Klasik 3. Sınıf misilleme. Giren yine vatandaşa girecek. Şu hale bak. Alkol %140, araç %120. Yine şovu siyasetçiler yapacak olan garibana olacak.
Yapılması gerekendir. Hayırlı olsun. Amerikan mali kullanmıyoruz.
Aynı ürünlerin avrasyadan gelen ithallerini ucuzlatacaksın, vergilerini aşağıya çekeceksin, yerli üretim olanları da aynı şekilde vergilerini geri çekip üreticiyi destekleyeceksin sonra ben de aldıgın karara saygı duyucam.

Ne oluyor böyle? Gene göt çeperi genişleyen halk oluyor. Vergileri çatır çatır aldığın vatandaş.
Hükümetin en sevdiği şey zam.

Boykot iyi hoş ama zararı her zaman ki gibi halka.
Abd menşeli ithal ürünlere yapılan zamdır. Şöyle düşünün olayı;türkiye en azından misilleme siyasetine cesaretle adım attı. Başlangıç için iyi. yetmese de Arkası gelir. Bu mevcut durum umarım yeni ithalat kapıları açmaz. Çünkü ticari olarak ithalat değil ihracat yapıyorsanız güçlü olabilirsiniz. Sadece zam yapmakla bu savaşı kazanamazsınız. Türkiye aslında toptan ticaret merkezi olmalı. Dışarıdan alsa bile yine dışarı satmalı. Zira bazı mallarda ticaret imalattan kârlıdır. Yeni pazar arayışları hızlanmalı. Basit ikame ve temel ihtiyaç mallarında ithalat sınırlandırılmalı. imalat teşvik görmeli. Samanı bile ithal etmeyelim artık.
Amerika yasta. Kıcımızdaki donun ipliğine kadar dışa baglıyız. Noldu zamlı diye almicaz mı sandınız. iphone herzaman pahalıydı kur oldu ebesının seyı hala pahalı ama asgari ücretli bile alıyor.
Nihayet laftan başka somut birşeyler yapmaya başladık.
Sonuna kadar destekliyorum. Gerekirse aç kalmaya razıyım.
Bunda halkın kazancı ne? Bari yerli ve abd haricinde alınan ürünlerde vergi indirimine gidilse halkında yararına olsa. Abd mallarına yapılan mantıklı ama halk hiç düşünülmemiş.
Allahın amerikasından zaten
niye yaprak tütün,
neden pirinç
niçin taş kömürü
hangi kafa ile kabuklu meyve alıyoruz diye sorular sordurması gereken durum.

hayırlara vesile olsun.

-alkollü içkiler %140
-binek otomobiller %120
-yaprak tütün %60
-makyaj malzemeleri %60
-pirinç %50
-kabuklu meyveler %20
-taş kömürü %10
ARADA şu boingten alınacak 7 milyar dolarlık uçakların anlaşmasını da iptal da edersek çok tutarlı davranış olur.

ha bunlardan elin amerikalısından komisyon alanlar varsa, delikanlı gibi çıksın aramızda toplayalım verelim o parayı iade etsinler. mahçup olmasınlar bu komisyoncular.
ayyaşlar kuduruyor. evet.
ayyaşlar kuduruyor. evet.
burda vergiyi zaten vatandaş ödüyor diyenler komik oluyorsunuz. Amerikan malını almazsan ödemek zorunda kalmasın işte allah allah.
ne zaman anlayacağız acaba ,

ülke vergi ile gelişmez,gelişemez..vatandaşın cebinden aldığınla anca günü kurtarırsın.
boykot bahanesiyle akranlarını inandırırsın.

Üretim teknoloji bilim sanayi tarım şart. kısa uzun vadede planlama şart.

hala ona kafa tutalım bunu sikelim ona sövelim.
Kendi dışımıza karşı bile bir olamadığımız anların göstergesi.

Abi adamlar geri adım atsa g.tleri yemedi atmasa karşılık verse bize girdiriyorlar. Lan napsınlar daha. Dik duruyorlar taviz vermiyorlar. Kesinlikle bir gram dahi sempati beslemiyorum hatta çoğu şeyden onları sorumlu tutuyorum ama allah aşkına başka ülkelere karşı ayrıksı davranışlardan vazgeçin ya.
geç alınmış karardır.
Gümrük girişine vergi koyabilir misin? Yerli muadilinden vergiyi kaldıra bilir misin?
muhalifleri yine memnun etmemiştir. adamlar vergi koyunca, nasıl devletsiniz karşılık versenize diye inlerler karşılık verince de ay götüm diye yakınırlar.
reform paketlerine hazırmısınız
Zamlar kapıda.
Mükemmel hamledir. Amerikaya cevap verir gibi görünerek hem ulusal gururumuzu kurtarıyoruz hem de içki sigara gibi bağımlılar için kaç lira olursa olsun satın alınacak ürünler üzerinden garanti vergi geliri elde ediyoruz.

Yalnız türk parasının itibarını arttırmak gerekiyor. Olay sadece vadesi gelen dolar cinsinden borçları ödeyebilmek ödeyememek değil.
güncel Önemli Başlıklar