bugün

fenerbahçe ülker in yenilmesi halinde grubu 3. bitirecek olan maç.
fenerbahçe ülker'in en önemli oyuncusu durumunda olan roko leni ukic'in sakatlığı sebebiyle forma giyemeyeceği maç olacaktır.
roko ukiç in oynamaması nedeniyle fenerbahçe nin farklı yenilebileceği maç.
montepaschi'nin çok iyi başladığı maç.durum 14-7 5 dakika geride kaldı.
ilk çeyreğin sonucu 27-14..
ukic'siz fenerbahçe ülker'in kafası koparılmış tavuk gibi çaresizce oradan oraya koştuğunu gördüğümüz maç olmakta...
üzülerek de olsa 1 oynadım ve kazanıcam gibi 6,5 handikaptan ama keşke fenerbahçem kazansa da ben kuponumu yırtsam.
ayrıca rytas barcelona maçını rytas kazandı gibi üçüncü olmamız mucizelere bağlı. yani maçı kazanmamızın pek bi önemi kalmadı en azından benim açımdan zira 1. olsak caja laboral falan tırsıyorum.2. olur paşalar gibi kalırız son 8'imize.
bir roko leni ukic'in nelere kadir olduğunu gördüğümüz maç. ayrıca siena'nın grup liderliğini garanti ettiği maç olabilir. an itibariyle barca vilnius'ta mağlup durumda çünkü.
yüksek skorla bitmesi muhtemel karşılaşmadır.

basketbol yorumcularının büyük kısmının alt önerdiği, hatta bir çoğunun banko olarak gördüğü ve o yorumlar neticesinde benim de alt biteceği yönünde iddaa oynayarak kupondan ümidi kesmeme neden olacak olan maçtır.
seyirci baskısı siena lehine meyvelerini vermeye başladı..oyuncular saha içinde, koçları kenarda maçın başından beri hakemin her kararına yaygara koparıyor, seyirci de müthiş reaksiyon gösteriyor...nihayetinde 3 oldu penetre eden oyuncumuza baltalar iniyor ve faul çıkmıyor.
alan savunması inadımız yüzünden hücum rebound ı verip duruyoruz adamlara..nasıl bir alan savunması anlamak mümkün değil her pozisyonda boyalı alana girmeyi başardılar.
ilk yarı sonucu 49-30 siena...son 1 dk da biraz sakin kalabilsek ve alan savunmasından vazgeçsek devreye tek haneli sayılarla girebilirdik.
ukic in değerinin anlaşıldığı ve yokluğunda eksikliğini doldurabilecek bir guardın olmadığını gözler önüne seren karşılaşma.
tam maça ortak olcaz aptalca bir top kaybı cart fark yine ebesinin amına kadar fırlamış. lan tam düzeltiyoruz toparlıyoruz bir top kaybı bir de sportmenlik dışı faul direk yine aynı durum. kapanmaz bu fark azizim kapanmaz.
sanırım Fenerbahçe nin grupta en farklı malubyetle ayrılacağı maç olarak tarihe geçecek olan karşılaşma...
efsane mens sana'nın fenerbahçe'ye yine ters geldiğini gösteren maç. yok usta bu salonda yapamıyor bu formayı giyenler.
lan bak şimdiden yazıyorum maç bitiminde takımları euroleague'e bile kalamamış basketbol cahilleri 'ülkere soktular hehoooaaa' diyecek olursa hepsinin bir tarafına sokayım hacı. tamam kötü oynadık malup olduk belki ama kırılma anları hep bizim aleyhimize oldu. ayrıca vidmar'la ukic de yok. bu kadar eksik ve bu kadar şansla bu kadar oluyormuş. artık ikincilik için mücadele edeceğiz.
ukiç oynasaydı bile gene yenileceğimiz maç olacaktı.zira takımda ukiç te olsa bir yere kadar.gecen barselona maçında gördük ukiçte yetersiz kalıyor.bu yıl son 8 e kalmak bile büyük başarı.greer ve emir predzilc siktir olup gitmeli şu takımdan bir an önce.
edit: bu arada maç 94-65 siena üstünlüğü ile bitti.kanırta kanırta aldılar adamlar maçı yalan yok.
Palaestra'da deplasman taraftarı olarak izlediğim maçtır.
Ne pis bir şeymiş arkadaş deplasman taraftarı olmak.
10-15 Fb taraftarına karşı 5-6 bin Siena taraftarı. Baskıyı iliklerime kadar hissettim.