1. 1.
  Her "darbe" ya da "darbe girişimi" bir siyasal projedir zaten. Bunu fetöcüler yapsa da böyle... AKP derin devleti yapsa da böyle... Yani bir proje-tasarım olmadan neden bir siyasi hareket olsun? Sorulması abes...
  3 -3 ... lesley mateas
 2. 2.
  projeyse bile başarısız olmasıyla başarılı olan bir projeydi diyelim.
  1 -1 ... atabaka
 3. 3.
  fetullahçı terör örgütü, darbe girişiminde bulundu, evet. şayet darbe başarılı olsa idi erdoğan ya idam edilir ya da ömür boyu hapse mahkum edilirdi. vatan haini olarak gösterilir, halk tarafından nefret edilmesi sağlanırdı. ama halk bunu yer miydi, bilemem. siyasi kanadına gelince, erdoğan'ın darbe girişiminden tabii ki de haberi vardı. fetö, darbeye karşı önlemler alınmaya başlandığını öğrenince en hızlı şekilde girişimi çok erken saatlerde başlattı. erdoğan bu girişimi başlamadan engelleyebilir miydi? Elbette engellerdi. benim şahsi düşüncem, buna müsaade etti ve fetö ile davasında kendisinin haklı olduğunu tüm halka kanıtlamak istedi. nitekim, darbe girişiminden beri ohal devam ediyor. istediği kişiyi açığa alabiliyor, kurumları ise fetöcü diye kapatıp veya kayyum atayıp kendi adamlarını mevki sahibi yapabiliyor. kimse erdoğan'ın eniştesinden öğrendiğini falan sanmasın. her şey planlı, projeliydi.
  2 -2 ... hodri meydan 89
 4. 4.
  7 uçak 10 tank ile darbe oldu ülkede. sabahın köründe olur kimsenin ruhu duymazken yapılır böyle şeyler. kesin konuşamam, kesin kimse kkonuşamaz ama olgular şunlar.

  - asla başarılı olamayacak bir darbe girişimi.

  - tüm başlar düşünce adamları yurt dışında

  - oylar %15 %20 yükseldi. istenen her yasa rahatça geçirildi.

  - ak partiden bir kişinin burnu kanamadı. darbe onlara yapılmışken.

  - hepsini birleştirince tek kazanan hükümet.
  3 -1 ... modern zaman filozofu
 5. 5.
  Çanakkale harbi, Sakarya zaferi’ne de tiyatro diyen olmuştur muhtemelen.
  O soysuzların torunları şimdi 15 Temmuz’a tiyatro diyor.
  1 -3 ... barkhausen krakeri
 6. 6.
  valla bu senenin başına kadar böyle bir düşüncem kesinlikle söz konusu değildi ancak 15 temmuz'u o kadar çok kullandılar, kendilerine malzeme yaptılar ki salak olmayan her insan kuşkulanır.
  3 ... entente cordiale
 7. 7.
  Darbe başarılı olsaydı Erdoğan öldürülürdü tezine katılmıyorum. Peki neden? Her darbe kendini meşrulaştırmak ister. Bunu 12 eylül sürecinde de gozlemleyebilirsiniz. Peki darbeciler ne yaparlar bu tür durumlarda? Önceki yönetimi yargılayıp halkın gözünde "bak biz haklıydık. Darbe yaptık ama haklı nedenlerle yaptık" algısı oluşturmaya çalışırlar. Kurgu veya değil o gece tarikatlara, cemaatlere peşkeş çekilen bir ülkeyi ve cumhuriyeti bu ülkenin çocukları tankların paletleri altından, bomba ve mermi sağanaklarından toplamıştır. Siyasilerin hatalarının bedelini canlarıyla ödemişlerdir.
  2 ... abaninaltindakisopa