1. 1.
  Avrupa'nın birçok ülkesinde kanunlara göre zina edebilme yaşı 14'tür. 14 yaşında zina ederken çocuk olarak kabul edilmeyen birey, iş evlenmeye gelince çocuk sayılıyorsa bu çelişkili ve mantıksız bir durumdur.
  3 -11 ... seni kibirin bitirdi
 2. 2.
  14 yaşındaki bireye evlenemezsin demek
  3 -1 ... yetkili mercimek
 3. 3.
  sakin ol liseli. büyüyünce (aklın erince) sen de pek evlenmek istemeyeceksin.
  3 -4 ... lesley mateas
 4. 4.
  işsizlik problemi ile alakalı olabilecek durumdur.

  Şöyle ki: Evlenen bir erkek ev geçindirme mesuliyetini üzerine alır. Ana-babadan destek görmeyecekse geçimini temin edebilmek için çalışmak durumunda kalacaktır. Bir zamanlar Türkiye'de kızlar 14-15 gibi yaşlarda ailesinin rızası ile evlenebiliyordu. Erkekler için bu 17 yaştı. Sonradan kızlar için de 17 yaş oldu.

  Mevcut sistem insanları mektepte okumaya yönlendiriyor ve böylece işsizlik konusu ertelenmiş oluyor. Liseyi bitirdikten sonra iş bulamayan çok sayıda genç üniversite okumaya çalışıyor ve yerleşebilirse okuyor. Mezun olanların birçoğu yine işsiz kalıyor fakat o yaşa kadar bu problemi ertelemiş oluyor.

  17 yaşında evlenen bir kız lisede okumaya devam edemiyor, açık öğretime yönlendiriliyor. Niye? Evlenmek okumaya mani bir durum gibi mi anlaşılıyor?

  Günümüzde 30-40 yaşına gelip evlenmeyen, evlenemeyen çok insan var. Halbuki devlet herkesin iş bulabileceği bir sistem getirseydi isteyen erken yaşta evlenebilseydi cemiyetimizde gayrimeşru ilişkiler bu kadar yaygınlaşmayabilirdi.
  3 ... saippuakivikauppias
 5. 5.
  Bunlar da işine gelince batıcı oluyorlar ya çok gülüyorum ya..
  1 -4 ... yobazkiller
 6. 6.
  Hangi avrupa ülkesinde evlenme yaşı 14 müş acaba açıklasan da biz de öğrensek.
  3 -1 ... flat head
 7. 7.
  yasalar öünde bütün yaştaki bireyler eşittir.
  -1 ... monk of monkmountain
 8. 8.
  eski zamanlarda ortalama yaşam süresi oldukça düşüktü. Çok az kişi 50 yaşına varabiliyordu. O zamanlar 14-15 yaşında evlenmek o yüzden olağandı. Bu yüzden eski şarkılarda türkülerde "13-14 yaşında kız sevmek" gibi laflar bulunur. Gel gelelim insan ömrü uzadı. Ve evlilik 13-14 yaşındaki bir çocuğun alamayacağı kadar büyük bir karar. Çünkü insanın karakteri tam oturduğunda (18-22 yaş) tamamen bambaşka bir insan oluyor. Dolayısıyla gençlerin bir hata yapmasını önlemek, sağlıklı bir aile yapısının kurulması; bir başka değişle çocuğun sağlıklı bir yuvada büyümesi için için bu karar var. Bilmem anlatabildim mi liseli?
  1 ... lesley mateas
 9. 9.
  Aile kurmayı, aileyi ayakta tutmayı skişmekten ibaret sanan andavalların anlayamadığı durum. Kendileri genellikle badem bıyıklıdırlar.
  4 -3 ... dinsiz kitapsiz kafir