bugün

aynı zamanda bağdat'ta aylık 50 bin dolar kira ödeyen bakanlık'tır.

yani akp döneminin başkanlık sistemine ait ticaret bakanlığı...

2019 yılı sayıştay raporlarını incelemeye devam ediyorum.
raporlara göre ticaret bakanlığı tam 144 milyon 593 bin 136 lira (rakamla: 144,593,136 tl) danışmanlık ücreti ödemiş...

belge şurada;
görsel
ilgili sayıştay raporunu aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz; https://www.sayistay.gov....i/TICARET%20BAKANLIGI.pdf

be arkadaş...!
144.5 milyon liralık ne danıştın sen?

bu kadar danışmanlık ücreti ödendiğine göre, ticaret bakanlığının kainatın sırrını ele geçirmiş olması lazım.

yani 144 milyon liralık danışmanlık ödemesi yaptın peki bunun geri dönüşü ne oldu bize?

bu kadar danışmanlık ücreti ödediysen en az 500 milyar dolarlık ticaret yapmış olmamız, cari açığı falan da sıfırlamış olmamız lazım değil mi?

144 milyon liralık kime ne danıştınız?

yoksulun, yetimin hakkını böyle dağıtmak bu kadar kolay mı?

ama çok şükür ki sayıştay var.

sayıştay türkiye'nin namusudur...
adam gibi iki cümle kuramayacak zekadaki çocuklarını, torunlarını, akrabalarını yüksek maaş ile danışman yapıp türk milletinin rızkını yiyen akape bakanlığıdır.
kendileri milyarlarla oynadığı için çalışanları yoklukta sabretsinler diye az görüp milyonları veren bakanlıktır. ayrıca chp de gelse yiyeceğinden korkanları(!) göstermiştir. oysaki bunlar ne başkanlık sistemine karşıdır ne de devlet malının yenmesine.
sağ elden sol ele geçmiş nakittir.
banada danışsaydınız ya. parlak fikirlerim var.
çalma eyleminin kitaba uydurulmuş şekli.

başka bir versiyonu ise çevre bakanlığının yaptığı gibi, kar amacı olmayan kuruluşlara 2.4 milyar tl para göndermek. diğer bakanlıkların da aynı tarzda para kaydırma işlemleri var ama onların ki daha insaflı.
Danışmanı akrabasıdır.
Çalmadım, danıştım.
Milletin cebindeki parayı danıştım demektir.
Yatacak yeriniz yok.
nasıl bir danışmanlık ki 144 milyon lira ödenecek kadar iş çıkaracak. bana danışsaydınız aylık 2-3 bin liraya işi bağlardık.
144 milyon tl bugunki kkurlar yakşalık 18 milyon dolar para yapar. birazcık sayıştay raporlarını takip eden varsa genele vurduğunuz zaman 18 milyon dolar pek bir şey değildir.

amaç kemalist zihniyet ile algı yapmaksa orasını bilemem.
güncel Önemli Başlıklar