1. 1.
    6,25 ₺ seviyelerini görecek kurdur.
    2 -1 ... dokuzuncu fosil yazar
  2. 2.
    bulunduğu seviyelerde kalacaktır.
    1 ... bir idealistin ta kendisi
  3. 3.
    Tokadı yemiş ve değeri düşecek kurdur.
    ... kim oldugumu biliyor musun
  4. 4.
    Satışlarla sabah saatlerinde 5.70i görmesini beklediğim kurdur.
    -1 ... tatardoktor
  5. 5.
    birçok kişiyi ikilemde bırakmıştır. bence buradaki bazı yalakalara ve dolar fanatiklerine bakarak yatırım yapmayın, siz objektif olarak bakın ve öyle değerlendirme yapın... yoksa daha çok 7 seviyesinden dolar alıp, 6 seviyesinden bozarsınız... sonra dolar yine yükselir, gidip bir daha 7 seviyesine yakın yerlerden alırsınız. yani panikle yatırım yaparsanız o elinizdeki parayı eritirsiniz.

burada o onu dedi bu bunu dedi diyene kadar kendi kararınızı verin. eğer stres yapıyorsanız, psikolojiniz bu işe müsait değilse, paranızı günlük faize koyun acil durumlarda hemen dövize dönersiniz... elbette bu söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir herkes objektif olarak düşünüp kendi kararını versin.

onun haricinde benim dolar hakkındaki düşüncem şu şekilde: birçok kişi brunson dedikoduları başlar başlamaz satmaya başladı, yani son güne gelene kadar piyasa bu beklentiyi çoktan satın almıştı. sen son dakikaya kadar satmadıysan bu saatten sonra satmak zaten mantıksız olacaktır. şimdi piyasada millet ucuz dolar bulamıyorum diye kıvranıyor, o kadar şirket konkordato ilan ediyor, sizce buralardan doları en çok kimler toplar? borçların günü gelirken, doların 4'e gerilemesini bekleme şansları var mı? o kadar zamanları var mı? yani birilerinin dolara bu kadar ihtiyacı varken, 5.50 olacak yok efendim 4.90 olacak demek bana pek mantıklı gelmiyor... yani o seviyelerde doları pek durdurmayıp havada kaparlar gibi geliyor bana... yoksa şüphen mi var? kartel.

bunların hepsini geçtim fed üyeleri 2019 hazirana kadar 3 faiz artırımı konusunda rahatız diyor, yani haziran 2019'a kadar en az 3 faiz artırımına kesin gözüyle bakıyorlar. açın haberleri bakın, bunu kendileri bağıra bağıra söylüyor. bu fed trump falan dinlemez... çünkü adamlar ta 3,4 sene önce biz böyle böyle yapacağız diye yol haritasını çizip, gidişatı belirlemişler. orada son dakika değişmiyor bazı şeyler. trump onu bunu dedi diye durmazlar * en fazla piyasalar çok tedirgin olursa fren yapacaklarını belirtmişler ama asıl önceliğimiz amerikan halkı diye de ekliyorlar.

bakınca bu adamlar taa 3,4 yıl önce piyasaları uyarmış, önleminizi alın demiş... hatta bizim eski ekonomi bakanı bile 2018 yılının 3. ayında milleti "aman borç almayın" diye uyarmış ve aynen böyle eklemiş: "çatıyı hava güneşli iken tamir etmemiz gerekiyor. şu an dünyada bol para var faizler düşük ama bu küresel senkronize büyüme devam etmeyecek, belki yağmur yağacak belki fırtına çıkacak"

al kaynak sana: http://www.cumhuriyet.com.tr/…rclanmayin__dedi.html

sizce bunlar bu olacakları bilmiyor muydu? o erken seçimi boşuna mı yaptılar sanıyorsunuz? neyse işte önlem alan ülkeler şu an daha az etkileniyor, önlem almayanlar ise çılgınlar gibi volatilite yaşıyor. durum bundan ibaret.
    6 -1 ... moneydise
  6. 6.
    5.88 den açılış yapmış haftayı 4,90 dan kapatır. demir çelik yaptırımı ve çeşitli ambargolar kalktı. doları olan elinde tutmasın. alçak irtifaya geçiyoruz tutunun.
    -1 ... timarli sipahi neferi