bugün

arkadaşlar öbür 14 şubat gününün ucu bok gibi bir yere çıkıyor, gelin biz öykü gününü kutlayalım, dünya öykü gününüz kutlu olsun.

ne mutlu okuyana okutana.
çoğu insanın bu günü yok sayıp, onun yerine sevgililer gününü koyduğu gündür.

14 şubat dünya öykü gününüz kutlu olsun!
Necati Tosuner bayram çocukları gibi elini öpmemizi bekliyordur belki de. Kutlu olsun.
Sevgili okurlar ve yazarlar (asıl edebiyat okuru kastedilmiştir) 14 şubat dünya öykü gününüz güzel geçsin inşallah.
bir öyküsü olan herkesin cânı gönülden kutlanacağı gündür.

ayrıca uluslararası kitap değişim günüdür.
Küçük prens okunabilir mesela. Gidip birilerine öykünün.
sevgililer günü gibi bir aptallığın önüne geçmesini dilediğim heybeliada'da gerçekleşecek ( istanbul ayağı) gündür.
yalnızların,yalnız olmayanların, yalnız kalmak isteyenlerin edebiyatı gerçek edebiyatı ( kezban ve ergen yazarlarından bahsetmiyorum) sevenlerin mutlu olacağı gün olan öykü günüdür.
14 şubatta tüm yalnızların, yalnizlıklarının bahanesi olacak.
Sevgilisi olanlara öykünme günü de olabilir . sonrasında öyküleştirilecektir. Acıklı, macıklı, ezik mezik.
"Öykürün efendim "diyerek cümle aleme iyi dilekler sunulası gündür.Kutlu olsun.
hayat, sanat ve estetiğin buluşma noktası olan öykülerin günü, kutlu ola!
öykünün ve insanın doğasına yakışacak olan kutlamadır. insanlar öyküleriyle vardır.
tüketim toplumunun yalan ettiği gün.
sevgilisinin adı öykü olanların çifte bayram yapacağı gün.

(bkz: ben)
olmayan bırgun yaratılıp; ozendırılen,sektör yaratılan gun.
elmagnificent.blogspot.com

burada aslında isimli bir öykü var. dünya öykü günü'de tüm yorumlara açık bir denememi paylaşmak istedim.
'' bakkal gittim bir kısa marlbora almaya. ama parami evde unuttugum için bakkal'a yavsakçasina sordum.

- üzerimde para yok yarın versem olur mu diye?

bakkalda hilal kaşlarini kaldirarak bana dedi ki

- tekel'i veresiye yazamiyoruz dedi.

bu sözün üzerine denecek başka bir şey yoktu. usul usul içimden bakkalin sülalesine söverek evin yolunu tuttum. parami aldim ve bakkal'a tekrar girdim. sigarami aldim. bakkalinh gözünün içine baka baka küştahca hayirli işler diledim. bir daha o bakkaldan değil bir alışveriş selam bile vermeyecektim. mıhsıctı herif yüzünden paşa paşa 5 kati iki defa çiktim.''

yukarda yazdiğim öykü ile bu günü kutluyorum. ammavelakin öykü biraz danfdik oldu ve ben hewingway değilim. 5 dakikada anca bu kadAR oluyor. *
Uluslararası PEN Dünya Kongresi'nde ilan edilen gündür efendim.(2003-meksika)***
ayrıca ille de "sevgililer günü" diyen arkadaşların, sevgililerine yazacakları güzel bir öykü ile çifte kutlama yapabilecekleri gün.