bugün

Sağlık bakanı fahreddin koca beyanı.

Turizm sezonunun bitişine denk gelmesi pek manidar.
görsel
Akıllarda tek bir soru: neden 15 ekim?
Edit: bu hayatta fahrettin koca ya bile guvenemiyceksek kime guvenicez acaba. Oysa ne babacan bir doktor dedik, her açıklamasını nefesimizi tutup dinledik. 3 çocukla terk edilmiş gibi hissediyorum sayesinde.
Sosyal bir hukuk devleti olsaydık eğer bu adamın çoooktaaaan istifa etmiş / ettirilmiş olması gerekirdi.
düşündüm de bir açıklıyormuş;

bugünkü test sayısı 100.000

bugünkü günlük vefat sayısı 75.000

bugünkü iyileşen sayısı: 10.000

o zaman işte anlarlar bu virüsün ne kadar tehlikeli olduğunu.
Açıklamadılar. Açıklayamadılar.

Ülke koca bir zaytung’a döndü.
Açıklayamazlar zaten en fazla çıkıp kıvıracaklardır.
hükümetin inandırıcılığı tamamen ortadan kalktı, normal şartlarda bu gece sağlık bakanı görevden alınmalı ve hükümet istifa etmelidir.

bu halk ne zaman bu kadar tepkisiz bu kadar vurdumduymaz oldu?

düşünsenize bu hükümet enflasyon verisi açıklıyor, işsizlik verisi açıklıyor ve bizde buna göre hayatımızı idame ettirmeye çalışıyoruz.
(bkz: olmayan)
Fahrettin koca yalanlara devam ediyor.
yapılmayan, yapılamayan açıklamadır.

bu saatten sonra benim gözümde bu konuda ki yetkili mercii türk tabipler birliğidir.
onların söylemine göre "açıklanan rakamları 10 ile çarparsanız doğru rakamlara yaklaşabilirsiniz" demek ki ülkemizde günde 16bin civarı pozitif vaka sayısına ulaşmış durumdayız.

günlük 7bin 15bin arası vaka sayıları ile ülkelerini yeniden kapatan avrupa ülkelerine bakarsak vatandaşımız daha çok yok yere ölecek gibi duruyor.

https://www.sozcu.com.tr/...klananin-10-kati-5977592/
Ülkede bakanın açıklamalarına göre hayatınızı düzenlemeyin. pişman olursunuz.

bundan 3 ay önce de ziya selçuk sözde formasyonu kaldırdı siz almayın biz size ücretsiz vereceğiz siz yeter ki sınavı kazanın dedi sonra ttk başkanı dedi ki öyle bir şey yok s*ke s*ke yüksek lisans yapacaksınız sonra kpss ye gireceksiniz. ee noldu bakanın sözüne kanıp formasyon almayan binlerce insan yaya kaldı mı? kaldı.

daha da inanmam ben bunlara.
Tanıdığım bütün herkes merakla bekliyordu,ben dahil.ama aciklamadilar.
Damat açıklayacakmış çünkü o pozitif vaka sayısına bakmıyormuş, maaşımızı covid ile mi alıyormuşuz.
Yalancıyı skmyorlar ya, diye bir laf varya, tam tr için söylenmiş.
Fahrettin koca’nın yeni bir saçmalığı.
istifa et artık.
Trafoya kedi girdiği, bundan dolayı da veri akışının kesildiği söyleniyor.

Bir cuma günü açıklanabilir diye düşünüyorum.
Corona virüsü taşıyan ama Corona virüse yakalanmış hasta olarak kabul edilmediği için Corona istatistiklerine dahil edilmemiş insanları açıklayacak halleri yok ya...

Bütün vaka sayılarını açıkladılar diyelim.
Doğru da olduğunu kabul edelim ki koskoca bakan yalan söyleyecek hali yok değil mi?
Neyi açıklayacaklar?
Bir defa Corona virüs taşıyan insanı hasta olarak kabul etmeyen anlayış.
Corona virüsü taşıyan ama Corona virüse yakalanmış hasta olarak kabul edilmediği için Corona istatistiklerine dahil edilmemiş insanları açıklayacak halleri yok ya...

Bütün vaka sayılarını açıkladılar diyelim.
Doğru da olduğunu kabul edelim ki koskoca bakan yalan söyleyecek hali yok değil mi?
Neyi açıklayacaklar?
Bir defa Corona virüs taşıyan insanı hasta olarak kabul etmeyen anlayış.
Hiç biryerde haberde olmamış, twitter da tt olmamış, niye insanlar bunun peşine düşmedi, acayip sinir oldum ya, oç lar araya zaman koyunca herseyin unutulacağını mı sanıyorlar, ama herif başarıyor ya daha ne deyim, bu millet hakedio
vaka demedim yaka dedim. ülkedeki beyaz yaka sayısını açıklayacağız.
(bkz: gerçek koronavirüs rakamları halka açıklanmayacak)
Pinokyo Fahrettin kocayı kıskanıyor.
halk bilse nedir bilmese nedir? bilim kurulu biliyor mu? biliyor. yeter. kurumlara, kurullara güvenmeliyiz.
(bkz: bilmesi gereken kuralı)
Bu arada bol keseden sallyanlara da soylim, tıpta hasta vaka diye bir ayrım yoktur, hastalığı semptomsuz yani belirtisiz gecirme diye bir durum var,
Salgın durumunda yazılımda esas sorumlu olan kişiler semptomsuz olanlar ve semptomdan önceki belirtisiz dönemdir.
Bu arada zaten semptom yoksa kimseye test yapmıyorlar, temas öyküsü bile yeterli değil, az da olsa öksürüğüm var falan demedikçe test yapılmıyor,
benim mi takvimimde sorun var yoksa bugun ayin gercekten 16'si mi? yoksa hiroshima yerel saatine gore mi aciklanacak? arkadaslar bilgilendiriniz lutfen.
güncel Önemli Başlıklar