bugün

çaresizliğin ne kadar ciddi boyutlara ulaştığını gözler önüne seren duruşma. çarşıdan bahsediyoruz hani, beşiktaş'a aşık olan ve güzel insanlardan oluşan taraftar grubundan. köy okullarına yardım eden, kan bağışı yapan ve daha bir çok şey başaran adamlar aynı zamanda bunlar. sonra birileri kalkıyor diyor ki böyle şeyler yapan çarşı için, "çarşı, darbe girişiminde bulundu."

entry'i tamamlamak gerekirse, aklı olan kimsenin inanmayacağı iddiaların bulunduğu ve suçsuz insanların yargılandığı duruşmadır.
başbakanlık ofisini basmaya çalışan, hükümet devirmekten bahseden teröristlerin duruşmasıdır.

kıvırmayın. devrime kalkışan, yargılanmayı da göze alacak, ölmeyi de, öldürmeyi de. ağlamak yok. korkak herifler.
açık açık bu ülke insanının zekasıyla dalga geçenlerin her dediğine inanan, her eleştirdiğini eleştiren, her sevdiğini sevenlerin destek verdiği ibretlik duruşma.

darbe dediğin şey ağır silahlarla yapılır. askerle yapılır. yönetimi ele geçirip siyasi otoriteyi içeri atarsın. peki burda ne var? tezahüratlarla ve ellerinde pankartlarla başbakanlık ofisine yürüyen bir taraftar grubu var. diyelim ki başbakanlık ofisini ele geçirdiler, içeridekileri de rehin aldılar. yahu bu darbe midir allah aşkına? sizler bu kadar mı cahilsiniz de buna darbe teşebbüsü diyenlerin saçmalıklarına inanıyorsunuz. diyelim ki ofisi ele geçirdiler. polis girer içeriye ve gereken yapılır.

işte budur yeni türkiye güzel kardeşlerim. ellerinde pankart sopalarıyla insanların darbe yapabileceği kadar şeffaf bir ülke burası. iş makinalarıyla sadece binalar değil, hükümetler de devrilebiliyormuş bunu da gördük.

bugünler de geçecek elbet ve bizler bugünleri gülecek hatırlayacağız. pankart sopaları ve iş makinalarıyla darbe yapılması muhtemel bir ülke olarak türk olmaktan inanın gurur duyuyorum.
hükümetin ne kadar intikam isteğiyle dolduğunu anladığımız davadır. Bu arada yukarıda 25 milyon ermeni diyen (bkz: serkann) en azından senin gibi her yapılana gözümüzü yummuyoruz. Senin gibi insanlar (!) yüzünden mahvoldu lan ülke.
bir bjk yöneticisi, oyuncusu gelip destek vermemiştir. veren varsa söylesin onu hariç tutayım. bu ayıp onlara yeter ! çok yazık! ben beşiktaşlı olmama rağmen elimden geldiğince haksızlığa sessiz kalmıyorum. ama bu zevattan hiç ses gelmiyor !

(bkz: çarşı ya destek vermeyen bjk yönetimi)
çarşı'nın bir onur vesilesi olduğunu bir kez daha gösteren duruşma.
yıllar sonra bu utanç davası belgesellerde izletilecek. balyoz ve ergenekon'da olduğu gibi zamanında iddialarda bulunanlar maymuna dönecek.
tepkiler sonunda küçük olan duruşma salonundan büyük olan salona geçilmesiyle çarşının deplasmanda ilk golü attığı duruşma.
akp'nin yaptığı en amatörce hamledir.
çarşı grubu ile ilgili duruşma.

--spoiler--
35 kişinin değil, 25 milyonun davası çarşı.
--spoiler--

kimse kimseyi kandırmasın da. hani.
karton dava.peşin hüküm.
soysuzluk,
onursuzluk,
şerefsizlik,
namussuzluk
hepsi mevcut.

balyoz gibi.
ergenekon gibi.
35 kişinin değil, 25 milyonun davası çArşı.

http://galeri.uludagsozlu...ru%C5%9Fmas%C4%B1-712959/
bu ülke ne bu kahramanları ne de bu despot yönetimi unutacaktır.sonuna kadar çarşının arkasındayım. fb' lyim.
gün gelecek tarihte yassı ada davaları gibi anılacak duruşmadır.
Beşiktaş'ta büyüdüm takımım beşiktaş değil ama ölümüne çarşı bir taraftar grubunu darbe ile yargılayan hükümeti kınıyorum.
mesele çarşı'nın darbe yaptığı iddiası değil.
mesele, ak parti'nin güç gösterisi yapması. çarşı da bunun farkında, çarşı da kendi gücünü göstermek için şu an çağlayan'da. iktidara boyun eğmeyin. çarşı'nın yanında olun.
Güvenlik onlemlerini görünce kolluk kuvvetlerinin çarşıdan it gibi korktuğunun göstergesidir.
sadece çarşının değil tüm beşiktaş camiasının yargılandığı duruşmadır. çarşısız beşiktaş olmaz, beşiktaşın can damarıdır çarşı, şanını aldığı, yensede yenilsede yanında olan, para veya malla değil aşkla klubune bağlı insanlardır. Bugun deplasmandayız çağlayanda umarım oradan 3 puanla dönebiliriz, çarşı bu ülkedeki devrim yanlısı tek taraftar grubudur. haksızlığa susmaz ezilene yardım eder. bugun oradan pek adalet çıkacağını zannetmiyorum ama umarım 3 puan bizim olur.
yılmaz bozkurt çok güzel özetlemiştir.

--spoiler--
bende oradaydım, gezi’deydim, beşiktaş’ın sokaklarındaydım, çocuklarımın yüzüne bakabilmek için, çocukların gözlerinin içinin gülmesi için oradaydım, sen de siz de oradaydınız, bu mahkeme çarşi hükümete darbe yaptığı için açılmış bir dava değil gezi’nin, haziran isyan’ının yargılandığı bir davadır.

16 aralık’ta çağlayan adliyesi’nde görüşmek üzere…
--spoiler--

http://www.sendika.org/20...be-davasi-yilmaz-bozkurt/
tarihin yeni utanci.
teröristleri bastaci edip, en büyük taraftar grubunu yargila.
Bir suç örgütü düşünün Kızılay'a 2878 ünite kan bağışı yapsın.

Bir suç örgütü hayal edin, 6 ton mavi kapak toplayarak 75 tekerlekli sandalye alıp engelli insanları mutlu etsin.

Bir suç örgütü düşünün formasını atkısını kışın soğukta çıkarıp Van'da üşüyenlerle paylaşsın.

Bir suç örgütü düşünün nükleersiz Türkiye diye kuruluşunun 25. yılında dev bir pankart açsın.

Bir suç örgütü düşünün Lösev'e destek olsun.

Bir suç örgütü düşünün düzenli huzur evlerine ziyarete gitsin.

Bir suç örgütü düşünün hiç bir haksızlığa boyun eğmeyen.

Bir suç örgütü düşünün ağaç dikip, park temizlesin.

Bir suç örgütü düşünün orantısız zeka kullansın.

Şimdi kim suç örgütü? Bunları yapan mı yoksa bu "suçluları" gazlayıp, darbeci damgası vurup yetmiyormuş gibi içeriye alanlar mı?
işine gelmeyen herkesi darbeci ilan edenlerin davasıdır. Yazık insanların hayatıyla oynamazlar inşallah.
Bir fb sempatizanı olarak gördüğüm hükümettekilerin ne denli gözünün döndüğünün göstergesidir.
Türkiye'nin komedi ülkesi olduğunun kanıtı.
DOGMAMIS COCUGUNUN DARBE ZAMANINDA AKSAM EVE GELIRKEN BIRAKTIGI* PUSULAYI OKUYAN BIR ADAMA KARSI YAPILDIGI IDAA EDILEN DARBE GIRISIMIDIR.