bugün

"patatesim para etmedi" diyen niğdeli çiftçinin isyanı...

15 senedir akp'ye oy veriyormuş, ak partinin bir numaralı adamıymış, ama batmış.

videoyu izleyelim;
https://streamable.com/zv5qmk

bakınız bir şey dikkatinizi çekti mi?
çiftçi batmış, ürünü para etmemiş, isyan ediyor, ama bir yandan da "sayın cumhurbaşkanımızın bundan haberi yoktur, bir el atsın" diyerek tayyip erdoğan'a yaltaklanmaya, ona yaranmaya çalışıyor.

peki be çiftçi kardeş, bu ülkeyi 18 yıldır kim yönetiyor.
adam yönettiği ülkeyi bile "şahsım" olarak adlandırırken, çiftçinin battığından, ürünlerin para etmediğinden, tarım ve hayvancılığın bitmiş olmasından haberdar olmaması mümkün mü?

gerçekten bu işlerde tayyip erdoğan'ın suçu olmadığını, haberi olmadığını düşünüyorsanız batmaya devam edin.

su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim...

not: ülkede çiftçi isyan ederken, tarımı, hayvancılığı yani çiftçiyi destek verip kalkındırması gereken ziraat bankası niğde'deki çiftçiye değil de karayiblerdeki virgin adalarında bulunan şirkete 1.6 milyar dolar kredi veriyor ve kredi geri ödenmiyor.
(bkz: ziraat bankasının verdiği 1 6 milyar usd kredi)

e tabi ki bu çiftçi batmayacak da kim batacak, bir kuruş kredi borcu olmayan ben mi batacağım???
Yetmez ama evet. Körü körüne biat etmenin hazin sonu işte. Beyin bedava, kullanmasını bilene.
Paralel evrende karşılığı, Akp için yollara düşüp videolar çeken ve istediği kadar zam gelsin ‘ben hep 50liralık alıyorum’ çiftçisidir. (Sorun bakalım şimdi seçim olsa kime oy verir)
görsel

vallahi de billahi de üzülemiyorum artık. böyle haberlerle karşılaşınca ilk başta üzülüyorum böyle diyorum "lan yazık ya emekçi adam"diye.. sonra yalakalık yapmaya başlıyorlar hep "rabbim yardım etsin" değilde "cumhurbaşkanım bir el atsın" diye seri dil darbelerine başlıyorlar direkt kanalı değiştiriyorum veya internette isem videoyu kapatıyorum. beter olsunlar ne diyeyim. koskoca alemlerin rabbinin veremeyip cumhurbaşkanlarının vereceği ne varsa artık ondan diliyorlar. hiç demiyorlar ki bunlar yüzünden bu haldeyiz. 12 senedir savaşta olan suriyeden patates alıyorlar bizi perişan ediyorlar demiyorlar da hala yalakalık peşindeler 3-5 bize de atarlar belki diyerek.
cuhapelilerin yeni kurguyla oynadığı son tiyatrolardan biridir. iktidara giden yol böyle değil eylemle ülkeye çivi çakmakla oluyor ahhh eziklik insana neler yaptırıyor lan..
Maskesini çıkardığı için üstüne ceza yazılabilir.

Bir aralar patates, soğan lobilerine baskın yapıyorlardı. O dönemlerde kendini ihbar bile etmiş olabilir, öyle bir sorgusuz biat etme olayı var. içinde bulunduğu durumu cumhurbaşkanına şikayet ediyor sanki sorumlusu muhalefetmiş gibi.
patates lobisi.
Oy verdikçe batan amcadır.

Ya ne olacağdı ¿.
zamanında ananı da alıp gidecektin çiftçi dostum.
şimdi hiç ağlanmayın.

(bkz: ananı da al git)
muhtemelen bu kötü gidişin düzelmesi için bir isyan hareketi (!) olarak oyunu yine akp'ye verecektir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.