1. 1.
  15 temmuz gecesiydi hava sıcaktı,
  bir ihanet kalkışması ülkeyi yaktı...

  ööeehhh.
  gazları bırakalım da gerçeklere bakalım mı enişte?

  --spoiler--
  FETULLAHÇI çetenin 15 Temmuz’daki darbe girişiminin bastırılmasında en önemli rollerden birini oynayan kişi, MiT’e gelerek Müsteşar Hakan Fidan’ın gece yarısı bir grup asker tarafından kaçırılacağını haber veren Kara Havacılık’ta görevli bir binbaşıydı.
  --spoiler--

  gece yarısı diye bahsedilen 15 temmuz'u 16 temmuz'a bağlayan gecedir arkadaşlar.

  şimdi 15 temmuz ile ilgili araştırmalarda bu durumdan hiç bahsedilmiyor.
  hatta "araştırılsın" diye verilen önerge reddediliyor.

  neden?

  bakınız 15 temmuz darbesini mit biliyordu.
  lakin genelkurmay'dan istihbarat toplayamadığı için tarihini öğrenemediler.
  üstelik daha önceden defaatle hazırlanan mit raporlarında cemaatin bir askeri darbe yapmak üzre olduğu konusunda gerek cumhurbaşkanlığını gerekse başbakanlığı uyarmışlar.
  bunların hepsi 15 temmuz raporlarında mevcut.

  15 temmuz günü saat 14.20'de mit'e gelen kara havacılık binbaşısı o.k adlı şahıs, "15 temmuz'da 3 helikopterle mit'e operasyon yapılacakve mit müsteşarı kaçırılacak" bilgisini veriyor.

  bunun üzerine önce mit müsteşar yardımcısı, sonra da mit müsteşarı hakan fidan genelkurmay başkanlığına gidiyor.
  saat 18.00 de bir toplantı yapılıyor.
  toplantı bitiyor, mit müsteşarı genelkurmay'dan çıkıyor, o çıktıktan yarım saat sonra genelkurmay başkanı darbeciler tarafından tutuklanıyor.

  ayrıca yine hakan fidan, saat 18.00'de cumhurbaşkanlığı koruma müdürünü arayarak durumu anlatıyor, tedbirli olmasını söylüyor.
  hakan fidan'ın cumhurbaşkanlığı koruma müdürünü aradığı da hem mit raporunda geçiyor, hem de genelkurmay 2. başkanı yaşar güler'in ifadesinde geçiyor.

  lakin cumhurbaşkanı darbe girişiminden eniştesi sayesinde haberdar olduğunu söylüyor.

  bakın, saat 18.00'de cumhurbaşkanlığı makamına bilgi veriliyor. ama bundan cumhurbaşkanının haberi yok.
  inanalım mı?

  şayet mit müsteşarı hakan fidan, sayın cumhurbaşkanımızın eniştesi ise eyvallah.
  ama eniştesi değilse, ya mit raporları ve hakan fidan, ya genelkurmay 2. başkanı yalan söylüyor, ya da sayın cumhurbaşkanımız yalan söylüyor.

  tabi bütün bunların araştırılması için verilen önergeler,
  hakan fidan ve hulusi akar'ın araştırma komisyonuna gelip ifade vermesi durumu falan hep reddediliyor.

  ve 15 temmuz'da hayatını kaybedenlerin aileleri de bu konuda susuyor.
  hiç biri bu soruları soramıyor.

  ortaya bir fetö atılmış.
  oysa fetö hala ülkeyi yönetiyor.

  birileri de bundan mağduriyet devşirip gemisini yürütüyor.

  bu arada o binbaşı o.k ile ilgili bütün ifadeler fetö iddianamesinden çıkartılmış durumda.
  pürü pak. binbaşı o.k gizleniyor.
  hatta ve hatta "deli muamelesi" yapılıyor.

  neden?
  çünkü binbaşı o.k'nın varlığı iddianamelerde geçerse ve tutanak altına alınırsa 15 temmuz'un tüm söylenenleri, anlatılanları bir çöp olacak da ondan.
  birileri "gazi" olamayacak da ondan.
  15 -5 ... tengir budun
 2. 2.
  --alıntı--
  15 Temmuz günü MiT’e giderek darbe girişimi olabileceği yönünde ihbarda bulunan binbaşı ifadesinde şu sözleri sarf etmişti: “Aklıma MiT geldi. Saat 13.55 gibi nizamiyeden çıktım. Deniz Binbaşı’ya mesaj attım. ‘Ben uçamam’ dedim. Taksiyle 14.20 gibi MiT’e vardık. Kapıdaki görevliye ‘MiT’e TSK içindeki paralelcilerle alakalı bilgi vermek için geldim’ dedim. Saat 15.00 civarı iki kişi geldi. Anlattım. Tedirgin oldular. Bana ne olabileceğini sordular. Ben de büyük bir faaliyet olabileceğini hatta ‘darbe faaliyeti olabileceğini’ söyledim. ‘Hakan Fidan’ı almaktan kasıt ne’ diye sordular. Ben de ‘çok kan akacak’ dediklerine göre bu faaliyetin iyi niyetli bir faaliyet olmadığını kendilerine söyledim. ‘Darbe olabilir’ kelimesini kullandığımı çok iyi hatırlıyorum.”

  Binbaşı O.K.’nin ifadelerinin ardından istihbaratın dikkate alınıp alınmadığı tartışma konusu olmuş ve iş Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın ‘darbe komisyonu’na sunduğu yazılı bilgiye kadar taşınmıştı.
  --alıntı--

  O.K.’nin ifadesinin ortaya çıkmasının ardından bazı siyasiler, 15 Temmuz günü darbe girişiminin fiilen başlamasından önce yaşananlarda çelişki olduğunu savunmaya başlamış ve bu olayın araştırılmasını talep etmişti. O.K.’nin ifadesi üzerine başlayan tartışma ve olayın üzerindeki belirsizlik henüz ortadan kalkmış değil.

  güvenlik kamerası görüntülerinde binbaşı o.k, kara havacılık komutanlığından çıkarken ve mit binasına girerken de görülüyor.
  15 temmuz u engelleyen o k isimli pilot binbaşı

  --alıntı--
  Kara Havacılık Komutanlığı’nın güvenlik kameralarına üç kez takılan binbaşının, komutanlığın 1 No’lu nizamiyesinden çıkarken elinde telefonuna baktığı görülüyor. Bu görüntünün saati ise 13.42. O.K., savcılık ifadesinde de bu saatlerde MiT’e darbe girişimini ihbar etmek için gittiğini söylemişti.

  Binbaşının ikinci görüntüsünde de, akşam 21.51’de yine Kara Havacılık nizamiyesinin yanındaki ağaçlık alanda olduğu ve burada telefonda konuştuğu görülüyor. O.K., ifadesinde de ‘Pastacı’ takma adlı MiT görevlisinde saat 22.00 sularında görüştüğünü söylemişti.

  Kameralara son kez 21.52’de takılan binbaşının nizamiyeye doğru yürüdüğü görülüyor.
  --alıntı--
  5 ... tengir budun
 3. 3.
  15 temmuz'un ne olduğu hala belli değil.. ama bir tek şey çok belli, o da şu:

  15 temmuz rizeli recebin anlattığı şey değil...

  türkiye son 15 yıldır aklın ve mantığın tamamen durduğu bir ülke oldu.. resmen ortadoğu ülkesine dönüştük..

  ben en büyük şoku 17-25 aralıkta yedim.. rizelinin ne olduğu un ufak bir şüpheye yer bırakmayacak şekilde ortaya döküldü, hem de kendi sesinden.. sonra ne oldu? rizeli bir sonraki seçimlerde oyunu arttırdı.. ondan sonrası bende kopuk kopuk...

  perinçek "erdoğan'ın 38 tane yolsuzluk dosyası var" diyor.. olsa n'olur? bence çok sık tekrarlamasın, çünkü rizelinin oyu artabilir.. türk seçmeni yolsuzları çok sever..

  bu 15 temmuz'da aynısı.. hadisenin tamamen mizansen olduğu bütün delilleriyle ortaya çıksa bile hiç bir şey değişmez.. rizelinin oyu %1 bile düşmez.. rizeliyi ilk savunacaklar da akrabaları 15 temmuz'da ölenler olur, "öldüyse bizim oğlumuz öldü, sana ne heeee." diye..

  türk halkı rizeliyi iki sebepten dolayı seviyor:

  1) rizeli türkiye'ye 15 senede 350 milyar dolar soktu.. bu paranın önemli bir kısmı çomarların üzerine serpiştirildi..

  2) rizeli köylünün şehirliye, cahilin okumuşa, asalağın üreticiye yobazın laiğe üstün olduğu bir düzen kurdu..

  rizelinin düzeni finanse edilebildiği sürece hiç bir yolsuzluk, hiç bir kanunsuzluk, hiç bir cinayet rizelinin koltuğunu sarsamaz..

  rizelinin suriye politikası yüzünden habur'a bomba yağdı.. rizeli bir sonraki seçimlerde habur'dan ful çekti..
  soma'da rizelinin yakınının madeni patladı, onlarca işçi öldü.. rizeli soma'da da ful çekti..
  rizelinin iki oğlu da gözümüzün içine baka baka askerlikten kaçtı.. rizelinin çocuklarından biri arabasıyla bir kadını öldürdü ve mahkemeye bile çıkmadı.. rizeli bir puan bile oy kaybetmedi..
  daha sayayım mı?

  15 temmuz tamamen ifşa olsa da sonuç aynı olacaktır..

  rizeliyi götürecek tek şey ekonomik krizdir.. çomarları besleyemediği anda çomarlar onu parçalarlar.. bunun dışında hiç bir şey rizelinin iktidarını sallayamaz..
  9 ... arbutus unedo