1. 1.
    15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni korumak için koşan gazi Volkan Yiğit'in, Erdoğan’ın talimatıyla 1 yıllık eğitim sonunda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ‘koruma’ olarak işe başlaması durumudur.

sayın cumhurbaşkanı' nın korunması yönünde atılan en isabetli karalardan biri bu. zira reis'in her yanı hainlerle dolu.

kime güveneceğini konusunda çok titiz ve dikkatli davranması gerekiyor. canı gönülden vatanını ve milletini seven birini bulunca da fırsatı kaçırmamış.

hayırlı olsun, allah bu zor günlerimizde yardımcımız olsun.

http://www.ahaber.com.tr/...t-erdoganin-korumasi-oldu
    2 -3 ... frktmz krds frktmz
  2. 2.
    cumhurbaşkanımızın 2. abdülhamid'e öykünmesidir.

2. abdülhamid de uğradığı bombalı suikast sonrası üzerine kapaklanan bir genç sayesinde yara almadan kurtulmuştur.
    o gence kim olduğunu sormuş, "söğüt'lü akrabanızım efendim" cevabını almıştır.

bunun üzerine 2. abdülhamid söğüt'e gitmiş, ertuğrul gazi'nin türbesini onartmış ve türbenin olduğu yeri bugünkü haline getirtmiştir.
    ayrıcA yine söğüt'teki gençlerden bir süvari birliği oluşturmuş, istanbul'a bu gençler ile dönmüş, bu gençleri "söğüt'ten akrabalarımı getirdim, bundan sonra benim en yakınımda onlar bulunacak" diye takdim etmiştir.

işte abdülhamid'in muhafız alayı olan "söğüt alayı" bu şekilde oluşturulmuştur.
    4 -3 ... tengir budun