bugün

Çocuklarınızın Donarak ölmemesi için kenarda tutmanız gereken para.
Çocuğunuzun Donarak olmasa bile kalp kriziyle ölmesine engel olmaya yetmeyebilir.

Sokacam artık şu fakir edebiyatınıza.
sadece 2000 euro para. avrupa fakirinin maaşı.
Sözlükteki sığır siki popülasyonunda bir artış var sanırım.

Kimsenin olayı hafiflettiği yok sizin şehit üzerinden duyar kasmanız var. Erzincan'da kalp krizinden şehit olan ere bedelli diye şehit demeye tenezzül edemediniz.

o şehit olanlar uzman. Yani profesyonel asker. Zorunlu vatani görevini yapan asker değil. He çok istiyorsan yap başvurunu sen de git.

Burada para verip bedelli yapanlara kükreyeceğine, git profesyonel askerlere yeterli kamuflaj imkanını sağlamayanlara kükre de testosteron seviyeni orada görelim erkek.

Ben de kafamı sikeyim ki her ağzı ishal olana cevap veriyorum.
e tabi ihmal yerine şehit deyince bütün sorunlar çözülüyor.

21. yy'da milli savunma bütçesi milyar dolarları bulan bir ülkenin askeri nasıl donarak can verir, bunun sorumlusu kimdir demek yok.

gençlerin yarısını borca sok, cebindeki parasını al, diğer yarısına allah'ın unuttuğu yerde bedava silahtarlık yaptır. sorana da vatani görev de.

sonuç? şehit, bedel, vatan sağ olsun.

yani kusura bakmayın da 15 yıldır dost, düşman, hain, vatansever gibi tanımların bir karşılığı kalmadı.

hainin hain, düşmanın düşman olduğu günlerde boyun borcudur vatani görev.

3 gün önce sarmaş dolaş 3 gün sonra kanlı bıçaklı........... bu durumda ancak hükumetin silahtarlığı denir o işe.
komutanın muhtemelen vahşice ve insanlık dışı muamelesi sonucu gerçekleşmiştir olay türkiyede çok var öyle rus ruleti oynayan bile var erlerle.

bir miktar paradır.
1- Şehit olan kardeşlerimiz Jandarma özel harekat personeli sıradan bir er değil.
2- Bu hava şartlarında timi arazide harcamak ve temas aramak ne kadar doğru.
3- Askerler yağmurluğu yere serip o havada kendine yer yapıp beraber uyumuş şartlar ne olursa olsun uyumamalısın sırayla başında biri seni ara ara kontrol edecek şekilde nöbetçi gözetiminde uyumalısın.
Yılların yazarıyım böyle duyar görmedim. Aga dağda donarak şehit olan maaşlı askerin(özellikle maaşlı diyorum çünkü profesyonel askerlik gelsin diye zart zart eden sizsiniz) hesabını neden bedelli askere soruyorsunuz? Bu ne kafa ağalar? Bu adam bedelli yapmasa da orada olmayacak, bedelli yapmasa da onları donduran ihmale engel olamayacaktı. Üç tane artı oy iki tane fav almak için şu şehitlerden uzak durun, ayıptır. Bedelli askerlik yapacak insanları da hedef göstermekten vazgeçin.
Tayyibin 5 6 günlük maaşı. Allah daha çok versin, çevirsin götüne soksun aq.
Bedeli bu olmamalı. Vatani görevin bedeli bu olmamalı. Rüşvet iltimasın geçmediği tek yer olmalı asker ocagi. Ne yazıkki öyle değil. Niceleri çürük aldı niceleri rapor. Topunun avradını skm.
Not:Kimse kusura bakmasın birileri vatan için can verirken birileri de taşın altina elini koymalı.
insanlar ikiye ayrılır bu miktar parası olanlar ve olamayanlar.

adalet var mı. belki var belki kısmen var belki yok.

ama bu para olmadığı için 26 yaşıma basınca askere gidicem.
güncel Önemli Başlıklar