiyatri yeteneklerinin de olması gerekiyor sanırım bu saatten sonra, en azından bu maç için.

velhasıl kelam, boston bostonlularındır. lakers akıllı olsun akıllı.
lakers ın maçın başından götünü sağlama aldığı maçtır. haklılar tabi, şampiyonluk gidebilir. ayrıca ters bir durum olursa kobe nin supernovaya dönüşmesini bekliyoruz. büyük ihtimalle la lakers alır bu maçı.

(bkz: la ulan)
lakers'ın ilk yarı itibariyle müthiş hırs yaptığı karşılaşma.
--spoiler--
henüz ilk yarı, boston atakta, fark 20 sayı, lakers önde, garnet son saniye basket atıyor ve fark 18 e iniyor fakat kobe sinirinden topu tokatlıyor, arkadaşlarına kızıyor.
--spoiler--
lakers sonuna kadar hakediyor galibiyeti.
cok ilginc bir final serisinin 6. macidir. sanki 10 adet basketbolcu var, 5'i cok iyi oynuyor diger 5'i kotu oynuyor ve bu iyi oynayan bes bir mac celtics formasi giyiyor bir mac lakers. bu aksam iyi oynayan 5 lakers formasi giymis. zira celtics'in enerjisinden, defansindan eser yok, perkins de sakatlandi. seri %99 7. maca tasinir.
maç bu şekilde giderse , Lakers'ın Boston'nun ırzına geçeceği maç olacaktır.
15 haziran' da başlamış mücadeledir. boston ne iyi hücum etmekte, ne de beklenen savunmayı sergileyebilmekte ne yazık ki. lakers ise ilk maça benzer bir ilk yarı çıkartarak maçı erken koparmak niyetinde, ve bunu da gerçekleştirecek havayı yakaladılar. skor ise 40-23 lakers lehine.
an itibariyle maç değil ponpon kızları izlediğim organizasyon mu ne oluyorsa.
(bkz: laker girls)
kendrick perkins' in sakatlanarak oyunu sürdüremediği hızlı başlayan, ancak duran müsabaka.
ntv'de yayınlanacak olan maç. geride kalan 5 maçlık seride 3-2 önde olan boston celtics, staples center'da la lakers'ı yenerse şampiyon olacak, yenemezse bir maç daha izleyeceğiz.
(bkz: steples center ya yakılacak ya yıkılacak)
son yılların en güzel final serilerinden olan . Bu yılki serinin 6.cı maçı..yine uykusuz yine nevaleli bir sabah olacak adıma.çok mesudum sözlük.
bizi yine uykusuz bırakacak maç.
kobe insanüstü bir maç çıkarabilir düşünceleriyle bu gece 04.00 da başlayacak karşılaşma.
boston dananın kuyruğunu kopartıp şampiyonluk madalyasını da o kuyruğun ucuna iliştirip boynuna takacaktır.
heyecanla beklenilen karşılaşma. bütün iş artık kobe yi durdurmakta.

(bkz: go celtics go)
muhteşem olmasını beklediğim maç.

zira, bir kere lakers şampiyonluğu kolay kolay bırakmayacaktır. bynum dönmüştür. pota altı iyice sıkışacaktır. fisher yine gaza gelecektir muhtemelen. o da olmadı, kobe takımını sırtlamak için elinden geleni yapacaktır. yani lakers bu maç çetin ceviz. üstelik staples center da oynuyorlar. düşünün yani..

boston için hedef tek. bu maçı alırlarsa şampiyon oluyorlar. rondo, garnett muhteşem olmalılar. paul pierce da, her ne kadar tam performansıyla oynamasa da, elinden geleni yapar. yani en azından serinin bundan önceki maçları kadar yorulacaklardır.

her iki tarafın şansı eşit gibi. maç son "salise"lere gidebilir. tabi kobe yine 50-60 atarsa, ki zor, o zaman boston emeğe saygı duyarak 7. maçı bekler.
kobenin her geçen maç yükselen performansının boston taraflarını* korkuttuğu maçtır. çıldırıp 50-60 atmazsa iyidir. fakat rivers'ın dediği gibi, en azından diğer herkesin durdurulması gerekir. iki maç üst üste seksen atacak değil ya. *

ve tabi ki son olarak,
(bkz: beat la)
serinin diğer maçları gibi güzel ve heyecanlı geçmesi beklenen maç. lakers kazandığı takdirde çok daha heyecanlı ve zevkli bir maç basketbolseverleri bekleyecektir. * * fakat boston mutlaka kazanıp seriyi deplasmanda 1 maç daha uzatmak istemeyecek. iyi oynayan kazansın kuralının geçerli olduğu bir maç oynanması temennisiyle. * *
TD garden da kobe hariç tırsan lakers lı oyuncuların (özellikle gasol) patlama yapacağını düşündüğüm maçtır. artest biraz kendine gelip pierce ı iyi savunursa ve gasol, garnet üzerinde biraz daha etkili olursa lakers kesin kazanır bu maçı.
güncel Önemli Başlıklar