bugün

insanı kahreden saldırı. Bir insan türdeşini nasıl bu şekilde katledebilir. insanın kanı donuyor. Dünya'nın temizlenmesi sanırım insan ırkının yok olmasıyla mümkün olacak.
kardeş 18 mart diye bir tarih var bilir misin?
hani hepinizin anasını siktiğimiz tarih..

olayın 18 mart öncesi olması tesadüf değil, birilerinin hala bu topraklarda gözü var. daha sıkı kenetlenilmeli başka türkiye yok.
0:00 0:53
işte din bu..

sonucu da bu..
Biraz da yeni zelanda gibi çok fazla müslümanın ve şiddet eylemlerinin yoğun olmadığı dünyanın ücra köşesindeki bir yerde yaşandığı için kısa sürede bu kadar infial yaratmış, Her katliam gibi üzücü bir hadise.
Zira her dinin militanı tehlikelidir, din faşizminin her türlüsü insanı sapıttırır vahşileştirir.
Daha geçen aylarda fasta birkaç çöl bedevisi iki turist kadının boğazını kesti, ölüsünü çıplak soydu. Her durumda silahla taranarak öldürülmekten daha ağır bir vaka.
49 kişinin hayatını kaybettiği saldırıdır.

https://www.ntv.com.tr/ga...%2c2mc_6bvJREKhEpMPYt2LSA
ve işte o an.

görsel

kan, din, dil, ırk. her şey üzerinden hastalıklı siyaset.
"Killing for religion, Something i dont understand."
türkiye'de habercilik: ölen ve yaralananlar arasında türk yok!

kalın puntolarla ve özel haber olarak sunulan bu bilgi doğrultusunda ne yapmamızı istiyor bu tek hücreli basın? Sevinmeli miyiz, vicdanlarımız mı ferahlamalı?

Zulüm görenin, zalime karşı savunmasız kalanın ne dini olur, ne ırkı ne de başka bir mefhuma mensubiyeti. Bugün, yeni zelanda'da en savunmasız anında yaşam hakkı onursuzca elinden alınan her insanın acısı, yalnızca insanlığa mensup bireyler olarak gönlümüzün mihrakındandır.
https://www.ntv.com.tr/ga...QGtETMt636w?_ref=infinite
allah onun belasini versin.
belliki uzun zamandir tasarlanmis bir saldiri. kullanilan silahin ustundeki yazilar falan esas hedefin turkler oldugunu dusunduruyor. zaten turkleri hedef alan bir tehdit mesaji yayinlamis.
yeni zelanda olana bitene karismayan dunyanin en ucra ulkelerinden biri, boyle bir olayin bu ulkede yasanmasi da ayrica dikkat cekici.
bir kisinin aklina esip yaptigi bir sadiridan ziyade, tahrik etmek, kışkırtmak uzere planlanmış bir operasyon gibi geliyor.
Camide ibadet eden masumlari katlederek tatmin olan hastalıklı bir zihniyet..!
ırkcılık hastalığının nasıl bir zülme sebeb olduğunu bize bir kez daha açıkca gösterdi.

Bir kez daha "zalimler için yaşasın cehennem..!"
sabah uyandığımda tüylerimi diken diken etmiştir.

bu saldırının yeni zelanda'da yaşanması beni geleceğe dair çok büyük endişeye sürükledi. çünkü yeni zelanda dediğin yer lokasyon olarak dünya'ya en uzak yer. bu ülkede basit bir kavga haberine bile şahit olamazsınız. kimse kimseye yan bile bakmaz. huzurlu, modern ve gelişmiş bir ülke.
benim 30 ülke gezmiş arkadaşım (bunlarında içinde avustralya, amerika falan var) bile bu ülkeye vize alamadı.

bu terörist nasıl oluyor da yeni zelanda'ya girebiliyor. hemde silahla girmiş. tekrar tekrar baktım. papua yeni gine ile karıştırmış olmayayım diye. hala şoktayım. yeni zelanda'da bile bu olduysa dışarı çıkmaya korkuyor insan artık.
islamafobi bir saldırıdır. insan katletmek ne olursa olsun iğrenç bir şeydir.
Bir orospu çocuğunun Counter Strike oynar gibi adam öldürdüğü üzücü olaydır. 7 dakikalık videosunu izledim, resmen kanım dondu.
Ya nasıl bu kadar iğrenç şeyler yazılıyor anlamıyorum. Camidekiler de insan. Her şeyden önce iNSAN. Türk ya da Müslüman olmaması senin neden içini ferahlatıyor? Ya da yok dine inanıyosun o yüzden oluyor bunlar falan kardesim koca bir SANANE. Herkes istediğine inanır, ben inanmam sen inanırsın, o inanmaz vs. Bunlar seni neden ilgilendiriyor? Dine inanması onun ölmesi anlamına gelmiyor. insanlar nasıl bu kadar kötü anlam veremiyorum.. ve nasıl bu kadar boooooş.
dünyanın, insanlığın bu hali ne olacak? kabus dolu bir güne uyandık. bunca insan öldürülüyor belki ama hiç biri bu kadar bizi etkilemedi. video görüntülerini herkesin izlemesini tavsiye ediyorum. evet çok canice, evet kan donduran görüntüler ama bunları görmezlikten gelemeyiz. izlerken intikam duygusu ile izlemeyin! insanlığın geldiği son noktayı düşünerek izleyin.
(img:#1821032)

içimizdeki kansızları, canileri ortaya çıkaran katliam.
Lanet etmek bile az gelir.
Tıpkı Suriye de ırak da iran da Afganistan da cuma namazı kılan müslümanlara ışid başta olmak üzere dinci teröristlerce yapılan saldırıdan ne farkı var?
Din ilahi ve kişiyi bağlayan bir olgu olmaktan çıkıp siyasi ideoloji kimlik siyaset toplum tanımı olarak kullanılan bir etiket olduğunda ortaya çıkan facia ha yeni Zelanda ha ırak da olmuş bunu yapan Muhammed demiş veya isa demiş ne fark eder?
yeni zelanda gibi barış dolu ve birbirine saygılı insanların olduğu bir yerde bu saldırının olması çok şaşırtıcı. bu terör eyleminin arkasında kim var merak ediyorum. aynı anda iki camiye birden saldırı olması da planlı programlı olduğunun göstergesi.
Akp ye bu secimi kazandiracak eylem. Gorursunuz bunu nasil malzeme edeceklerdir. Ezan isliklama vs. Bunun yaninda hemen hemen hic kalir. Haa bir de turklere mesaj bolumu nasil kullanilacak gorecegiz.
Bir insan nasıl bu kadar canı olabilir ? Ben gerçekten anlamakta zorlanıyorum.
ışid kafa keserken ortalıkta görünmeyen islamcıların 'masum insanlar katledildi' diye dolandığı olay. aynı tepkiyi charlie hebdo saldırısında, reina katliamında gösterseydiniz belki masum insanlar ölmesin derken ki samkmiyetinize inanabilirdik. adım gibi eminim reinadaki saldırı sonrası göbek atanların sayısı hiç az değildi.
Arkasında kim var ve niçin bugün ve cami seçildi? Aklıma hemen geçmişi olmayan adam film serisi geldi. Jason Bourne o ülkeden bu ülkeye kaçarken istihbarat örgütünün de yerini tespit edip her ülkede bulunan özel katillerine konum yollaması geldi. her ülkede beslenen ve uyutulan katiller.. bunlar da işte o katiller gibi. emri alıp göreve çıktılar. ama niye? Zelanda hükümeti falan bir açıklama mı yaptı? mutlaka oradaki yetkililer birilerinin çıkarına dokunacak bir karar aldı.. bak seni karıştırırım mesajı da böyle geldi diye düşüyorum. ölenlere allahtan rahmet diliyorum. masum insanların hiç önemi yok bunların gözünde..
Kimin aklına gelirdi ki? Bir Cuma sabahı evinden çıkmışsın ibadet etmeye gidiyorsun, insan olmakla uzaktan yakından alakası olmayan bir mahlukat sanki çok normal bir şey yapıyormuşcasına açmış canlı yayını onlarca insanı tarıyor hem de çoluk çocuk ayırt etmeden. Ben hep merak etmişimdir, ne düşünüyorlar insanların canlarına kastederken? yani bu zihinlere ne empoze ediyorlar arkadaşlar nasıl bir kindir,nefrettir,insanlıktan çıkmaktır bu?

Birde silahının üzerinde yazanlar yok mu, zaten amacı ve vermeye çalıştığı mesaj apaçık ortada.

Sen gerçekten kimliğini,tarihini,kültürünü unutsan da düşmanların unutmuyor.

Allah dayanacak güç versin gerçekten ben o insanların yaşadığı korkuyu hayal ettikçe aklımı kaçıracak gibi oluyorum, bir ömür boyu izi silinmeyecek orada doğrudan ya da dolaylı olarak bu olayı yaşayan hiç kimseden.
görsel
güncel Önemli Başlıklar