1. 1.
  yeni zelanda christchurch şehrinde cuma namazı çıkışıa esnasında gerçekleşen saldırıdır.
  12 -4 ... tiyansan
 2. 2.
  https://m.mynet.com/yeni-...e-yarali-var-110105040842

  Insanlik adina utanç verici bir katliamdır.
  Bunu yapan insan sifatında olamaz.
  7 -2 ... atlant isten gelenadam
 3. 3.
  videoyu izledim ölü sayısı daha yükselir. adam kendini kebab removalist olarak görüyor tam bir türk düşmanı. silahların üstüne yazılar falan yazmış, gamalı haç çizmiş. camide çocuk da var bir tane hiç acımadan hepsine sıkıyor. tabii ki ölen müslümanlar olduğu için kimsenin umrunda olmayacaktır.
  34 -12 ... yerli ve milli
 4. 4.
  bu saldırılar sizce bir pattern değil mi?
  1 -14 ... passion
 5. 5.
  Dünyanın öbür ucunda daha ilk cuma namazı kılınan yerde yine bir câmii de Müslüman ölüyor. Allah onların cezalarını benim elimle versin.
  Amin.
  22 -10 ... promer
 6. 6.
  Youtube'ta görüntüler var, burda paylaşmak istemedim ki o video da kaldırılır muhtemelen.

  Ben böyle üzücü bir katliam görmedim. Resmen bilgisayar oyunu gibi geleni geçeni, kaçanı göçeni taramış. Bu nasıl bir nefret, bu nasıl bir katliam, namaz kılan mâsum insanları koşa koşa taramak nasıl bir insanlık?

  ölenlere allah rahmet eylesin, görüntüler çok üzücü umarım hemen yakalanır bu katliamcı.
  47 -10 ... macho man
 7. 7.
  Niçe'nin "insan, en acımasız hayvandır" sözünü tekrar akla getiren türde katliam. Pek çok şey gibi bu da unutulacak.
  14 -1 ... sapnu puas
 8. 8.
  yıl olmuş 2019 hala inançları yüzünden insanlar birbirlerine kıyıyor. gerçekten bu kadar mı büyük sorun farklılık? gerçekten de herkesin tek inançta olması neden bu kadar önemli? hayat yahu bu hayat, tadını çıkarmak varken bu öfke neden? cidden anlam veremiyorum.

  olayın yapıldığı bölgenin ismi zaten çok manidar; christchurch. hristiyan kilisesi anlamına geliyor, sanırım bir mesaj vermek için özellikle bu bölge seçilmiş.

  insanlar olmasa dünya ne kadar güzel bir yer olacak...
  16 -1 ... mcmlxxxvii
 9. 9.
  şimdi ışıd veya el kaide intikam olarak yeni zelanda da klise basıp içindeki herkesi öldürse müslüman dünyasında sempatiyle karşılanır mı? karşılanır.

  özetle yeni zelanda da kliseler boş olacaktır artık önümüzdeki 10 yıl boyunca.
  6 -7 ... kyleandzed
 10. 10.
  kentin ismi bile enteresandır. christchurch. isa/mesih kilisesi şehri. ölenler arasında türk yoktur diye açıklama yapmış oranın büyük elçisi. din mevzuları yüzünden öldürülen insan sayısı dünyada gelmiş geçmiş toplam ölümlerin yüzde 70-80 ini falan kapsıyordur muhtemelen.

  vay arkadaş ya. hristiyana soruyorsun "ben tanrı" diyorum diyor. biz müslümanlar "allah" diyoruz museviler "yehova" diyor. üçü de aynı varlık aslında ama sen benim dediğimi demiyorsun diye birbirlerini katlediyorlar yüzyıllardır. sonrada cennete gidecez diye bekliyorlar. gidersiniz siz cennete gidersiniz amk geri zekalıları. masumları katlet sonra onları yaratıp "birbirinizi öldürmenizi yasaklıyorum" demiş olanın karşısına çıkınca senin için yaptım hadi beni cennetine al de..
  17 -4 ... mel mel bakan gibson