1. 1.
    ilginç değil saygıdır. inanç meselesidir. gerizekalı noel ne peki isanın doğumu değil mi? ayrıca pasta ve mumlar eşliğinde değil ibadetle kutlanır.
    16 -4 ... ruyaqibi
  2. 2.
    yurdumuzda son dönemde her yıl, üstelik yanlış tarihte yapılan eylemdir.
    -3 ... sadaeke
  3. 3.
    ay takvimi hakkinda ayar vermek istemem ama o yanlis tarih denilen hadise ay takviminden dolayi 10 gun geri gelmesidir. tipki bayramlarin kandillerin ve ramazan ayi tarihinin degismesi gibi. asil bunu anlamamak daha da ilginctir.
    8 ... baksana bi
  4. 4.
    (bkz: the man from earth)
    ... drygt
  5. 5.
    o kişinin büyüklüğünün göstergesidir. bu durum bundan 100 yıl önce de birilerini germişti ancak o kimseler toprak altında küf tutmuşken; hz muhammed in doğum günü halen kutlanagelmekte.
    10 -3 ... dis guclerin oyunu
  6. 6.
    ilginç değildir.

(ilk entarideki "tanım"sa eğer bu da tanımdır.)

ayrıca buna ilginç diyenlere, bunu garip bulanlara küçük bir laf edeyim, çok küçük: "sana ne!"

velev ki yanlış tarih olsun, önemli değil ki. ameller niyetlere göredir. inanışın nasılsa öyle yaşarsın. bre dallama (genel konuşuyorum), sen yılbaşında bira içiyorsun, "yeni yıl"ı kutluyorsun (nesini kutluyorsan) diye ben sana uzaylı muamelesi yapıyor muyum? alt tarafı sene değişiyor len nesini kutluyorsun bunun, diyor muyum? demem. sen de işine bak. karışma millete. otur şimdi oturduğun yerde. yeşil yandı. bekleme yapma. yallah!
    4 -1 ... ote yandaki melun kalem
  7. 7.
    ilginç olan bir konu hakkında bilgi sahibi olmadan fikir beyan etmektir.
    1 ... bilin bakalim kimim ben
  8. 8.
    (bkz: leküm diniküm veliye diyn) de derler ayrıca.
    2 -2 ... ote yandaki melun kalem
  9. 9.
    gayet doğal bir hal ve harekettir.
    ne tartışılıyor burda anlamadımda. kutlu doğum haftası 20 nisan tarihini içinde barındıran haftadır. kutluyor olmak ise inanç sahibi her insan için su içmek kadar doğal bir şeydir. başlık ve verdiği linkteki yazı ne ayak onu anlamadımya tam, neyse. mevlüt kandili ne kutlu doğum haftası ne bilmek gerek.
    1 -1 ... haricname
  10. 10.
    hala yaşıyorsa kutlanır.
    1 -4 ... the answer