bugün

bir yazar'ın sözlüğe seslenişidir. 15 temmuz 2017 saat 00:00'da paylaştığım bir toplu mesaj üzerine bazı yazarların, kimisi içerlenmiş, kimisinin içinde kalmış, kimisi tehtidler savurup seni sildiriceme kadar varmış boyutta. sorunda şu ben bu tarihi küçük görmüşüm, yok saymışım. ben soma madeninde hayatını kaybedenleri andığımda aynı güruh prim kasıyor demişti, şimdi ise işi hainliğe kadar ilerletiyorlar.

peki neden bahsetmiyorum;

- insanların saplantılı ideolojilerini showa dönüştürdüğü için,
- insanların tek yürek olacağı yerde tek bir insana zafer olarak sunduğu için,
- o emri alıp kararsız kalan askerlerin, halk karşısına dikildiği zaman, derdini anlatmaya çalıştığı halde dinlemeyip katledildikleri için, ( halkına kurşun atan askerleri savunmuyorum )
- bu yaşananların şanlı çanakkale zaferiyle kıyaslandığı için,

liste uzun ama buraya sığmaz. size özet geçtim. sizler içinizdeki kini, nefreti söküp atmadığınız sürece, ülkenizi, insanınızı ayrıştırdığınız müddetçe tek yürek, tek güç olamazsınız. bu x'in zaferi y'nin başarısıdır derseniz o zafer değil showdur. ölenler üzerinden show yapılmaz. çanakkale, kurtuluş savaşlarının zaferi sadece mustafa kemal atatürk'e ait değildi türk, kürt,laz,çerkez.... kısaca bu milletin zaferiydi. falanca partinin flamasıyla sokağa çıkmak zafer değildir. hepimizin gölgesi altında durduğumuz şanlı türk bayrağıyla o sokağa çıkarsan zaferdir. falanca partinin başkanının fotosuyla birlikte sosyal medyada 9-5 nöbetindeyiz diye paylaşırsan bu showdur. ama biz bu ülkenin içinde, bu bayrağın altında 94 senedir nöbetteyiz diyebiliyorsan işte bu bi zaferdir.

onun için benim paylaştığım mesajda kimseye bir gönderme, aşağılama, yok sayma durumu yoktur. bir olay vuku bulmuştur ama o olaydan nemalanılmaktadır. ben burada somadaki ölen vatandaşları, çanakkaledeki yitip geçen mehmetleri, bu ülkeye faydası dokunmuş kişileri yad ediyorsam bu show değildir unutturmamak içindir. ben haşmet ibriktaroğlu sıradan bi yazar, hz muhammed (s.a.v) ümmetinden yüce allah-u teala'nın günahkar bir kulu, göktürkler, selçıklular, osmanlılar ve tüm türk boy ve devletlerinin torunu, önder gazi mustafa kemal atatürk'ün manevi evladı, türkiye cumhuriyeti'nin sıradan türk vatandaşıyım. bu sebeple gerçekten kırılan varsa kusura kalmasınlar. bu vatan için gerçekten şehit olanların ruhu şad olsun.

son sözü idol aldığım insan üstad sadri alşık söylesin;

Sizler hepiniz , hepiniz , hepiniz hakem olun abiler . Ya bu maç be tıpkı bi maç ama böyle hayat sahasında oynanıyo.oyuncuları bizleriz; topumuz da namusumuz, vicdanımız , insanlığımız. Ben , ben Osman.. Ofsayt Osman . Söyleyin be, Allah rızası için söyleyin be gene mi atamadım golü hahh? Bu da mı gol değil be? Gol mü?

haydi selametle kalın, saygılarımla....
Sikkimde mi ya milletin mesaj kutusuna spam atıp duruyorsun çok itici.
pardon kuzenim yazmış.