bugün

twitter tt listesinde gündemin 1 numarasında #sezenaksu etiketiyle başlatılan saldırıdır.

saldırının sebebi, sezen aksu'nun "şahane bir şey yaşamak" adlı şarkısı ve bu şarkıda geçen sözler.

şarkının ilk kıtasında "selam söyleyin o cahil havva ile adem'e" diyerek adem ve havva'ya, cahil diyor ve islama hakaret ediyormuş sezen aksu.

lan gerizekalılar.
islam mitolojisine göre adem ve havva cahil olmasalar yasak meyveyi yiyerek cennetten kovulmazlar. bu gerizekalılar kendi dinlerini de bilmiyorlar.

bizzat islam dini adem ve havva'nın yasak elmayı yemesini cehaletlerine bağlıyor ve bunun üzerinden insanlara öğüt vermiyor mu? siz hangi dini yaşıyorsunuz?

bu arada sezen aksu bu şarkıyı yapalı 4 sene olmuş.
gündemde mağduriyet arayan siyasal islamcı müptezeller 4 sene önce yapılmış bir şarkıyı bugün gündeme getirip mağduriyet kasmaya çalışıyorlar.

neyse, sezen aksu'yu kürt açılımına destek olduğu için sevmiyorum ben. ama siyasal islamcı gerzeklerin bu linci çok komik...

ayrıca söz konusu şarkıyı bilmiyordum, gerizekalı siyasal islamcılar sayesinde öğrendim, harika kıpır kıpır bir şarkı gerçekten, başa alıp alıp tekrar dinliyorum.
buyrun siz de dinleyin;
https://www.youtube.com/watch?v=TbBYUO8zvoM

edit: yaa sezen aksucuğum, sen laik modern atatürk cumhuriyetinin değerlerini terk edip, bu siyasal islamcıların dümen suyuna girmiştin bir ara, yetmez ama evet diyordun, bak ne oldu gördün mü? bunlar kendilerinden olmayanların fırsatını bulsalar kafasını keserler.

edit-2: sezen aksu'nun akp'liler, fetöcüler, liboşlar ve kürçüler ile bir olup "yetmez ama evet" dediği o günleri hatırlayalım.
görsel

edit-3: sabah gazetesinin "minik serçe'nin cesur yüreği" manşeti.
görsel
az bile yapılmıştır. islam dini sizin oyuncağınız değil haddinizi bilin aşmayın gundiler.
4 yıl önce çıkan şarkıya şimdi tepki göstermek ne lan.

Bu dinciler Götleri sıkışınca hemen (bkz: şeftali gibi sulu amcuğumu sikecüğüler) moduna giriyor.
Adem ile havva sadece islamiyet için değil tüm ilahi dinler için kutsal figürler. Ama ne hikmetse sadece bizim islami kesim ayaklanmış.
Trol hepsi.
Sezen’in açıklaması şu olmalı:

Bana bu sözleri allah yazdırıyor!
siyasal islamcıdaki beyin herhangi bir kuşta da vardır...
islamcılar gerçek pisliklerini örtmek için her hafta birilerini linç ediyor.

Bunu kasıtlı troll ekipleri yaptığı çok açık.

Tabi gerizekalı bir kitle de konu din olunca aklınca savunmaya geçmiş.

Bir garibanı savunmazlar, bir yolsuzluğa karşı çıkmazlar tabi…
sezen aksu cahil atatürk deseydi istikal mahkemeleri kurulsun diyecek tipler buna da laf edemez. Siz ne kadar hoşgörülüsünüz de müslümanlardan bunu bekliyonuz. Çattık ulan ülkede dindarı da dinsizi de ayrı mal.
Tüm yandaşlara ders olmalı. Bugün kullandıklarına yarın sümük mendili muamelesi yapıyorlar.
zoraki ve yapay gündem oluşturma amacıyla emir-komuta zinciri içinde yapılan eylemdir.
geçmiş geçmişte kaldı ama dün destek verdiğin s*yasal islamcılar bugün sana saldırırlar.