1. 1.
    An itibariyle yanmakta olan tarihi yapılardan biridir. Dünyanın geçmişi bırakıp yeniden doğuşu işaret eden bir noktasındayız sanki. Üzücü.
    3 -3 ... thelma
  2. 2.
    2 gün önce restorasyon çalışmaları başlamış. orada çalışanlardan salağın biri muhtemelen sigarasını çatıda bir yere düşürdü yüzlerce yıllık tarih heder oldu.
    2 ... kornisten kovulan perde ruleti
  3. 3.
    Hazır 3-5 gün bi Paskalya tatili yaklaşıyorken kendimce bi rota çizdim, Louvre, eyfel, notre dam filan gidip görecekken, azık ettiğimiz çikilatalı Paskalya yımırtalarını yolda yiyecekken şu başımıza gelen hala bak. Paris yandı amk!

Edit: bence sarıyelekliler yaktı makron reyiz bu konuyu da bi araştırsın!
    4 -1 ... centurion
  4. 4.
    Yobaz zihniyetin ürünlerinden o da nemalandı gider ayak.
    Şunca yıllık ömrümde örümcek kafalı olmadan bu günüme gelmemde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Siz nasıl bir insan türüsünüz bilemedim.
    Çok şükür sözlüğümüzde hep güzide yazarlar var da sinirlenmiyoruz.
    3 -4 ... thelma
  5. 5.
    850 yillik tarih.. yazik cok yazik.
    6 -1 ... zero two
  6. 6.
    bazı tanıdıkların verdiği abartılı tepkiyi anlamlandırmada zorluk çekiyorum.

instagramda story paylaşılmış oysa yine gelip görecektim seni diye. hayır, yanan şey de katedral. haydarpaşa yandı, kaç kişi ağladı?

ben gerçekten bazı şeyleri anlayamıyorum.
    7 -4 ... entel ki feridun
  7. 7.
    ayrıntılar buradadır:
    https://www.ntv.com.tr/ga...bg/WW7TELYwg02vpF9CUyV81Q

cidden üzücü bir durum. insanlığın ortak bir eseri daha yanıyor. böyle eserler için milliyetçilik yapmamak gerekir. sonuçta hepsi de ortak tarihin eseridir. bunları korumak gerekir. umarım çok yanmaz da görmek de nasip olur.

acaba kuasimodo intikam mı aldı dedirten olay? (bkz: notre dame ın kamburu)
    3 -1 ... the blade man
  8. 8.
    Yeni akit gazetesinin "türkiyenin ahı tuttu" diyerek twit atması.

https://mobile.twitter.co.../1117851580638715907?s=19

Müslümansanız müslümanlık bu değil. insansanız insanlık da bu değil. Bir tarih yanıyor adamların kıyasladıkları şeylere bakın, kanım dondu yazık günah.

Kin, nefret, cahillik hepsi var sizde ama allah korkusu yok.
    4 -5 ... eski yesil kulluk
  9. 9.
    Bir sanat eserinin yanmasıdır.
    Ayrıca kilise değil, katedral amk.
    7 -1 ... expandera
  10. 10.
    Bu da Elektrik kontağından çıktıysa bu tesisatları döşeyenleri sikmekten başka çare kalmadı.
    2 -1 ... samgold