bugün

1996 yılında koşulan ve avrupa'nın şampiyon atlarının katıldığı ülkemizin gururu bold pilot'un avrupa'nın ünlü şampiyonlarını geride bıraktığı unutulmayan başarısıdır.

bold pilot bu yarışı sakat sakat koşmuş, büyük bir mücadelede alman şampiyonu galtee'yi burun farkıyla geçerek, bu yarışı kazanan ilk türk atı olmuş ve milyonları gururlandırmıştır.

1996 yılı enternasyonel boğaziçi koşusu şurada;
https://www.youtube.com/watch?v=_CZcYojU0_4

dün gibi aklımda ve az evvel youtube de yine denk geldim videoya.

bold pilot, yavuzhan, caş, trapper, mirhat, haberbatur, grand ekinoks, turbo, kafkaslı, odin, johny guitar, damista, ribella, keremhan, rüzgarın kızı ve islambol...

bunları hatırlamayan, bunları sevmeyen de ne bileyim bu ülkeye aitim ben demesin...

not: tabi bir de efsane karayel var ama ona biz yetişemedik.
yavuzhan yanına at beklerdi öyle kazanırdı genelde ( sih taha ile kapıştığı efsane yarışları vardır) , bold pilot bir bakmışsın ortada yok bir bakmışsın fişekleyip gelmiş. bir de inatçı attı he start çıkış yerine girmez girse bir iki boy geç çıkardı ama yine de yarışı koyardı.

bir de mirhat vardı ganyan harici koşu kralı. çünkü geçilemezdi mirhat, ingiliz kanlı arap atı derlerdi ona. bankonun da bankosuydu. hey gidi be yıllar olmuş *

bu koşuyu canlı seyrettim ben . ikiliyi de tutturmuştuk *
bu koşu günü oynamamıştım altılı. tabi ki seyrettim ama ben bold pilot a kıldım, hep geçilsin diye diğer atların tamamını yazardım, bu koşuda geçilmesini istemediğim için oynamamıştım.

fair tail benim en sevdiğim attı.
güncel Önemli Başlıklar