bugün

https://www.sozcu.com.tr/...den-ilk-aciklama-2349470/

--spoiler--

Türkiye'den Suriye'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama yapıldı. Dışişleri tarafından yapılan yazılı açıklamada "Operasyonu memnuniyetle karşılıyoruz" denildi.

--spoiler--

coğrafyada "süper güç" olmaya çalışırken nasıl "yavşak bir ülke" olduk bunun açıklmasını da yapsalar keşke...

hani 3-4 erkeği aynı anda idare etmeye çalışan liseli kaşar kızlar vardır ya, dış siyasetimizi ancak bu özetler.

ama bizimkilerin unuttuğu bir şey var; ayıyı dansa kaldırdığınızda, dans, siz istediğiniz zaman değil ayı istediği zaman biter. (bu noktada ayı: putin)
Yavaş dön reis ümmet yetişemiyor.
Gerçekten beyinsizce buluyorum.
korkudandır. ey fransa ey amerika diyordu reis en son.
"kandırılmaktan bıktım yaeaea birazda ben kandıracağım" diye hırs yaptığı düşünülen bir insanın yaptırdığı açıklamadır. geçen hafta 3 lü zirve vardı ama dünya liderimiz feyk attı orada belli ki. el sıkışılan iran ve rusyanın gerçekleşirse karşılık veririz dediği saldırıyı "like" ladılar hemen.

biz büyük resmi göremeyen marabalar anlamıyoruz bu işlerden ak kefenliler gelir 1-2 saate büyük resmi gösterirler bize her zamanki gibi. şimdi onlarda bekliyorlar yazık. yukarısı hangi tarafa dönük belli değil henüz. saat 09.00 da saldırıyı destekliyoruz derler 11.00 da kınıyoruz derler bu minik troller de farkında olayın 2.açıklamayı bekliyorlar bir şeyler yazabilmek için * yoksa şimdiye sözlüğü yakıp yıkmışlardı üstün fikirleri ve kıvrak zekaları ile sol tarafta askeri dehalarını ve dış politika bilgilerini konuşturuyorlardı..
çok değil 1 ay önce afrin de ordumuzun koordinatlarını verip 8 askerimizi şehit verdirten şerefsizlerin operasyonunundan memnun olmamız tam bir gerizekalılık örneği.. yazıklar olsun. bari açıklama yapmayın gerizekalılar...
temennimiz; allah'ın, emaneti savsaklayan herkesten kısas almasıdır.

ırak'ın, libya'nın, afganistan'ın kanını dökenlere yardım edenler; suriye'de kanın akmasına azmettiren olarak katılmıştır.

uyarayım. azmettirenin failden farkı yoktur. Allah'ın hesabı size karşı çok çetin olacaktır. ve ben hakkımı haram ettiğimden cehenneme biletiniz kesiktir.
Ulan zaten amerika, avrupa sana köpek muammelesi yapıyor, bari kapı komşularınla iyi tut ilişkilerinide, ilk göte gelen sen olma.... Gerzekler.... Amerika öyle böyle zaten düşman, şimdi rusyayıda düşman edecekler kendilerine.
Bakalım tayyo kankisi putin e bunu nasıl açıklayacak?
Halen nato üyesiyken ve operasyona nato destek veriyorken putin yanlısı bir ifade verebilmen mümkün değil öncelikle bunu anlayalım. Diplomasi sen, ben bu ifadeleri beğenmesen de bunu gerektirir. Rusya hala bir cevap vermiş değil sadece karşılıksız kalmayacak gibi bir açıklamada bulundu bir diplomat. 14 nisan sabahı geri dönülemeyecek bir fitili ateşledi. 3. Dünya savaşı şu an için değil elbette ancak ortalık kafışık coni, şimdilik bunu bilmen yeterli.
Türkiye şuanda yukarı tukursem bıyık aşağı tukursem sakal oldu.
reisinizden hep aynı taktik, herhangi bir olayda ön tarafa salıyor birini, bir açıklama yaptırıyor, nabız yokluyor, maya tutarsa yoğurdu yeriz tutmazsa açıklama yapanı kendi elimle hıyar olarak tanıtırım cacık halinde yeriz.
Şimdi bu konuda rusyanın tavrı ne olacak? Esas merak edilen soru bu. Özellikle de türkiye afrine rusyanın oluru ve hava sahasını açarak destek vermesiyle girdiği bilinirken. Pkk ypg ile mücadelemizde moskovanın tutumu sayesinde başrarılı olmuşken. Afrindeki durumumuz tartışmaya açılır yakında. Öte yandan Şam rejimiyle sürekli dirsek temasında olup esede her hususta sahip çıkan rusya bu uğurda, kimyasal saldırıları bile yalanlarken (çin iran hariç) tüm dünyayı da karşısına almış oldu. Abd ve müttefiklerinin bu radikal saldırısına sözde tarafsız olmakla birlikte türkiye "memnuniyetle" karşılık vermiş olması bu meseleyi çözmeye yetmeyecektir. Burada mazlumlara karşı esedi cezalandırma yolunu seçen abd nin zamanlaması manidar ve düşündürücü. Samimi değil Hemde 214. Kimyasal saldırıdan sonra. zira öncesi ingilterede zehirlenen rus diplomat ardından ab ve abd nin rusyayı suçlaması ve diplomatik restleşmeler, abd fbı ın seçimde trump a rusyanın yardım edip etmediğiyle ilgili soruşturması v.b. olaylar tansiyonu yükseltmiş abd rusya gerginliğini gün yüzüne taşımıştır. Bu noktada türkiyenin izlediği siyasetin ne denli kritik olduğu da meydana çıktı. Türkiyenin, Çıbanbaşı esedin yaptıklarını, iran rusya ya rağmen onaylamasını beklemek ise türk siyasetini tanımamaktır. Fakat aslında Türkiye abd ye olur vermekle (güvenmekle) hata etmektedir. Çünkü bir bombalamayla esed bitmez suriye düzelmez. Abd daha fazlasını yapmaz. Esedin varlığı abd nin işine gelmektedir. Türkiyenin tavrı taraflar arasındaki konumu ve durumu bu saatten sonra gerçekten netameli gelişmelere neden olabilecek kadar keskin, ve kritiktir. Yani işimiz oldukça zorlayıcı ve risklidir.
almanya olası bir savaşta hiç kimseye taraf olmayacağız, demişken, bunlar, bağlayıcı dış siyaset hamleleri. ileride bunların hepsi önüne gelir.

dış siyaset iç siyasete benzemez. ileride sana "çok memnun oldum demiştin hatırlıyo musun?" derler.

işte ülkenin başına adam getirirken "diploma" aramalarının sebebi bu. bilgisiizlikten oluyo bunların hepsi işte.
önceden memleket olarak paramız yoktu ama gururumuz vardı. bunlar geldi, artık ne para, ne gurur kaldı.
hariciye i osmani olsa nota verirdi.
siyasal islamın asla değişmeyeceğinin göstergesi. türkiye işgal altında olduğundada destekliyoruz diye açıklama yaparlar.
Diplomasiden bi bok anlamadığını ayan beyan ortaya koymuş açıklamadır. Lan gerizekalılar, ABD den tarafsanız ona göre davranın, fetö ile aynı cephede olduğunuzu gösterir. Açılıma da girer israil ile de iş tutarsınız bunu gösterir. Rusya tarafında olmadığınız belli, hadi ortada kalalım diye düşünüyor olabilirsiniz. O zaman ne halt etmeye ortaya atılıp olumlu bulduğunu beyan ediyorsun? Zorla itekleyen mi var?

Bu tip vardı zamanında monşerleeeeer diye hönküren. Ulan o monşere kurban olun siz karakter yoksunu adamlar, yöneteceğiniz devletten, yapacağınız politikadan ne hayır gelir??? Meclis bombalayan darbe yapan hainlere arka çıkan ABD NATO dan yana tavır koyup vatan millet Sakarya muhabbeti nasıl yapabiliyorsunuz?!?

Şimdi çıkıp zaten Esad a akp karşıydı diye bunu mantığa oturtmaya çalışanlar var, onların topunun ağzına sıçayım zaten. Suriye parçalandığı zaman ülkemiz ne olacak izansız adamlar, futbol takımı mı bu ülke ülke!

Vatandaş olarak kesinlikle desteklemediğim, bir gün gerekçesinin yalan olduğu kabak gibi ortaya çıkacak saldırıya verilen anlamsız destek açıklamasıdır. Yönetemediğiniz işi yapmayın artık yeter yeter!
türk tarihi'ne geçen rezilliktir.

utanç vericidir.

dışişleri'nin açıklaması değil, akp'nin açıklamasıdır.
görsel

(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
dönekliğimizin kanıtı olan açıklamadır. gerçekten utandım. bi abd, bi rusya. bizimkiler eyyy amerika terörist amerika falan diyor. sonra ise göt korkusundan dolayı amerikadan hoşnut olduklarını söylüyor. bizi sözde yönetenlerin ne rezillikte olduğunu görüyoruz.