bugün

turkcell süper lig 21. hafta karşılaşmasıdır..

bursa atatürk stadı'nda oynanacak olan karşılaşma saat 20:00'de başlayacaktır..

ligin 2. yarısında kuzeyden etkili bir şekilde esmeye başlayan fırtınamız sadece aldığı galibiyetlerle değil aynı zamanda oynadığı futbol ile de biz trabzonsporluların gönlünü fethetmeyi başarmış, ayrıca nostaljik günleri özleyen genç trabzonsporlulara da en fiyakalısından bir selam çakmıştır.

24 ocak 2010 trabzonspor sivasspor maçı, 30 ocak 2010 diyarbakırspor trabzonspor maçı ve 7 şubat 2010 trabzonspor manisaspor maçı triosundan alnının akıyla çıkan şenol güneş'li trabzonspor'un ilk ciddi sınavıdır.. futbol ve taktiksel anlamda sınama niteliğinde olacak olan bu maçı kazanmanın tek yolu olarak ise erkenden gol/goller bulup rakip bursaspor'un gardını düşürmektir.

zor maç olacaktır vesselam.. bekleyelim..
çok zor geçecek maçtır. inşallah kazanırız.
bursasporun galip geleceği karşılaşma olacaktır zira bursasporun avrupa kupalarına katılma yolundaki rakiplerinden jimnastik puan kaybetmiştir ve bu haftada timsahlar ne yapıp edip muhteşem seyircisinin önünde sahadan 3 puanla ayrılacaktır. tek handikap sercan yıldırımın sakatlığı sebebiyle oynayamayacak olmasıdır ancak turgay bahadır sercanın yokluğunu aratmamak için elinden geleni yapacaktır.
tek hedefi lig olan bursaspor'un, kupayı düşünmek zorunda olan trabzonspor'dan daha rahat başlayacağı, stadı cehenneme çeviren texas'ın etkisi ile 3 puanı alması gerektiren mücadele.

bir bursaspor'lu olarak, trabzon'un artık hak ettiği yere gelmesi temennisi ile..
haftanın en zevkli mücadelesi olması muhtemel. trabzonsporun kupayı şimdiden düşünmesi filan sapıklıktır. güzel bir lig maçı olacaktır vesselam. her iki takımın da hakettiği yerlerde bulunması dileğiyle...
ligin en iyi futbol oynayan iki takımının karşılaşacağı maçtır. ancak birbirlerini tartmaktan sergiledikleri güzel futbolu sahaya yansıtırlar mı bilinmez.
trabzonspor da ömer aysan barış ve teofilo gutierrez , bursaspor da volkan şen ve sercan yıldırım ın oynayamayacağı maçtır. trabzonspor da muhtemelen rigobert song sağ bek te başlayıp egemen korkmaz giray kaçar ikilisi ise göbekte başlayacaktır. * diğer bir ihtimal de ceyhun gülselam orta sahada serkan balcı ise sağ kanat ta başlamasıdır. şenol hoca gerçekten çok formda olan oyuncularını seçerken bir hayli zorlanacaktır.
bursapor da sercan yıldırım ın yerine yine turgay bahadır oynayacaktır, ozan ipek oynamazsa ivan ergiç tercih edilebilir. volkan şen in yerinde de sanırım orta sahayı güçlendirmek adına bekir ozan has forma giyebilir.ertuğrul hoca hafta içi kupaya oyuncularını müthiş motive etmişti.ancak böyle motivasyonların özellikle son anda yıkılması futbolcuların psikolojik eşiğini bir hayli düşürür. ama rakiplerinin puan kaybetmesi ciddi bir motivasyondur. bu kadar az bir zamanda toparlamak kolay mıdır bunu bilemiyorum.
arkadaşımdan aldığım bilgiye göre trabzonspor seyircisine ayrılan 1000 bilet bitmiş durumda, dışarıda 5000 civarında bir ts li dolaşıyormuş. bursapor seyircisi her zaman ki gibi muhteşem. centilmence bir maç olsun, bizlerde kazananı tebrik edelim.
geçen sezonun ilk yarısında kilometrelerce farkla ofsayt olan bir pozisyonla galibiyete ulaşan bursaspor ile, ikinci yarısında sikindirik bir faul kararıyla maçı kazanan trabzonspor'un karşılaşması. gergin geçmesi muhtemeldir. egemen'e protesto bekliyorum.
not: üst olur.

düzeltme: üst olmadı tamam. ama egemen'e protesto oldu en azından onu tutturdum.*
Turkcell Süper Lig'de haftanın maçıdır. Zira iki takım da formda olduğu gibi, kimin kazanacağı pek belli değildir. maçta kıran kırana bir mücadele olacaktır.
bursapor'un kazanamaması halinde ilk beşteki dört takımın puan kaybettiği, üç puan alan takımın da bay geçerek üç puan kazandığı bir hafta meydana getirecek maçtır.*
galip gelen bir trabzonspor'un maç fazlasıyla 4.lüğe yükseleceği karşılaşmadır. her iki takıma da başarılar dilemek gereklidir.
pablo batalla ile bursaspor 1-0 öne geçmiştir.
umut bulut 1-1 88. dakika
1-1 biten mactır. mac cıkısında olaylar beklediğim mac.
kupa yorgunu bursasporun sakat sercan yıldırımı ve cezalı volkan şeni fazlasıyla aradığı karşılaşma olmuştur. esas sevindirici gelişme bursa dan bir puan kurtardığına çılgınlar gibi sevinen trabzonsporu izlemektir ve ts taraftarının büyük bursaspor taraftarını ağızları açık izlediklerini gözlemlemektir.
böylesine leziz bir maçın sözlükte bu kadar az ilgi çekmesi üzücü.
Güzel ve zevkli bir maç olmuştur.

Yenemiyorsan yenilmeyeceksin. Bu basit bir kuraldır.

Maçta trabzonspor'un üstünlüğü vardı. bursaspor'da dikkatimi çeken şey dirençti. Direndi lakin beraberlikten kurtulamadı.
maçın hakkı beraberlikti. süper maç çıkaran ıvankov'a da ayrı parantez açmak gerekir.
ikisine de yaramayan maç tı.
bursaspor seyircisi muhteşem, 700 kişilik yere 3000 kişi sıkışan trabzonspor seyircisi cefakardı. egemen korkmaz a edilen küfürleri duyunca üzüldüm, insanlar bu kadar nankör olmamalı, kaç sene o formanızı terletti, yazıklar olsun diyorum o densizlere. ertuğrul sağlam bursaspor da mükemmel işler yapıyor, futbolcular da öyle. yani o demoralize oyuncular nasıl bu kadar istekli ve arzulu oynarlar, hayretler içerisinde kaldım. üstelik yer uçakları volkan şen ve sercan yıldırım olmadan. defansta ibrahim öztürk ve orta sahada bekir ozan has mükemmel oynadı, sahada yürüyen ozan ipek mükemmel bir asist ile varlığını belli etti. dimitar ivankov çok formda. fenerbahçe nin bence haftaya işi çok zor. şenol hoca yı anlıyorum ama bazen risk almayı da bilmelisiniz. ağır olan rigobert song değilde serkan balcı başlasa orta sol da da drago gabriç etkili olabilirdi. engin baytar ın değiştirilip burak yılmaz daha önce alınabilirdi. ama tabii yine de bir bildiği vardır diye düşünüyorum. kısacası trabzonspor için bir puan hem iyi hem de kötü oldu.