1. 11.
  giderek artan saçmalama dozajıyla devam eden süleyman soylu açıklaması.

  bu ülkenin evlatları, şehitlerin çocukları yüzü suyu hürmetine değil de savaştan kaçan suriyelilerin yüzü suyu hürmetine allah bizi kurtardı öyle mi!

  yalanınıza çıkarınıza hala allah'ı alet edeceksiniz öyle mi? bu insanları hala allah'la kandıracaksınız öyle mi?

  bir kör kuruş maaş vermiyorsunuz öyle mi? bu garibanların da sağda solda sigortasız 700-800 liraya çalışmasına, yerine çalışacak adamı işsiz bırakmasına göz yummuyorsunuz öyle mi?

  kaçak göçmenler var diyorsun, 50000 kişi. bu adamların nasıl girdiğini sormayalım öyle mi? istanbul'u kaçak göçmen merkezi yaptırmayacağız diyorsun, 50000 kişi kaçak var diyorsun. daha nasıl merkez olacak? tüm suriye istanbul'a mı taşınsın? 50000 kaçak istanbul'daysa tüm türkiye'de kaç kaçak var sorgulamayalım öyle mi?

  işkur 7400 suriyeli istihdam edecek, senin işsizlik oranın %15. hesabını sormayalım öyle mi?

  sen avrupa birliğinden para gelecek diye milyonlarca göçmeni al. nasıl besleyeceğini bakma. onlar senin kendi halkını işsiz bıraksın, aç bıraksın.

  biz de izleyelim öyle mi?
  6 ... berk
 2. 12.
  Bu demeçler tamamıyla türklerin suriyelilere olan kindar bakış açısını düzeltmek için söylenen şeyler, akabinde suriyelilerin ülkedeki yerini daha da sağlamlaştırarak kendi yerlerini de onlar sayesinde sağlamlaştırmaya çalışacaklar açık ve net.
  1 ... feelsoclose
 3. 13.
  sonraki zırva icin;

  ikinci dünya savaşından suriyeliler sayesinde kurtulduk.
  ... comarlarin korkulu ruyasi
 4. 14.
  bu milliyetçi mi ümmetçi mi neydi kafalar karışık artık.
  ... ibni maymun
 5. 15.
  süleyman soylu'nun milletin suriyelilere tepkisini azaltmak için uydurduğu söz.
  ... dertler derya olmus
 6. 16.
  millet kurtarabilseler analarını, bacılarını, karılarını orada bırakıp buraya kaçmaz kendi milletini kurtarırdı sünepeler.
  ... nickzsche