bugün

ikilemdir.
15 temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü yaklaşıyor. fethullahçılara olan nefreti bir siyasi partiye intisabından bağımsız ve darbe girişimine saat 10'dan itibaren karşı koyan birisi olarak garip bir ikilemin içerisindeyim;
o gece ölen 249 insanımızın acısını içimize gömüp o geceyi yad etmek varken sokağa çıkıp yeni bir şov devşirecek insanların arasına karışmayı istemediğime eminim. girişim sonrasında yapılan saçma sapan uygulamalar(meydan isimlendirmeleri gibi sulandırma faaliyetleri) nedeniyle mide bulantısı geçiren birçok insanın da sokakta çığırtkanlık yapmak istemeyeceğine eminim. fakat öyle bir noktaya getirecekler ki 15 temmuz gecesi sokakta olmayanlar ihtimal ki, hatta yüksek ihtimal ki iftiraya açık hale gelecek. çirkinlikler yaratacak bir sene-i devriye geçireceğiz.
Evde oturup yapılan anma törenlerini kahkaha Ata ata izleyeceğim.
Şehitlerimizi yadetmek tabi ki. Vatan için şehit dusen kahramanlarımız için saygıyla hemde. Ruhları şad olsun.
birçokları gibi akıl sağlığımı korumak için zombi moduna geçmek.
Ertesi gün ÖABT sınavı var. Sınav stresi falan. Başka birşey yapmayı düşünmeme imkan vermediler de.
C.tesi normalde çaliştigim için izinliyim muhtemelen trakyaya dogru sahil kenarina buyuk ihtimalle de erikli tarafina gidicem ve o gece alkolun dibine dibine vururum.
Arkadasimin oglu sunnet olcak dugunde olurum herhalde.
şahsen ben dibine kadar bir günah gecesi yaşamayı düşünüyorum.

görsel
yan gelip yatacam. sıradan bir gün.
Hiçbirşey yapmayacağım.Dışarıya çıkıp ülkeyi kurtardığını sanan insanları izlerim belki.Bilmiyorlar ki liderleri o şehit olanların şehit olmasını istedi şehit olmasına izin verdi.
Özel bi gün mü hayırdır?
fetöye de, fetöcülere de, fetöyü buralara taşıyan, ona selam gönderen, yıllarca onun büyümesine izin veren ve bütün bunlara bile göz yumanlara oy atanlara beddua edeceğim.
umarım tanrı vardır, umarım tanrı cehennemi onlar için yaratmıştır.
hafta içine denk gelmediği için isyan edeceğim.
cumartesi resmi tatilmi olur lan.
allah rahmet eylesin gerçekten vatan için can verenlere. en fazla onlar için bir dua ederim. onun dışında şova dönüşecek bir tören, siyasi ranta göz kırpacak bir organizasyondan uzak dururum. bir kere şehitlere hakaret.

bir de "o gece ne yapacağım ben yaa" diye düşünecek, kasacak bir gece değil. çok şey yapmayın.
14 temmuzda her ne yaptıysam onu yapıcam.

Evde olucam.
içki içeceğim.
Jinx oynayacağım statik çıkınca bayağı güçlü oluyor.
pijama terlik televizyon.
14 temmuz gecesi ne yaptıysam onu yaparım.
14 temmuz gecesi ne yaptığımı sorarsanız orası bana kalsın.
görsel

O gece bosa gitmisti, acisini cikarcagim.

#tayyipbabakızımnerde
29 ekim de , 18 martta , 19 mayısta ne yapıyorsak aynısını. Bazı şuursuzlar hala bu olaydan nemalanma peşinde inanılır gibi değil. Saygı ve minnetli yad edeceğiz şehitlerimizi. Ve en önemlisi geçmişten ders alıp geleceğe bakacağız. Bir güne takılıp kalmayacağız, darbeden medet ummayacağız başta kalmak için.
Bayrak asacağım ve şehitleri yad edeceğiz hep beraber. Yasin okuyup ruhlarına bağışlayacağım.
Evde demlenmeyi düşünüyorum, zira sokaklar yine düğün yerine dönecek. Ne alakaysa dombralar falan çalacak.
evde oturur kitap okur sonra da uyurum sıradan bir gecede olduğu gibi.
dünya kupası finali var.
güncel Önemli Başlıklar