1. 1.
    "Yukarı Bak". Hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp Güney Amerika'nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki baloncu Carl Fredricksen'ın hikayesinin anlatıldığı yeni bir komedi. Ancak Carl, yolculuğa başladıktan sonra en büyük kabusunu da yanında götürmekte olduğunu fark eder: fazlasıyla iyimser, doğa kaşifi 8 yaşındaki Russel'ı.

    "Yukarı Bak", 'SEViMLi CANAVARLAR'ın yönetmenliğini yapmış ve Pixar'ın ilk animasyon sinema filmi OYUNCAK HiKAYESi'nin hikayesi ve karakterlerinin geliştirilmesine katkıda bulunan ve animasyon şefi olarak görev alan Pete Docter tarafından yönetildi. BiR BÖCEĞiN YAŞAMI filminde storyboard çizeri olarak görev aldı, OYUNCAK HiKAYESi 2 filminin hikaye taslağının oluşturulmasında çalıştı. Filmin ortak yönetmeni Bob Peterson da KAYIP BALIK NEMO filminin senaristi ve yazarlarından.
    John Lasseter, Walt Disney ve Pixar Animation'ın kreatif sorumlusu ve OYUNCAK HiKAYESi, OYUNCAK HiKAYESi 2, BiR BÖCEĞiN YAŞAMI, SEViMLi CANAVARLAR, iNANILMAZ AiLE, KAYIP BALIK NEMO, RATATUY VE VOL.i filmlerinin Oscar ödüllü yönetmeni veya yapımcısı.

    [[uplink]]
    ... uludagsozluk