1. 1.
  büyük olayların çıkacağı bir mitingdir, sonuçta izin verilmesi de türkiye cumhuriyeti adına saçma zira bir savaş var, taraflar belli, bir taraf kendine gerilla, özgürlük savaşçıları diyor, bir taraf; "burası bir devlet ikilik olmaz, türkiye cumhuriyeti'nde yaşıyorsunuz" diyor.

  bu bir savaş ise tarafını seçersin ve ona göre yaptırımını uygularsın, kimin eli güçlü ise o kazanır. eğer devlet olarak" millet olarak ibre türkiye'ye çevriliyse miting de yaptırmaz, nefes de aldırmaz.

  aynı; "bursa da metroda propoganda yaparken bir vagona doluşan kürt kökenli arkadaşların, hiç de demokratik olmayan bir şekilde insanları rahatsız etmesi" gibi.

  ama bu bir savaş ve kim fazla ise, kim güçlü ise o kazanacak. bu yüzden şaşırtıcı olmayan bir karardır.

  suriye de, mısır da, libya da olanlardan örnek almak gerekirse bu konu hakkında en mantıklı yaklaşım, ne olursa olsun hiçkimseyi iç işlerine karıştırmamaktır. bu kimsenin savaşı değil, bu bu ülke içerisindekilerin savaşı!
  2 -1 ... koministimam
 2. 2.
  valiliğin almış olduğu yanlış bir karar. aslında izin vermesi gerekir böyle eylemlere. hani o beyinlerini yıkayıp canlı bomba yaptıkları ve canlı olarak ele geçirilen adamları da aralarına salması gerekir, üzerine tnt, c4, dinamit... artık allah ne verdiyse. belki anlarlar, yaptıklarının ne kadar iğrenç olduğunu.
  1 -2 ... irishstorm
 3. 3.
  bu karar neyi değiştirir işte asıl mesele bu.
  1 ... charisteas
 4. 4.
  miting yasak, gösteri yasak, siyaset yasak, anadil yasak.
  küfür serbest, operasyon serbest, baskılar, her türlü hakaret, ırkçılık serbest, tutuklama serbest.

  hayatınızın belki askerlik dışında hiçbir dönemini geçirmeyeceğiniz bir coğrafyada, insanlar kendi siyasi iradelerini göstermek istiyorlar ve siz oturduğunuz yerden "vay bölücüler, vay hainler!" diyorsunuz.
  üstelik "akp karşıtı" geçinen ulusalcılar, kemalistler başı çekiyor bu yarışta. komik duruma düşüyorsunuz doğrusu. bu yasağı koyan valiler başka konularda akp'nin valileriyken kürtlerin mitingine gelince "aslan vali" mi oluyor? 19 mayısları ya da içkiyi yasaklayan siyasi akıl ile bu mitingi yasaklayanın aynı olduğunu görmek bu kadar mı zor? akp'nin ikinci cumhuriyetine uyum sağlamayan, direnen ne kadar unsur varsa nasibini alıyor işte, açın gözlerinizi!

  hatırlar mısınız sözlük? böyle bir kararı bu sene newroz'da da vermişti devlet? ne oldu? uygulanabildi mi? milyonların üzerine bazı ırkçılarımızın içinden geçtiği gibi atom bombasını sallayabildi mi? aksine, tarihin en görkemli newroz'larından biri yaşandı diyarbakır'da.
  kime karşı bu kadar düşmanca duygular beslediğinizin farkında mısınız peki?
  milyonlarca kürt yoksuluna karşı besliyorsunuz. onlar bize (ırkçılarımız haricinde) hiç bir biçimde aynı düşmanlığı beslememesine rağmen. artık bırakın şu kindarlığı da, iki halk arasında karşılıklı güven duygusunun doğmasına izin verin. kimsenin bizi ve ülkemizi yok etmek için yanıp tutuştuğu yok! ama bu akp faşizmine boyun eğersek, daha uzun bir zaman "ülke" diye bir "kan çanağı"nın içinde yaşamaya devam edeceğiz, yaşamak türklere de kürtlere de zehrolmaya devam edecek.
  1 -11 ... anadol
 5. 5.
  devletin kürtleri olayların içine sürmesinin,tahrik etmesinin somut.örneği olan durumdur. dağa çıkma meclise gelme alana çıkma konuşma ee eşegin gözü bu nasıl adalet bu nasıl insanlık bilmiyorum.
  allah adildir elbet bu.ikiliklerin hesabını soracak.
  -4 ... maweraunnehir
 6. 6.
  türk milletine şirin gözükme çabasıdır başka hiç bir şey değil. pkk ile aleni iş birliği içerisine giren odaklar kendi çapında nazire yapmaktadır danışıklı dövüştür ve o kitlenin de istediği zaten budur. 1994 yılında bu eylemler yapılırken o alanlara çıkanlar ağır makineli silahlarla taranıp 70-80 tanesi eşek cennetini boylamış olsaydı şimdi apo için miting yapmaya cesaretleri bile olmazdı.

  elbet fransızın-italyanın adaleti bitecek! o zaman türk'ün adaleti başlayacak! ihanet edenler için!
  -1 ... kurtcebe noyan
 7. 7.
  valilik doğru karar almıştır.türkiye cumhuriyeti devleti nin bir ilinde pkk propagandasının yapılmasına,apo posterleri açılmasına,"biji serok apo" diye bağrılmasına izin vermemiştir.

  hoş bu itlerin amacı zaten miting değildi.şimdi ellerine koz geçti.milli içecekleri olan molotof kokteylini atarlar yine her yere.polisler zarar görür falan filan.
  1 -1 ... bugun variz yarin yokuz
 8. 8.
  yapılsa da yapılmasa da bir sikime derman olmayacak mitingdir. zira mitinglerden çözüm elde edemezsiniz.
  ... tribun bunduk