bugün

helecanlandırmıştır.

görsel

allahtan dolar "6 liraya" çakıldı da fazla etkilemeyecek..
pompa fiyatı tabiri de cuk oturmuş.

önceki gün doldurdum depoyu allahtan.
bayramla beraber izne çıkacam, aşşa yukarı 2200km yol yapacam. ennaz 2.5 depo daha benzin lâzım. bu da yaklaşık, 90/100 lira fark yapar.

ne güzel lan, tatil arefesi zammı geçirdiler.

edit: pompaya yansimayacak deniliyor, kesin bilgisi olan?

yansımış.
ben hep bisiklet kullandığımdan beni etkilemeyen zam. aslında güncelleme. aslında güncelleme de değil allahın bir lütfu.
vatandaşın yine pompalandığı zamlardır.
pompa fiyatlarına yansıtılmış zamdır.
hayırlı olsun. zart diye geçirdiler.
nasıl bir ötv alınıyorsa hala zamlar ötv den karşılanıyor diye düşündüğüm yeni zamdır. madem bu kadar elzem değildi bu akaryakıttan alınan ötv, neden bugüne kadar halkın sırtında ki yükü biraz olsun azaltmak için bir düzenleme yapmadılar diye de düşündürür. mikro bakmamak lazım sonuçta değil mi ? dünya lideri olmak bunu gerektirir.
dün biz dövizi tartışırken sessiz sedasız yapılmış zam.
görsel
görsel
Ulan depoyu da dün dolduracaktım tüh.
Lpg fiyatlarına da 30 kuruş olarak sirayet etmiş zamdir. Kimsenin kurtuluşu yok yani sike sike ödeyeceksiniz.
vatandaşın umursamadığı zamdır. zirâ bugün ikramiyeler bankalardan çekilecek. alttan alttan zamlıyorlar bence bir kaç zam daha yaparlar bayrama kadar. yani güncelleme işte ne boksa.
yeni fiyatlar sabahtan itibaren geçerli oldu mu acaba ? yoksa gece 12:00 itibari ile mi geçiş yapılacaktır ?
enflasyonun yavaş yavaş nihayi tüketiciye yansımanın aşamaları.
Güncellemeyle zammı karıştırmayın. Bu olsa olsa güncelleme olur. Hatta güncellemecik.
zam değildir o zam olsa duramazsınız.
doğrusu akaryakıt fiyatı güncellemesidir.
seçimden sonra hızını alamayan akp koymaya devam ediyor.
mavi balina oynayak mı hepberaber...multiplayer yaparız. anca böyle çözülecek sanki.
Ben heb 50 liralık benzin alıyom. Umrumdamı hayır.
40 kuruş zammı ödemeyen de ölsün bir zahmet.

ayrıca ben hep 50 tl lik alıyorum.
Normalde doların bu kadar yükselmesiyle son iki aydır yaklaşık 90 kuruşluk zam ÖTV’den karşılanmış, bunun hazineye maliyeti 2 miktar TL’yi geçmiştir. Şimdi bu farkın yaklaşık 60 kuruşunu vatandaşın da ödeyeceği zaman gelmiştir. Hep devlet, hep devlet oh ne güzel, biraz da şu dolar inip çıkarken yaptığınız kardan verin bakalım.
Eşel sistem yok muydu? Zam gelse bile vergiden düşecekti? Kalktı mı o kanun ?
yanlış açılan başlık zam değil güncelleme. yalan yanlış haberler suçtur.