bugün

15. Uluslararası istanbul Caz Festivali kapsamında gerçekleşecek olan konserdir. mekan esma sultan yalısı. bilet satışları başlamış durumda. yasmin levy sevenlerin kaçırmaması gereken bir konser. yüksek sesle bağıra bağıra yasmin levy şarkıları söyleyip bir yaz gecesi hüznüne garkolmak için orda olmak lazım gelir. bilet fiyatları 25 ila 50 ytl arasında sanıyorum.
harika olacak bir etkinliktir. böyle bir sesin türkiyeye gelecek olması insanı heyecanlandırmaktadır. *
kesinlikle kaçırılmaması gereken konserdir. yasmin levy gibi bir sesi canlı olarak dinlememek gerçekten büyük bir kayıp olur zira.
büyüleyici bir manzara eşliğinde büyük biz zevkle dinlenilecek yasmin levy ve şarkıları.
dinleyenlere şarkılar söyleyecek kalbiyle ve bizim de yüreğimiz yanacak. adsız yerlerden gelenler belki şarkılarında bulur kendini o gece... sevenleri için kaçırılmaması gereken bir etkinlik.
bogaz ın enfes manzarası karsısında, yasmin levy in sahane sesinin buyusunun derinde etkiledigi konser olmustur. yasmin hanım seyirciyle oldukca sıcak ilişkiler kurmus, sarkı aralarında tarihten ve muziginden ufak anektodlar iletmiş, sarkıları hakkında bilgiler edinmemizi saglamıstır. ayrıca "ezana saygı" diyerek, konserine 7-8 dakikalık bir ara vermeyi ihmal etmemiştir

su an hala devam olabilir tabii konserine. cehennmemin dibinden 1-2 kilometre once oturdugum icin, erken bırakmak zorunda kaldım bu guzel muzik solenini. o degil de, konserin sonunda kocasını takdim edecekti insanlara, orkestradan biriymiş zira.
bıçak gibi bir sesin sizi kesip boğaza karıştığı gece olmuştur.
birbirinden güzel şarkılarını peşpeşe okudu yasmin levy. tam konser bitti, tüh ya naci en alamo'ya noldu diye yakınırken iki şarkı daha döktürüp bizi bizden almıştır. konser sonunda tanıttığı eşi ise şu garson kılıklı sarışın zayıf adam. *