bugün

merak eden burdan okuyabilir;

http://www.kamuajans.com/m/?id=512864

15 temmuz abartılarıyla dolu bir hutbe daha. 15 temmuz'un, malazgirt ve çanakkale gibi, meleklerin yardımıyla kazanalılan bir zafer olduğunu, dünyanın 4 bir tarafında müminlerin, "islamın son kalesi düşmesin" diye dua ettiklerini, gençlerin evlerden sehaet getirerek abdest alarak şehit olmak için çıktıklarını, devlet büyüklerimize bağlı oldugumuzu, okunan selaların önemini, dini duyguları sömürmenin kötü bir şey olduğunu falan anlatıyor özetle.
Bi an rte dombıra edition çalcak sandım.
Hendekte sakaryada malazgirtte canakkalede ve 15 temmuzda vs vs vs. diye akip gidiyor masallah.
Acaba hangi hocanın götü bizi teröristlerden koru dedikten sonra o teröristlere istediği herşeyi veren yardım ve yatakçılarındanda koru ya Rabbim demeye yetecek?
Son iki haftadir siyasetin dibine vurulan hutbelerin devami niteligindedir. Gecen hafta suriyeli tacizcilerin suclularin mazlumlugundan bahsedildi bu hafta 15 temmuzdan. Denizlide iseniz emekli imam hasan as'ın o hafta hangi camiide oldugunu takip ediniz. Hutbede siirler okuyup edebden islamdan ahlaktan dem vuruyor.
Hutbe ye ekleme yapalim.
Terör örgütleri tarafindan kandiralan yöneticilere sen bela yagdir allahim.
Dini sömürerek insanlari
Terörist örgütlerin içine sokan fasik hocalari kahir eyle allahim.
Sanki cumaya gidiyor pezevenk.
Bol bol siyaset içeren hutbedir.
Ne yazıkki üstteki yazarın dediği gibi yarak kürek şeyler anlatılmıştır.
Devlet kadrolarını fetoculerle doldururken sanki cami cemaatine sordunuz. Yok 15 temmuz bik bik...
Dini babasının malı gibi kullanıyor.

Herkes kullanabilir.

Çünkü din yalan.
15 temmuzun hendekle sakaryayla çanakkaleyle malazgirtle kıyaslandığı aynı kefeye konduğu hutbe. allah akıl fikir versin.
fetö kelimesi gene geçmemiş hutbe ve vaazda. bir tane bile insan ekler bir yerlere fetö kelimesini. gene yok, gene yok. hutbeyi okuduğunuzda veya dinlediğinizde darbe girişimini kimin yaptığı anlaşılmıyor.
camilerimizi maalesef ki bu haftaki konuşma ile a.k p ilçe teşkilatına döndürmüş olan hutbemsidir. lan aylardır yazıyoruz söylüyoruz elinizi çekin ibadethanemizden diye insanlar tepki gösteriyor yapmayın etmeyin diyor kimseyi sallamıyorlar. bunlar birde inançlı insanlar nasıl verecekler bunların hesabını hiç ama hiç umurlarında değil..

40 senedir milletimizin başına musallat olan örgüt diyorlar sonrasında devlet büyüklerimizin çağrısı ile sokaklara çıkıp bertaraf ettik diyorlar. lan 4 sene önceki hutbeleri de biliyoruz 24 sene öncekileri de neden o zamanlar güzellemeler yapıyordunuz "hizmet şöyle iyidir hizmet böyle iyidir" diyerek ? resmen malum şahısın izinden gidiyorlar inkarcılıkta. hutbeyi de o kaleme almıştır zaten yemin ederim dinden soğutma dedikleri şey bu olsa gerek. çok şükür cemaat biraz gözünü açmış hoca konuştukça milletin surat ifadesi değişiyordu herkes biliyor kimin ne halt yediğini ve o 15 temmuzun nasıl olduğunu da şimdilik korkudan ses çıkartamıyorlar gibi..
Siz cuma namazını hutbesi yüzünden terk edecek kadar imanı zayıfsanız böyle şeyleri bahane edersiniz zaten boş konuşmayın propagandacı sizsiniz.
Edit: inanmiyorum ya bu kadar eksi aldığıma gercekten inanmiyorum ekşi sozluge donmus bura.
çoğu yazarlarımızın namaza gitmediklerinden dolayı hakkında hiçbir fikirleri olmadığı hutbedir.
Sonra vay efendim neden cumaya gitmiyorsun.
artık camilerin akp propaganda merkezleri gibi çalıştıklarının acı göstergesidir.

tepki göstermek isterseniz başlarında ki malum şahsın söylemlerinden akıllarında kalan kırıntılarıyla bir şeyler zırvalar sonra mantıklı bir açıklama yapamayacaklarının anlayınca darbeci, fetöcü, paralelci, ergenekoncu, balyozcu terörist yaftalarıyla sizi linç ederler...
Neden devlet laik olmalı sorusunun cevabı niteliğinde bir hutbe olmuş. Tebrikler bir kez daha nasıl yalakalık yaptığınızı bir kez daha dini nasıl kendiniz için kullandığınızı görmüş olduk.
görsel
hayın feto, zalım feto oy oy.

biz aslında çok ponçikiz

hepsini feto yaptı gibi.
Cuma diye geldik akp mitingi çıktı.
Telefonla oynadım yanımdaki iki kişi de benim telefonumun ekranına bakarak bana eşlik ettiler kendimle birlikte iki kişi daha kurtardım.
15 Temmuz'u hala akp'ye indirgeyen veya bağlayan zavallı beyinleri görmemizi sağlamıştır. fikri yok ki adamdan fikir bekleyelim. hala konuşuyor, çünkü erdoğan düşmanlığı öylesine içini kemiriyor ki cia ajanı fetullah'tan medet umuyor ve netice olarak bu vatan hainliğine evriliyor.

bir kez daha söylüyorum, 15 temmuz hükümet darbesi değildir, 15 temmuz kalkışması devlet darbesidir. devlet darbesi, yani mevcut devleti yıkmak, ortadan kaldırıp yerine sapık düşünceli adamın kafasına göre yeni bir devlet inşaa etmektir. amaçları bu, atatürk'ün resimleri yerine abd derin devletinin bilmem kaç kodlu ajanının resimleri olacaktı.

elbette 15 temmuz direnişi bir çanakkale değildir lakin bir vatan savaşıdır bunu reddeten ya ağır haindir ya cahildir ya da fetullahçıdır.

bu işin akp mhp veya vatan partisiyle bir alakası yoktur, bu bir türk-amerikan savaşıdır ve yeni dünya da savaşlar bu yöntemle yapılıyor, düşman direk saldıracağına içeriyi karıştırıyor. kaç defa söyleyeceğiz, bildiğinizi okuyun...
görsel
Yalnız içeri giren sırayla + - basıp girmiş, oylara bak.
Akp artık camilere de El atmıştır Bundan sonra ki Level Artık Cuma vaaz ve Hutbelerin de Akp'ye Oy vermeyen kafirdir diye bağırırlar !
15 temmuz da tank önüne yatanlara meleklerin yardım ettiğinin anlatıldığı hutbedir.
(bkz: yersen)
not: her hafta olduğu gibi bu haftada cumaya gittim ama farzı kılarak camiden kaçmama sebep olan hutbe olmuştur.
Muaviyenin elinden çıkmış gibidir. Zira onun neferlerince hazırlanmıştır.
O imamın arkasında namaz kılınmaz zaten. Böyle hutbe okunan camiye bir daha gitmeyin.
Herkes en az bir kez Kur'an'ı baştan sona okusa o imam vaaz verirken camiden çıkıp gider.
Allahla alakası var mı bunların?
güncel Önemli Başlıklar