bugün

Tarafları boş yere strese sokmak başlıca sebeptir. Belki akşam karşılığını alırsın ama değmez. Ayrıca sevgilisi olmayanlar için ise hüzünlendirici bir sebeptir. Sevmiyorum bu 14 şubatı arkadaşım!

(bkz: babasını da sevmezdim)
şuan sevgilinizin yanında olamamanızdır.
bazı kişilere eliyle olan ilişkisini hatirlatmasi.
(bkz: nerede kalmiştik aşkım)
yanlız olan insanları daha da yanlız hissettirmesi.
herkesin facebooka 14 şubat ile ilgili bişeyler yazması.
Liseleri gençlerin sanal ortamda (bkz: facebook) 14 şubatı kötüleyerek, kendi egosunu tatmin etmesi
emperyalist güçlerin alışveriş çılgınlığını arttırması için uydurulmuş çakma bir gün olması.
Para kazanmak için yapılan sapıkça bir yöntem.
erkeklerin amaca ulaşmak için kullandıkları en güzzel bahane.
olmayan sebeplerdir. bi;
(bkz: sevgililer günü fırsatı)
sevgilinin olmasıda dert olmamasıda. sevgilin yoksa üzülür içlenirsin benim niye yok ben niye hediye alamıyorum diye hislenirin. sevgilin varsa hayskiim ne alacaz ulan para da yok. onu alsam olmaz bunu almaz cık.
Sevgilisi olan için bir çile, sevgilisi olmayan için de ayrı bir çiledir. Rezilliktir.
sevgilinin uzakta olması.
bugünler de netten, televizyondan, gazetelerden, kitle iletişim kaynaklarından uzak durulması gereken zamanlar. mına koyum sevgililer günü, iyice sevgileler haftası olmaya başladı. bir hafta öncesinden başlıyor. üzerinden bir hafta geçene kadar da bitmiyor. bitsin.
kadıköy iskelede gül 1 TL, yani boşuna o kadar para bayılmasınlar diye diyorum. Bas bas bağıran çingene çiçekçilerin yoğunluğu, el ele tutuşan iki sevgilinin elinde de marka poşetler olması falan acı bir durum.
şehir'de ki esnafların kazıkçılık yönlerini ortaya çıkarmaları ve '' para kazanacam '' hırsını duygu sömürüsüne çevirdiklerini görmek.
salak liselilerin sevgililerine hediye alabilmek için, 3 ay önceden para biriktirme aşamasını görmek.
kapitalizm yansıması olduğu içindir.

not: sevgilim yok olmasına gerek de yok.