bugün

Yök ün açıklamasına göre açılmayacağı söyleniyor ki ben de doğru buluyorum üniversite için kendi adıma 9 saatlik yol çekiyorum üstüne yurt küçük ve insanlarla birlikte kalıyorsun ki hergün dışarı çıkan insanlarla ayrıca okula uzak ve tıkış tıkış otobüslerde gitmek zorunda kalıyoruz. Böyle bir durumda sağlımızı nasıl koruyabiliriz ki . Ayrıca bazıları derslerinin aksadığından yakınıyor haklısınız ama şunu da hatırlatmak isterim bir ders sizin ve sevdiklerinizin sağlığından daha önemli değil
Gerçekten tek bulaşma alanı siz okula giderken oluyor ise haklısınız, virüsün yaz aylarında insidansı düşüyor.Ayrica 1 vaka bile kalsa risk devam edecek normale dönmeliyiz.
Anladık okumakta gözünüz yok,garibanı düşünmüyorsunuz,ama ne kadar hayatsızsınız da üniversite ortamınızı da özlememişsiniz oturun Eylüle kadar aferim.
Yatmayı ne kadar seviyosunuz arkadaş gidin biraz bişey öğrenin.
Üniversiteler akademik takvime geri dönmelidirler!
Yani diyorlarki online yaptığımız finallerde kalacağınız için mecbur yaz okulu yapacapız.
Yüzyüze eğitim talep ediyoruz .
iptal olmuştur. ne yazık ki çoğu kişi sınavlardan kalacak ve dönemi uzayacak allah belasını versin bunların.
Nereye kadar kapalı kalacaklar?Eylülde ikinci dalga riski var. Eylülde de mi açılmayacak?
Birader senin kafan mı güzel?

Saçma sapan başlık açmanın dışında her gün bu başlığı uplamanın mantığı nedir?

Git sabah programlarının sunucularına falan tivit at. Uluda yazıp gündem oluşturacağı mı sanıyorsun? Senin için diyorum bak. Etme çocuk.
Acilmasi gerekendir. Zaten siktiri boktan bir sistemimiz var. oyle ki ogrenciler, balik hafizali gibi yakinda adini soyadini yazmayi unutacak. Virusu falan sikine takan yok. Yeter ki ders olmasin, sinav olmasin. Okumakta gozunuz yok belli. Size para yetistirmek icin gecesini gunduzune katan ananiza babaniza yazik. Benim cocugum olacak, boyle bir cumle kuracak. Dakikasinda kapinin onune koyarim. Yarin bugunlerinizi bile mumla arayacaksiniz. Gelecegimiz dedigimiz genclerimize bak. Imkanlari olmadigi icin okuyamayip, sanayide calismak zorunda kalan cocugun bile bu ulkeye sizden daha cok katkisi var. uretiyor ve milli gelire katki sagliyor. Peki siz ne yapiyorsunuz ? Bok cuvali gibi gunlerinizi geciriyorsunuz.

Yazik gercekten yazik.
Kim ne derse desin, üniversite (okullar) açılsın ya da açılmasın; bu sene eğitim için kayıp bir yıl olacak.
Şark kurnazlığı ile bir üst sınıfa geçme, staj yapılmış gibi kabul etme vb kararlar uzaktan eğitim-ödev ile karşılanması, zaten bitmiş deneme yanılma ile son 20 yılda yap-boz tahtasına dönmüş eğitim sistemini iyice çökertecek.
Bir üst sınıfa geçen mezun olan staj yapan vb eğitim öğretim hayatı içinde olanlar bunun acılarını çekecek.

Biyokimya dalını tercih eden yeğenime (geçen yıl mezun oldu) Türkiye'de şu zaman diliminde bu eğitimi almak ile tek kazancın duvara asmış olduğun diploman olur uyarımı basit bir muhalif söylem olarak anlamıştı.
Eğitim sürecinde ve staj sürecinde yaşadığı zorluklar (genel olarak teorik eğitim, staj için imkanlar, hocaların yetersizliği) sonunda şimdi neler kaybettiğini daha iyi görüp geleceği için ne kadar büyük kayıplara uğradığını anlamış durumda.
Ananız babanız kalmadığınız yurtların evlerin parasını öderken hiç içiniz de mi sızlamıyor,malak gibi eylüle kadar yatın kendinizi de gelistirmeyin sizi okutan ana babaya yazık tek risk üniversiteler çünkü değil mi?
MEB dahilinde yüz yüze eğitim bir nebze olsun başlayabilir.

Tenefüsler ihtiyaç molası halini alır.
Birer sıra boş bırakılır.
Ve sabahçı öğlenci veyahut sınıflar iki gruba ayrılır; bir grup belirli günler, diğer grup diğer günler okula gelecek şeklinde.

Ancak bu üniversitede zor.
Öğrencilerin çoğu yurtlarda kalmaktalar.
Halihazırda üniversiteler karantinada iken boşalsa sosyal mesafeye nasıl dikkat edilecek?

O sebeple üniversitelerde yüzyüze eğitim konusunda pek umutlu değilim.
Adam, pes etmiyor ya. Vazgeçmiyor aga be.

Tamam kardeş, ben, varım. Yarın saat 22:13'te kent meydanında kendimi ateşe vericem. Cayır cayır yanıcam amk. Sözlükten 3 kişi daha bul bizim iş tamamdır. Olayı gündeme taşırız. Yanarak can veririz ama en azından senin için soğur. Bi nefes alırsın. Ne bileyim tansiyonun normale döner. Aynen, 15inde açılması. Kesinlikle. Açılması.
kendi okulumun gündeminde böyle bir durum yok yaz okulu olmayacağını dönemi online sınavlarla tamamlıyacaklarını açıkladılar .
Vaka sayısı aşırı azaldı keza ölü sayisıda yazın virüsün insidansı düşüyor, hemşirelik okuyan bir arkadaşım yapamadığı stajını seneye hafta sonları yapacak bu adalet değil ben ise staj haberi bekliyorum zaten her gün 8.30-17.30 ders var bölümümüzde bir de hemsirelerde oldugu gibi haftasonumuzu alırlarsa biteriz.ÜNiVERSiTELER AÇILMALIDIR!
Arkadaşlar sınavlar yaklaşıyor istatistik dersinde bana yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
avrupa ülkeleri okulları açıyor. türkiye de açmalı, hiç değilse üniversiteleri.
Açılmayacaktır. Bu kadar net.
Başkanlık sistemini kim istedi aq gerizekaliya bak konu farklı dediği farklı benim başkanlık sistemi ile ilgili tek entryim yok küfrederdim orucluyum edemiyorum.
Her yeri açtılar bi tek okullar kaldı spor salonu açılcak ya alo eylüle kadar sizin gibi malak gibi yatmak istemiyoruz,eğitimi en güzel şekilde almak istiyoruz çok merakliymissiniz hiç bir şey üretmemeye çalışmamaya,okumayın o zaman ananız babanız boş evlerinize yurtlariniza saçsın paraları.
O kadar ödev yaptım kalkıp da bir daha beni kimse sınava sokamaz. Hadi Bi deneyin.
Bari yaz okulunu acın damar sınır kas yeri bilmeyen kan almayı damar yolu açmayı bilmeyen veteriner hekim mı olur aq. YAZ OKULU YÜZYÜZE OLMALIDIR.
Kesinlikle açılması gerekir online uygulama dersi alamam görmeden bilemem artık açılmalıdır telafi dersi stajlar yapılmalıdır.