1. 1.
    Herkese merhaba arkadaşlar. Yakın bir arkadaşımın ricası üzerine bu skandalı burada paylaşıyorum.

Arkadaşımın 2015 Ford Courier marka aracı yakıt pompası arızası sebebiyle yenibosna ford otokoç servisine çekilmiş. Araç bugüne kadar tüm bakımlarını garanti kapsamında ford yetkili servislerinde yaptırmış. Aracın garantisi devam ettiği halde servis, yakıt pompası arızasının garanti kapsamında olmadığını belirterek onarım için 6.000 tl para istemiş. (Dünyanın her yerinde bu arıza garanti kapsamındadır çünkü darbeye ya da kullanıcı hatasına bağlı bir arıza değil. Bu adamlarda mekanik kısım garanti kapsamında değil de radyo mu garanti kapsamında? Sonuçta aracı duvara vurup garantiye gidilecek hali yok. tabiki mekanik için gidilecek)

Müşterinin diretmesi sonucu dalga geçer gibi aracın alındığı günden beri 2 yıllık tüm yakıt fişlerini istemişler. Yani aracın arızasının yakıt kaynaklı olduğunu iddia ediyorlar. ( Bugüne kadar alınan tüm yakıtlar Shell, BP gibi iyi istasyonlardan alınmış yani evde yakıt üretilip huniyle depoya doldurulmamış.) işin en saçma kısmı 2 sene önce alınan yakıtın bugün aracın yakıt pompasına hasar verdiğini iddia ediyorlar. oysa dandik yakıt çok kısa sürede vereceği zararı verir.

Bütün bu saçmalıklara rağmen arkadaşım son 6 aylık tüm yakıt alımlarının fişlerini servise ibraz etmiş. Buna rağmen yine reddedip, bu yeterli değil 2 yılın tamamı lazım demişler.

Sizin anlayacağınız servis, tüketici hakkı olan bu garanti hizmetini vermemek için kırk takla atıyor, yokuşa sürüyor.

Aracı satarken taahhüt ettikleri garanti hizmeti, arıza olduğunda nedense işlemiyor. Bu konuda tüm hukuki yollar açık.

Koskoca ford, müşterisine vaat ettiği hakkı olan hizmeti vermiyor.

(Arkadaşlar ekşi de hesabı olan bunu oraya da yazarsa çok sevinirim. El ele verip şu mağduriyeti giderelim ses getirelim.)
    14 -6 ... elektrik kesilince aaa diyorum
  2. 2.
    Skandal puanım 10/10.

inşallah başıma böyle bir şey gelmez diyorum ve sizin için yapabilecek bir şeyim yok diyerek uğurluyorum.
    1 ... alfa laval
  3. 3.
    bu tarz durumlar bu şekilde ses getirmekle çözülmez.

çünkü araç alırken kimse münferit olaylara göre tercih yapmaz. en fazla olayın faili yetkili servise gitmezler.
    o da detaylıca açıklanmadığı sürece (servis danışmanı v.s gibi kişiler) anlamı olmaz.

tüketici hakem heyetine başvurup delil niteliğinde bir karar alıp tüketici mahkemesine başvuru sorunu çözecektir.

edit: yakıt pompası arızası garanti kapsamındadır. bu arızanın standartlara aykırı yakıt kullanımından kaynaklı olması durumunda bu hususu ispatla mükellef olan yetkili servistir.
    3 -2 ... raduyev
  4. 4.
    tok kapı sesi diyenleri dumura uğratacak sikendaldır.
    alın size tok kapı sesi. haşırt giydirmiş adamlar.
    1 -1 ... kafam bir milyon
  5. 5.
    Ford'un amk ne haklısı. Kötü/sahte yakıttan olabilir evet ama adam 6 aylık yakıt fişlerini ibraz etmiş.
    Benden isteseler dün aldığım fişi bile bulamam.
    4 ... cold man
  6. 6.
    Skandal gibi skandal. Yazıklar olsun.
    1 ... golgebeyi
  7. 7.
    Garanti hizmetini vermemek için ebesinin örekesi kadar fiş istemişler. adam yine 6 aylık fişi ibraz etmiş. buna rağmen çamura yatıyorlar. ekşide veya başka yerde hesabı olan varsa oraya da yazsın arkadaşlar.

t: bir skandal.
    2 ... elektrik kesilince aaa diyorum
  8. 8.
    içinde birazcık insan sevgisi olan arkadaş bunu ekşiye taşısın.
    1 -1 ... elektrik kesilince aaa diyorum
  9. 9.
    Ford haklıdır diyenlerin ağzı yamulsun! Rezalet gibi rezalet ama işin komik tarafı uludağ sözlük gibi bir yere yazmanız. Biraz büyük düşünün korkmayın abi, ford sitesindeki müşteri hizmetlerini arayın oda olmadı aranızda ingilizce bilen biri mutlaka vardır yazsın ford’un kendi sitesine.
    2 ... usulca enseye vuran ersoy
  10. 10.
    Mal mısınız olm? Hahaha, ben 2 yıllık yakıt fişini tutmak zorunda mıyım? Ha zor mu? Değil, sonuç olarak ayda 2 defa yakıt alıyorum her defasında da depoyu doldurup kart ile ödeme yapıyorum. Ararım bankayı verirler.

Ama Ford yanlış yapmış. Yurtdışına şikayet edin.
    1 ... n dakota