bugün

Şu an içinde bulunduğum durum bu, 15 kişinin bulundugu ofisde benle birlikte bir kişi daha oruç tutuyor. Diğerleride karşımıza geçip pasta, dondurma , fırında sütlaç, baklava, fındık ,fıstık yiyorlar. Üstüne buz gibi cola, su içmeleri de cabası. Ulan bir buçuk aydır şirketteyim ramazanda değilken niye bunları yiyip içmiyordunuz nispet mi yapiyorsunuz lan diye söylenmiyor değilim. insanların hiç mi oruç tutanlara saygısı yok anlamıyorum ki ? Öğlen yemeğini şirkete sipariş veren ve yemeğini masasında yiyen öküzlere ise diyecek bir şey bulamıyorum. Mutfak diye bir yer var koduğumun şirketinde git orada ye. Lan canımın çektiğinden değil sahurda bir tane haşlanmış yumurta ile tost yedin mi tüm gün tutuyor zaten. Bir de öğlen yemeğinden sonra baklava kutusunu açıp bana da ikram etmiyorlar mı kafayı yiyorum. Aynı katta olan insanlarız toplasan 15 kişi var ve sadece 2 kişi oruç tutuyor bunu aklında tutamayıp hala bir şeyler ikram ediyorsan kusura bakma ama o senin odunluğun. Ulan şirketi amerikalılara sattık yönetim kurulunda 2-3 tane amerikalı adamlar var onlar bile ramazan ayında olduğumuzun farkında ve adamlar şirkette su bile içmiyor. Elin gavurundaki anlayışın yüzde biri bile yok bu tiplerde.
saat 12 oldu mu önünden tren vagonları gibi peşpeşe yemekhaneye gittiklerinde somutlaşan durum.
muhteşem bir olaydır.
ne mutlu o iki kişiye.
Evet bu tarz konular olabiliyor. Ben yanımda birşeyler yenmesinden pek rahatsız olmam. Hatta ben varım diye yiyemedikleri zaman rahatsız oluyorum. Ama herseyin de bir adabı var. Bunu kasıtlı yapıyorlarsa ki kastedilen o anladığım kadarıyla insanlıklarından şüphe etmek lazım.

Maalesef bu tarz baskılar hala yapılıyor ülkemizde. Ben de yakında yeni bir ise başlayacağım. Bu oruç konusu kafama takılmıyor degil. Bazı yerlerde bu konuda sorun çıktığını biliyorum çünkü. Sizin üstünüzde olan insanlar oruç tutanlara kafayı takip ugrasabiliyor. Orneklerini duydum açıkcası. Hala bu tarz olayların olması ne üzücü. Önümüzde daha çok yolun olduğunu gösteriyor.