bugün

yeni zelanda christchurch şehrinde cuma namazı çıkışıa esnasında gerçekleşen saldırıdır.
https://m.mynet.com/yeni-...e-yarali-var-110105040842

Insanlik adina utanç verici bir katliamdır.
Bunu yapan insan sifatında olamaz.
videoyu izledim ölü sayısı daha yükselir. adam kendini kebab removalist olarak görüyor tam bir türk düşmanı. silahların üstüne yazılar falan yazmış, gamalı haç çizmiş. camide çocuk da var bir tane hiç acımadan hepsine sıkıyor. tabii ki ölen müslümanlar olduğu için kimsenin umrunda olmayacaktır.
bu saldırılar sizce bir pattern değil mi?
Dünyanın öbür ucunda daha ilk cuma namazı kılınan yerde yine bir câmii de Müslüman ölüyor. Allah onların cezalarını benim elimle versin.
Amin.
Youtube'ta görüntüler var, burda paylaşmak istemedim ki o video da kaldırılır muhtemelen.

Ben böyle üzücü bir katliam görmedim. Resmen bilgisayar oyunu gibi geleni geçeni, kaçanı göçeni taramış. Bu nasıl bir nefret, bu nasıl bir katliam, namaz kılan mâsum insanları koşa koşa taramak nasıl bir insanlık?

ölenlere allah rahmet eylesin, görüntüler çok üzücü umarım hemen yakalanır bu katliamcı.
yıl olmuş 2019 hala inançları yüzünden insanlar birbirlerine kıyıyor. gerçekten bu kadar mı büyük sorun farklılık? gerçekten de herkesin tek inançta olması neden bu kadar önemli? hayat yahu bu hayat, tadını çıkarmak varken bu öfke neden? cidden anlam veremiyorum.

olayın yapıldığı bölgenin ismi zaten çok manidar; christchurch. hristiyan kilisesi anlamına geliyor, sanırım bir mesaj vermek için özellikle bu bölge seçilmiş.

insanlar olmasa dünya ne kadar güzel bir yer olacak...
şimdi ışıd veya el kaide intikam olarak yeni zelanda da klise basıp içindeki herkesi öldürse müslüman dünyasında sempatiyle karşılanır mı? karşılanır.

özetle yeni zelanda da kliseler boş olacaktır artık önümüzdeki 10 yıl boyunca.
kentin ismi bile enteresandır. christchurch. isa/mesih kilisesi şehri. ölenler arasında türk yoktur diye açıklama yapmış oranın büyük elçisi. din mevzuları yüzünden öldürülen insan sayısı dünyada gelmiş geçmiş toplam ölümlerin yüzde 70-80 ini falan kapsıyordur muhtemelen.

vay arkadaş ya. hristiyana soruyorsun "ben tanrı" diyorum diyor. biz müslümanlar "allah" diyoruz museviler "yehova" diyor. üçü de aynı varlık aslında ama sen benim dediğimi demiyorsun diye birbirlerini katlediyorlar yüzyıllardır. sonrada cennete gidecez diye bekliyorlar. gidersiniz siz cennete gidersiniz amk geri zekalıları. masumları katlet sonra onları yaratıp "birbirinizi öldürmenizi yasaklıyorum" demiş olanın karşısına çıkınca senin için yaptım hadi beni cennetine al de..
gezegenimizde Herkesin herkesi öldürecek kendine göre haklı bir sebebi var. Her şeyin zamanda kaybolup gidecek mağduriyeti de var. Başkalarının Yaptığı cahilce uyguladığı cihat anlayışının sonucu hastalıklı zihniyetler bir birini bu şekilde kemiriyor.
Fransa da karikatür çizen, zelanda danamaz kılan, bilmem nerede bilmem ne yapan. Sonuçta dünyayı kutaplaştıran, insanlara hedef gösteren zihniyetlere gün doğuyor. Sen malatya da boğazı kesilen hıristiyan ya da dunyanin başka bir yerindeki başka inanca mensup birileri için aynı duyguyu paylaşmıyorsan. Hiiç bir sey değişmez.
Çünkü insan hep vahşidir. Ve bir kısım insan hem vahşi hem cahil hem duygusuzdur.
(bkz: şiddet dini hıristiyanlık)

tatlı su ateistlerinin sessiz kaldığı saldırıdır. basılan yer kilise olsa sözlükte ortalık ayağa kalkardı, bakmayın bizdekilerin ateistim demesine. sadece islama ateistler.
yazıklar olsun dediğim saldırıdır.

topraklarına ayak basar basmaz o toprağın yerlilerini acımadan katleden portekizlileri, sonrasında bir turda üzerinden geçen ingilizleri ne de çabuk unuttular. dünyanın bir ucunda kendi halinizde yaşıyorsunuz bu nefret neden. yaptıranların allah belasını versin diyorum.
40 kişinin hayatını kaybettiği saldırıdır.

https://www.mynet.com/yen...e-yarali-var-110105040842
ekşi den aldığım fotolarda türk yiyici ve wien 1683 yazıyor türklere ithafen.
(@ jezibaba)

adam aylar öncesinden tasarlamış planlamış hazırlanmış belli. birde manifesato yayınlamış türkleri ayrı tehdit etmiş.
görsel
görsel
Hristiyan teröristler tarafından yapılan saldırıdır. Allah belasını versin. Şüphesiz balikesirli lanet okuyor.
2. Viyana kuşatması ile ne alakası var be amın oğlu?

Dini terör örgütleri neden birbirlerini hedef almıyorlar? Senin muhatabın ışid, gitsene Suriye ye.

Ayrıca yakalanmış, intihar etmeyi de düşünmemiş. Değişik.

Masum insanlara yapılan her türlü saldırıyı Lanet ediyorum.
nefret böyle bir şey işte. yarattığı motivasyon ve sonucu. söyleyecek söz bulamıyorum.

bazı günler kötü başlar. bu kadar kötüsü fazla.
viyana kuşatması ve Janos Hunyadi isimleri dikkatimi çeken katliam.

tabi ki dünya her zamanki gibi sessiz kalacak ve kısa zamanda unutulup gidecek. dünyada müslümanlar kadar acı çekmiş ve çekmeye devam eden başka bir topluluk yok. ve ironiktir müslümanlar terörist oluyorlar böyle gösteriliyorlar. bu nasıl bir zıtlıktır. artık uyanalım ve gerçekleri görelim.
kendinden olmayanı düşman olarak gören hastalıklı zihniyete sahip hristiyan terörist tarafından gerçekleştirilen eylem. terörist kişi tarafından önceden planlanmış, manifesto yayınlanmış ve sosyal medyada canlı yayın yapılarak görüntüleri paylaşılmıştır. yayınlanan manifestoda Türklere de tehditler savrulmuştur.

--spoiler--

to turks you can live in peace in your own lands, and may no harm come to you. on the east side of the bosphorus. but if you attempt to live in european lands, anywhere west of the bosphorus.we will kill you and drive you roaches from our lands. we are coming for constantinople and we will destroy every mosque and minaret in the city. the hagia sophia will be free of minarets and constantinople will be rightfully christian owned once more. flee to your own lands, whıle you stıll have the chance.

--spoiler--

anlaşılacağı üzere fail oldukça ırkçı bir yaklaşıma sahip ve yaptığını kendi ırkı adına, dini adına yaptığını düşünüyor. islama karşı, büyük bir nefret besliyor. terörün dini yoktur diyorlar ya, islamla alakası olmayıp, iki karış sakal uzatıp siyah giyen, saçı sakalı yağlı leş kokulu adamlar terör faaliyetlerinde bulununca adı islami terör oluyor. ama bir hristiyan kutsal mekanda yalnızca ibadet eden masum insanlara saldırınca terörün dini olmuyor.
terörizmdir.

milliyetçilik ve din kavramı insanlık tarihinin her döneminde toplumları yakınlaştıran değil birbirine düşman eden kavramlar olmuştur.
Vay orospu evladi ya. Gercekten orospu evlatligi bu baska bi sey degil. Serefsiz. Sen kimsin aq turklere laf edecek. Tehtid etmis bi de ya allahin aptali amina koyayim beyni de yok gitmis silahsiz savunmasiz insanlari oldurmus. Onursuz pezevenk.
http://www.haber7.com/dun...isi-40a-yukseldi/?detay=1
Şehit sayısı 40 civarı olan saldırıdır. işin arkasında kim var henüz belli değil.
görsel
bu tip saldırılar(oslodaki baskın gibi) polisin yetersiz olduğu, az insanın yaşadığı ve en önemlisi bu tip katliamlar için uygun cezaların olmadığı yerine konsol oyunu oynayabileceği, internete bağlanacağı 5 yıldız konforunda ceza hücrelerinin verdiği güven ile oluyor.

bir sonraki saldırı yine benzer özellikler taşıyan bir yerde olacak.

orjinal videoda(uzun hali) adam 30 dakika şehirde önüne geleni taradı, polis hala yok ortada. halk desen bilgisayar oyunlarında ki botlar gibi tepkisiz ve aptal.