bugün

taraf gazetesinde çıkan akp hükümeti ve fethullah Gülen'i bitirme planı başlıklı habere ilişkin alınan olağanüstü görüşme kararı.

salı sabahı saat 10.00 da başbakanlıkta.
muhtemelen konuşma içeriğinin her zamanki gibi belli olduğu görüşme.

başbuğ: tayyip ayağını denk al bak orduyu salarım üzerine..
tayyip: avrupa arkamda benden habersiz adım atamazsın..
sonradan yılan hikayesine dönüp, 'mahremdir görüşülenleri açıklamam. benle mezara gider. x açıklarsa açıklarım' deyişerine neden olup olmayacağını merak ettiğim görüşme.
ikinci bir dolmabahçe vakasına sebebiyet verecek olan bir görüşme olacaktır. artık kapılar kapanınca kim kime dum duma.
şimdi bir şey söyleyecem de : ne fethullahmış bilader, adam korkusundan memleketine gelmiyor, düşürsen ne olur öldürsen ne olur, "velev ki" düşürdün, kimin ne işine yarayacak?, velhasıl memleketin bazı kesimlerinde halen kafada beyin yerine örümcek ağı ya da saman belki sunta bulunduğu için sorun değil, konuşsunlar diyorum. kanala çıkınca değiştirmek geliyor otomatikman insanın içine, o duruma getirdiler, halbu ki bir gazete parçasında çıkan haberleri bu kadar büyütmeden akıllıkla halletsek, örneğin acaba hiç birimiz sorduk mu: "bir askeri emir, ya da mahkeme kararı nasıl olur da gazeteye ulaşır?". Ortalık zaten bir asteğmenin askeri gizli belgelere ulaşmasından sonra patlak verdi, demek ki her asteğmen ülkesi için çalışmıyor (kubilay'ı saygıyla anıyorum), ortalığı nasıl karıştırdılarsa, kendileri ne zaman karşı bir şey olsa kabul etmediklerinden de oluyor bu.
uzattık ama gene de uzun lafın kısası: o bazı kesimlerden olmayalım, bir duralım bakalım neymiş, evveli önce ahiri sonra düşünelim denilebilecek durumlardan sadece bir tanesidir.
2 saat başbaşa tavla turnuvası yapacakları görüşmedir ve sonrasında sanki çok önemli şeyler konuşulmuş devlet adamı edasıyla millete çalım yapar bunlar. al takke ver küllah hesabı yani.
1 saat 10 dk süren görü$me. ayrıntılar için;

http://www.milliyet.com.t...in%20ne%20dedi&ver=85
Başbakanımızın gelecek seçimlerde iktidarını perçinlemesinin en basit göstergesi!
Başbakan Erdoğandan Başbuğ üzerinden gövde gösterisi idi...