1. 1.
  2023 vizyonuyla yüzde 20 büyümesiyle uçan Türkiye Cumhuriyetinin son icraatı. Okulum KYK sonuçları açıklanmadan başladı. Burada zar zor bir arkadaşımın evine kafamı soktum ve binbir dil dökerek yurt çıkana kadar idarelik kalayım dedim. Bugün itibariyle yurt çıkmadı ve kapıda kaldım. Özel yurda verecek param yok. Ankara’da öğrenciye benim imkanlarımda kiraya ev veren yok. Derece ile kazandığım Tıp fakültemi bugün itibariyle bırakmak zorundayım. Yakın zamanda Avrupa ülkelerinden birine iltica etmeyi düşünüyorum. Türkiye’de kalan yarışmacı arkadaşlara başarılar.
  14 -1 ... eksisozlukyazari
 2. 2.
  Yazılım öğren.
  1 -5 ... ilcan havhav
 3. 3.
  Dostum dereceyle tıp kazansan zaten direk bursa bağlanıyorsun. Şuan inanmasım gelmedi sana.
  4 -2 ... tiktoker selim
 4. 4.
  Öncelikle yeni bir şehrin verdiği yabancılık duygusunun doğurduğu karamsar ruh haliyle sonradan pişman olacağın kararlar vermemeni tavsiye ederim.

  Ankara her türden şehir içi ulaşım ağının yaygın olduğu bir şehir. Her ne kadar devlet yurdu çıkmamış olsa da birkaç arkadaşınla okula biraz daha uzak olsa da yurt maliyetinin biraz üstüne bir fiyata ev tutabilirsin. Bu sayede yurt ortamından daha eğlenceli bir ortamın olur.

  iltica çok farklı bir olay, burada izah edilemeyecek kadar detayı mevcut. Kabaca tarif etmek gerekirse ankara’da Pes etmişken Almanya’da kimse sana altın tepside bir gelecek vadetmeyecek.
  5 ... centurion
 5. 5.
  Yukarıda biri inanmadığını yazmış. Herhangi bir bursum yok. Evdeki üniversiteye giden ikinci tıpçıyım. Tek maaş iki üniversiteli maalesef maddi durumumuz kaldırmıyor. Üniversitede ikinci sınıfım. Geçen sene online olduğu için bir şekilde tamamladım. inanmayan arkadaş için ÖSYM sonucum ve geçen sene 3.66 getirdiğim transkriptimin ekran görüntüsünü koyuyorum.

  YKS sonucu:
  https://www.hizliresim.com/26b8h4j

  Transkript:
  https://www.hizliresim.com/n9k9c2y

  Yurt başvurusu sonucu:
  https://www.hizliresim.com/r41me8s

  Teşekkürler AKP Türkiyesi.
  8 -1 ... eksisozlukyazari
 6. 6.
  kyk yurduna bel bağlamakla hatayı sen yapmışsın. o yurtların kime çıktığı belli değil. ya ev bulacaksın ya apart.
  4 -1 ... nt2l
 7. 7.
  valilige muracaat et. Sosyal yardımlaşma vafkı yardımcı olur.
  1 ... venusde mahalle muhtari
 8. 8.
  özelden iban atıyor inanmayın.
  ... ebu fesat
 9. 9.
  Yukarıda bir kaç hükümet borazancısının yazdıkları üzerine biraz daha entry’i detaylandırayım. Babam memur ve zorunlu doğu göreviyle şu anda doğuda. Abim tıp öğrencisi ve kardeşim de bu sene üniversiteye başlıyor. Şu anda ailemiz Türkiye’nin 3 farklı şehrine bölünmüş durumda. Ankara’ya daha önce ev bakmak için geldik. 1000 liranın altında kira söyleyen olmadı. Öğrenciyiz dediğimizde depozito, senet, emlakçı parası istediler. Klozeti dahi olmayan doğalgazsız evlere abi bu ne diyince öğrenci değil misiniz yaşarsınız dediler. Bu şartlar altında ailemi daha da zorlamam mümkün değil. Okulu bırakarak çalışmayı düşünüyorum. 2023 senesinde bizi bu hallere düşürenler sürgün edildiğinde düze çıkarsak tekrar okumayı düşünürüm. Evet AKP’li arkadaşlar 2021 Türkiye’sinde bizi bu hale düşürdünüz. Ülkenin en aydın kesimi olarak geçtiğiniz yollara kara urganlar atacağız. 2023 senesinde hesaplaşacağız.
  2 -1 ... eksisozlukyazari
 10. 10.
  Başlığı açan arkadaşa inanıyorum ama başarı bursu nasıl çıkmaz anlam veremedim. Bizim dönemde 2 bin liraya kadar burs alan tıpçı arkadaşlar vardı. Ki şu puan ve sıralama benim okuduğum şehirdeki tıp fakültesinden çok daha iyi.
  ... coffee shop