bugün

en kızgın haliyle ziyaret ediyor bugün bizi. sağnak ve sesli.
(#5590169)

orkestra'da bir eksik var diyorum, allah'ım ne kaldı ki?
giriyor penceremden içeri sesi, diyor: allah u ekber *
çakan şimşeklerle aydınlanan gökyüzünü izlemeye değer yağmurdur. ayrıca pencereye vuran yağmurun sesiyle gökgürültüsü birleşince dinlemeye değerdir.
çakan şimşeklerin gürültüsü kişideki nevrotik ruh halini daha da bir nevrotikleştirmekte olup, ne kadar çok sevilmeyen insan varsa hepsine de sövüp durulur. **
an itibariyle etkisini azaltmış hatta bazı yerlerde durmuş olan yağmurdur. birazdan doğacak olan günün ilk ışıklarıyla birlikte yükünden kurtulan yağmur bulutlarının istanbul boğazı üzerinde eşsiz bir manzara oluşturmasına sebep olacak yağmurdur.
yağdığına inanamadığım yağmurdur. zira uyandığımda yağmurdan hiçbir iz yoktu. ayrıca kaç gündür yağmur damlalarını içine atan; yağacakmış taklidi yapan bir hava vardı istanbulda. görmesem de duymasam da o yağmur benim yağmurumdur demek istiyorum.
doğa olayıdır.
deep impact filmini anımsatan sahnelerin yaşandığı yağmurdur. *
sesiyle beni uyandırmış yağmurdur. bir de dışarıya baktım ki çamaşırlar ıslanıyor ama tabi uyku sersemi ben içimden, "lan çamaşırlar sırılsıklam oldu" diye geçiriyorum, sonrasında su içip yatağa geri dönüyorum.
yerini adana'ya bırakmış yağmurdur.*
(bkz: uludagsozluk hava durumu haberlerini okudunuz)