bugün

ek:1

oyyyy... daha sert vurdu.

"yahu çekilmeyi bileceğiz. inmeyi. oynama kardeşim sistemle. yok anayasaya birilerini ata, yok sistem değiştir. bunlar yanlış. kendimizi halktan sayacağız, üstün görmeyeceğiz, gerektiğinde çekilmesini bileceğiz. demirel düştü bak ne oldu, bitti mi türkiye? koltuk için bunlar çok yanlış."

dedikten sonra didem arslan (mal)
"deniz bey inönüye mi özeniyor, bırakmıyor diyorlar." dedi patavatsız karıya bak amk.

" bakın ben zaten bıraktım, ne bir çıkarım var ne hesabım var. ben ön seçimle gelen bir milletvekiliyim. ben almanya çağrısına kabule rağmen gitmedim, ben tayyip beye demokrasi inancım sebebiyle başbakanlığını veren kişiyim. bana bırakmayı soruyorsunuz, benim zaten bir resmi görevim yok ama şu anda benim bu söylediklerimi söylememe ihtiyaç var. ben işte bunun için burdayım hizmet için. benim bu saatten sonra kendime ne beklentim olacak. benim gibi tecrübeler bu dönemlerde konuşmasa bu ülkenin hali ne olacak?"

ulan didem azcık haysiyetin varsa sus daha soru sorma.

-------------------------

didem arslan'ın saçma şekilde "kılıçdaroğlu başbakan da olacak dedi ne diyorsunuz? ne demek istedi çift başlılık mı oluyor başbakan yok ki." gibi saçma bir cümlesine deniz baykal:
" sayın cumhurbaşkanı geçenlerde 100.000 imza ile meclisi vatandaş fes edebilir dedi gaf yaptı. böyle bir şey var mı meclisle ilgili yeni maddelerde? yok. 100.000 kişi cumhurbaşkanı adayı gösterebilir var. bu gaf değil mi? gaf. peki ben bunu gündeme getirdim mi? hayır. neden çünkü güldüm geçtim boş laf. dolu işle gelmiyorlar.
geçen gittiler evetçiler bolu beyi hayırcılar köroğludur dediler ona da bir şey dedik mi? demedik.

sen kalkacaksın gideceksin milletin parasıyla toplantı yapacaksın, sonra gidip millete o toplantılarda hayır verirsen teröristsin diyeceksin.

her gün her kanalda sabah akşam tayyip bey. yeter yahu. biz burda bir çıkıp derdimizi anlatmaya kırk yılda bir fırsat buluyoruz. onda da senin sorularından fırsat bulabilirsek.
bu devletle milletin karşı karşıya gelmesidir. devlet vatandaşın parasıyla vatandaşa elinden gelenin hepsiyle yükleniyor. milletse buna direniyor. devlet tüm gücüyle evet evet diye bastırıyor. milletten artık kopup denge falan dinlemez olup topu ayağa almaya çalışıyorlar. artık iş particiliğe döndü.

binali bey bir ali değil bin ali feda olsun dedi evet vereceğim makamımı vereceğim dedi. yahu o makam senin malın değil ki. sen bir vekilsin. senden önce 60 küsür kişi olmuştur o koltukta. bu sana emanettir. seninki imaneti başkasına teslim etmektir (ihanettir.)"

elimden geldiğince eksiksiz anlık yazmaya çalıştım. ama resmen sikti attı.
aklı başında vatandaşların itibar edeceği kapaktır.

çomar kapaktan ne anlar, ver makarnayı.
adam 3 saattir gerçeğe dönün demagojiyi bırakın, beraber yürüdük biz bu yollardayı falan geçin gelin adam gibi konuşun diye uğraşıyor. hollanda'da amerika'da karşılıklı çıkıyorlar konuşuyorlar. kaç kere çağırdık bir tanesi şuraya gelmedi. diyor kendisi. hakkaten de doğru.

yahu bunu duyan o sevgili spiker de hala mal mal diyor ki "kemal bey de başbakan var dedi." gömerler böyle kapağı. sen bahçeli mi zannettin baykalı.
Adam çatır çutur konuşuyor, yasama yürütme yargı diyor.
Halen Evetçilerden mesajlar geliyor omo doho hozlo koror olonobolocok diye.
Ulan zaten şu an kullanılabilecek tüm enstrümanları halihazırda akp ve cumhurbaşkanı kullanıyor daha ne kadar hızlı karar alınacak.
Hep söylerim hep savunurum bu adamı. Ne olursa olsun adam politikadan tam anlamıyla anlıyor. Politikacının iyisi de olur kötüsü de ama işi bilmeli. işi bilen zaten ülke çıkarları dışına kendi çıkarları içine çok fazla kıpırdayamaz. Hani diyor ya çomarlar "kim çalmıyor ki helal olsun" ulan tamam hepsi çalıyorduda politikadan anlıyordu böyle cahil adamların (Erdoğan, kılıçtaroğlu, bahçeli hepsi bir arada) yanında pırlantadır baykal. Diğerleri gibi ezberci olmayan akıllı adamın yaptığı çocuk oyuncağı şovdur. Kendisini tebrik ettiğim şovdur. iyi koymuştur, aklın bilginin yeteneğin geçirmesidir.
Deniz baykal alex'idi.
Kılıçdaroğlu ise şu ozan tufanı oynuyor.
entrynin aslı şudur (bkz: #36024284) aşağıdaki de aynısı. ama okunsun bunlar değerli siyasetçilerden kesitler.

ek:1

oyyyy... daha sert vurdu.

"yahu çekilmeyi bileceğiz. inmeyi. oynama kardeşim sistemle. yok anayasaya birilerini ata, yok sistem değiştir. bunlar yanlış. kendimizi halktan sayacağız, üstün görmeyeceğiz, gerektiğinde çekilmesini bileceğiz. demirel düştü bak ne oldu, bitti mi türkiye? koltuk için bunlar çok yanlış."

dedikten sonra didem arslan (mal)
"deniz bey inönüye mi özeniyor, bırakmıyor diyorlar." dedi patavatsız karıya bak amk.

" bakın ben zaten bıraktım, ne bir çıkarım var ne hesabım var. ben ön seçimle gelen bir milletvekiliyim. ben almanya çağrısına kabule rağmen gitmedim, ben tayyip beye demokrasi inancım sebebiyle başbakanlığını veren kişiyim. bana bırakmayı soruyorsunuz, benim zaten bir resmi görevim yok ama şu anda benim bu söylediklerimi söylememe ihtiyaç var. ben işte bunun için burdayım hizmet için. benim bu saatten sonra kendime ne beklentim olacak. benim gibi tecrübeler bu dönemlerde konuşmasa bu ülkenin hali ne olacak?"

ulan didem azcık haysiyetin varsa sus daha soru sorma.

-------------------------

didem arslan'ın saçma şekilde "kılıçdaroğlu başbakan da olacak dedi ne diyorsunuz? ne demek istedi çift başlılık mı oluyor başbakan yok ki." gibi saçma bir cümlesine deniz baykal:
" sayın cumhurbaşkanı geçenlerde 100.000 imza ile meclisi vatandaş fes edebilir dedi gaf yaptı. böyle bir şey var mı meclisle ilgili yeni maddelerde? yok. 100.000 kişi cumhurbaşkanı adayı gösterebilir var. bu gaf değil mi? gaf. peki ben bunu gündeme getirdim mi? hayır. neden çünkü güldüm geçtim boş laf. dolu işle gelmiyorlar.
geçen gittiler evetçiler bolu beyi hayırcılar köroğludur dediler ona da bir şey dedik mi? demedik.

sen kalkacaksın gideceksin milletin parasıyla toplantı yapacaksın, sonra gidip millete o toplantılarda hayır verirsen teröristsin diyeceksin.

her gün her kanalda sabah akşam tayyip bey. yeter yahu. biz burda bir çıkıp derdimizi anlatmaya kırk yılda bir fırsat buluyoruz. onda da senin sorularından fırsat bulabilirsek.
bu devletle milletin karşı karşıya gelmesidir. devlet vatandaşın parasıyla vatandaşa elinden gelenin hepsiyle yükleniyor. milletse buna direniyor. devlet tüm gücüyle evet evet diye bastırıyor. milletten artık kopup denge falan dinlemez olup topu ayağa almaya çalışıyorlar. artık iş particiliğe döndü.

binali bey bir ali değil bin ali feda olsun dedi evet vereceğim makamımı vereceğim dedi. yahu o makam senin malın değil ki. sen bir vekilsin. senden önce 60 küsür kişi olmuştur o koltukta. bu sana emanettir. seninki imaneti başkasına teslim etmektir (ihanettir.)"

elimden geldiğince eksiksiz anlık yazmaya çalıştım. ama resmen sikti attı.
görsel
özür dileyerek uplıyorum öhöm öhöm.
Dediklerine tek kelime edemeyenlerin, eskiden sevmiyordunuz, falan diye sacmaladigi durum. Ulan anayasa şöyle şöyle diyorsun, adam eskiden bürokrasi vardı diyor. Kısacası boşuna yapılmış kapaktir. Anlamıyor değil, umurlarinda değil.
anayasa hakkında meclis konuşması da iyiydi, bu da iyi. başlık başa.
Up ederim.
Çok guzel konuşmuş be reiscim.